Носът в чуждата паница

  • 12 874
  • 589
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 098
Смятам, че веенето на чаршафи тук е оправдано само ако са собствените. 
 
Съвсем точно.

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Може и чужди, стига да няма надпис чии са. Все пак е обмяна на опит, има полза.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 775
Нехигиенично е за самите отношения. Не би ми хрумнало да разпъвам чужди случки и тегоби.
Но аз и не съм клюкарка като цяло. Винаги ме е отблъсквало споделянето на здравословни проблеми, примерно, от някакви познати за други техни познати или приятели.
 
Според мен няма значение дали фигурират имена. Бих се почувствала ужасно да видя своя история или мъка в някакъв си форум и сто човека глозгат подробностите. Съответно- не бих го направила на друг.

# 33
  • Мнения: 12 473
Не, никой не си позволява да ми дава уклон в живота.
Аз само ММ и синът ми тормозя и им давам акъли..)

Иначе любитни край мен и за мен - бол.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 098
Може и чужди, стига да няма надпис чии са. Все пак е обмяна на опит, има полза.
За кого? Решават се проблеми на човек, който си няма идея, че има проблеми за решаване. КПД = 0

# 35
  • Мнения: 1 189
Нали не очакваш тук някой да каже нещо различно от " о, не за Бога! Никога."

# 36
  • Мнения: 920
Не се намесвам в живота на другите и категорично не позволявам нечия намеса в моя. Поставям много строги граници спрямо всякакъв опит за даване уклон в живота ми, но и уважавам правото на всеки за собствени избори и решения.
Във форума споделям само за ситуации, в които съм лично потърпевша. В последните няколко теми съм споделила точно за такава ситуация, в която съм много, много потърпевша от една напориста госпожа, опитваща се да скрие истинската си цел зад маска на благородни пожелания, решила да подреди живота ми по нейна преценка... разбира се, в своя изгода.
Няма оправдание за такава намеса, но както написа някой по-напред - всеки си намира майстора.

Последна редакция: сб, 22 май 2021, 01:12 от Emillia-m

# 37
  • Мнения: X
Е, то какво лошо има да се дават съвети? Може някой да има голям проблем, пък да не знае че го има и да си ходи щастлив и един ден, хоп проблема да го изненада. А така отрано като му кажеш, че може да му изневеряват, децата му да се друсат или да го уволнят и го посъветваш да си изгони мъжа, заключи децата и напусне пръв, помагаш му. А приятелите са за това, да помагат...

# 38
  • Мнения: 7 945
Имам такива хора, най-вече роднини..вече ми свикнаха, че съм "груба" когато ми се намесят в личното пространство или се пробват да ми дават непоискани съвети, та засега имам мир с тях..
приятели съм имала такива, в минало време..
в малките градове, преобладаващото население е такова - много обичат да си врат носа в чуждите работи, особено, ако си пришълец..колкото по-малко знаят за теб, толкова по- невероятни съчинения правят за живота ти..бях чула покъртителни фантасмагории за себе си, от носещи се градски "слухове"...

# 39
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Има една приказка - да не правиш непоискано добро.

# 40
  • Мнения: 2 204
Колко е удачно да си врем гегата в чуждите животи?
Значи, кой колкото мнения има в СО, толкова му е удачно.

# 41
  • Мнения: 11 505
Не си честен, Вяско, форОмът е за взаимопомощ Grin

# 42
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Решават се проблеми на човек, който си няма идея, че има проблеми за решаване. КПД = 0
Ама това вече е въпрос с наклон, предполагащ че даването на съвети е излишно по определение. Първоначалният въпрос беше "дали е удачно", не за кого. В този смисъл все има някакво КПД, дори да е само за страната даваща съветите ☜(゚ヮ゚☜)  Носът в чуждата паница по принцип винаги започва с търсене на лично удоволетворение, хората го правят най-вече защото им харесва да го правят, това дали ще помогнат или не е страничен ефект.

# 43
  • Мнения: 2 204
Те тия, които си врат носовете да не би да не оказват взаимопомощ...ако питаш тях, Кики Simple Smile

пп. Аз не кръшкам по други раздели.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 098
Ако си извадиш носа извън СО, може и да разбереш темата.

Всичката Мара втасала, само не си я сресала Wink

Общи условия

Активация на акаунт