Име за момиче

  • 5 479
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 290
Здравейте, съвсем скоро очакваме първото си дете - момиче и имаме голям проблем с избора на име. И в четирите варианта ще бъде кръстена на някого, но не можем да решим на кой точно да се спрем, затова моля, помагайте! Grinning

# 1
  • Мнения: 795
Гласувах за Таня, но бих предложила и малко по-разчупено - Тияна/Тиана. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 797
Аз гласувах за Бояна, но по нежно ми звучи Биляна! Успех и леко раждане Blush

# 3
  • Мнения: 290
Благодаря, на мен също Тиана ми звучи добре, но ме притеснява, че всеки път ще трябва да се обяснява как се пише.. а и таткото не го харесва.. Confused

# 4
  • Мнения: 6 993
Татяна или Бояна.

# 5
  • Мнения: 3 025
Бояна ми е фаворит от тези. Татяна също е хубаво.

# 6
  • Мнения: 6 156
Гласувах за Татяна.
Бояна и Борислава са ми грубички, като повечето с Б.

# 7
  • Мнения: 11 569
Бояна и Таня.
Татяна леко демоде ми идва.
Тиана за пръв път чувам, не ми допада.
Леко раждане!

# 8
  • Мнения: 2 759
Гласувах за Таня. Татяна също ми харесва, но по-малко. Тина също е красиво име.
Бояна и Борислава са ми по-груби и не толкова женствени, може би заради това, че са производни на мъжки имена. С "б" харесвам Белослава.

# 9
  • Мнения: 1 584
Гласувах за Бояна, Таня и Татяна не ми допадат изобщо.
Предлагам Тамара.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 229
Гласувах за Бояна, но повече ми харесва Боряна.

# 11
  • Мнения: 6 767
Таня и Татяна са почти едно и също. И в двата варианта ще се обръщат към нея с Таня/Танче.
Борислава винаги ми е звучало много грубо.

Бояна е нежно, звучи различно, в същото време е традиционно име и не много разпространено. Аз бих го избрала.

# 12
  • Мнения: 3 033
Нито едно име от анкетата не е мой тип име, но дадох своя глас за Бояна.
Иначе, ако приемате предложения с тези букви - Теодора, Биляна, Бетина, Бианка.
Аз също търсех име с буквата Б, но никое истински не ме грабва. Самите букви не предлагат голям избор от женски имена. Поне за моя вкус.

# 13
  • Мнения: 661
Гласувах за Бояна. То ми харесва най-много от предложените. Иначе подобни и според мен по-хубави са Боряна, Тамара и Тереза. Аз харесвам по-дълги и силни имена за момичета.

# 14
  • Мнения: 2 610
Гласувах эа Борислава, но имената като цяло не са мой тип. Бояна не ми харесва, не энам эащо, а останалите ми эвучат прекалено остарели и груби.
Борислава эа мен не е толкова грубо колкото Татяна. Свърэвам името Борислава с момичета, които са умни и симпатични, поэнавам 2 още от детството си. Името ми эвучи борбено, самоуверено, традиционно, но не остаряло. НО аэ съм от хората, които харесват ,,мъжки" имена, превърнати в женски като Ивайла, Александра, Теодора....Борислава и т.н. :Д Определено не всеки ги харесва.

Ако търсите с Б предлагам и Белослава. На мен това ми е любимото българско име эа момиче.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 015
Гласувах за Бояна, за мен в това име има много сила, твърдо е, но за сметка на предните две не е грубо. Прекрасно име. Леко раждане!

# 16
  • Мнения: 12 098
Гласувах за Татяна и Борислава.
Таня е умалителното на Татяна, а Бояна не ми харесва, ако беше Боряна щях да избера него.

# 17
  • Мнения: 1 378
Гласувах за Таня и Бояна. И на мен Боряна ми харесва повече от Борислава.

С тази буква харесвам също: Бел(л)а, Белослава, Бианка, Бетина, Беата, Беатрис...

Славянските: Благовеста и Бистра също ми идват на ум с "Б". Може да Ви допаднат.

Леко раждане!

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 16:09 от Radilena

# 18
  • София
  • Мнения: 1 977
Бояна с две ръце, силно хубаво име, българско, звучи наистина красиво, не е остаряло, но в същото времв носи усещането за традиция.
Татяна ми е доста руско и мвжду него и Таня бих предпочела Таня, но ми бледнее на фона на Бояна.
Леко раждане!

# 19
  • Мнения: 630
На мен не ми допадат много тези имена. С буква "Б" много харесвам името Бориса, а с буква "Т" предлагам Тея/Теа.

# 20
  • Мнения: 290
Благодаря ви за предложенията, момичета, сред тях има доста красиви имена, но сме решили да изберем традиционно българско име. Лично аз съм на мнение, че с масовото навлизане на имена с чужд произход (не че и моето не е такова) много български такива стават все по-редки и уникални като звучене. Blush

# 21
  • Мнения: 312
Гласувах за Бояна и Таня от изброените, но като се замислих сега май повече предпочитам Татяна. Всички ми харесват, без Борислава.

Вместо Таня предлагам Тяна. На мен лично повече ми допада и е по-нестандартно. Дават го като съкратено от Стоян/Стоянка - Тяна/Тянко, защитно име - " да стои, да живее". Има си имен ден.

Татяна ще го съкращават на Таня, освен ако вие не и измислите умалително, което да наложите. Непознатите пак ще я наричат Таня.  Самото цяло име звучи чудесно, има си празник. 

 Бояна е красиво име. Предлагам също Биляна.

# 22
  • Мнения: 410
Мен Таня ме кефи! Бояна,Бориса ,Борислава не ми звучат достатъчно женствено и нежно. Така,че съм за Таня!

# 23
  • Мнения: 3 922
Таня или Татяна.
Другите две са ми груби и нямат умалителни. Или само Боби минава за такова, което също не ми харесва.

# 24
  • Мнения: 5 551
От предложените - Бояна - нежно и с имен ден на хубав празник. Татяна и Таня са ми с прекалено руско звучене (пък и повечето личности, които познавам с тези имена, са неприятни), а Борислава е ужасно грубо и мъжко.

# 25
  • Мнения: 6 993
Татяна се казваше любимата ми кукла от детството, казвам и Тити (ако се търси друго съкращение)

# 26
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Татяна или Бояна.

# 27
  • Down south
  • Мнения: 7 692
От изброените, определено Бояна, в мъжки вариант не ми харесва, но в женски е красиво и нежно.
Таня и Татяна не ми допадат, звучат леко архаични. Борислава, за мен, е дълго и твърде тромаво.
Леко раждане!

ПП
Скрит текст:
Белослава

# 28
  • Мнения: 784
Бояна на мен много ми допада. За разлики от Ивайла,например, не ми носи мъжка енергия като звучене Simple Smile
 От останалите имена Татяна също не е лошо Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 403
Бояна или Боряна... много ги хвресвам Simple Smile

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Аз съм Борислава. Кръстена съм дословно на дядо си Борислав. Дълги години не си харесвах много името, струваше ми се дълго и леко грубо. Сега си го харесвам много и съм сигурна, че значението му е белязало живота ми. Между другото името си има доста галени варианти, аз си имам три за различните ми близки и приятели:smiles:.
Татяна е една от най-близките ми приятелки, за мен си е само Таня. Имената Татяна и Борислава си ги ползваме май само за официални документи.

# 31
  • Мнения: 3 922
Какви са галените на Борислава? Освен Боби, други не се сещам.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Какви са галените на Борислава? Освен Боби, други не се сещам.

Лично е и този път няма да ги споделя, но всички започват с Бор и Боби не е сред тях. Ненавиждам това обръщение, много кучешко ми звучи.Satisfied

# 33
  • Мнения: 3 922
Боре - сигурно е едното? Което пак не ми харесва като обръщение за момиче.

# 34
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Гласувах за Таня. Аз се казвам така и винаги съм си  харесвала името.
 Бояна хич не ми допада. Много ми е грубовато. Както и Боян не харесвам.

# 35
  • Мнения: 5 551
Бояна на мен изобщо не ми е грубовато. От всички имена в анкетата то е най-нежното. И едно Р, за да стане Боряна, само разваля нежността.

# 36
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Гласувах за Таня.

# 37
  • Мнения: 514
Гласувах за Бояна, но моите фаворити с Б са Биляна и Белослава.

# 38
  • Мнения: 1 459
Гласувах за Татяна и Борислава. А от предложените Беатрис Heart

# 39
  • Мнения: 12 805
Бояна за мен е квартал Wink, Таня е съкратено от Татяна, а Татяна ми звучи като руско име. Затова гласувах за Борислава.
Но ако имаше Боряна, щеше да ми е фаворит.

# 40
  • Мнения: 300
Бояна е прекрасно име. Модерно, същевренно си е българско и не звучи грубо, напротив нежно е Simple Smile Таня и Татяна малко ми звучат като на лелички, не знам защо. Боряна и Биляна не са лоши, а Борислава ми идва грубичко.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 977
Тя темата е от миналата година и бебочето вече е на годинка, дано майката влезе да ни каже как се казва, ще ни е приятно да знаем.

Общи условия

Активация на акаунт