Градинарство - моето хоби 28

  • 38 524
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 297
Благодаря, MarietaYo !

# 706
  • Мнения: 3 774
Ето до къде докарахме хризантемите. За сега не са напълно цъфнали, защото орехът все още има листа и хвърля широка сянка.










Тези бебоци са от т.г. От Сортови семена мисля. И някой друг май поръча длед мен. Аз ги групират по 2. Голямата е от една саксия от Мин. Есен.


И за вкус - Райска Ябълка Simple Smile

# 707
  • Мнения: 6 002
MarietaYo тъкмо щях да питам тук дали са мини или не и виждам че и тук си ги качила.
За тези, които не са в цветната тема
почти всички разцветки от моите.

# 708
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Много са красиви хризантемките, много радост носят в заспиващите зимен сън градини.

Моля за съвет как да се отървем от бръшлян. Тръгнал е от съседите, там е превзел едно дърво и пълзи уверено в нашия двор. Съседката каза, че постоянно го скубе, но тъй като живеят само лятото тук му е изпуснала края. Иначе нямам против да се стели на оградата, но тръгва към земята, розите и младите ми дръвчета.

# 709
  • Мнения: 5 384
Бръшлянът е много упорит. Щом не идва от вашия двор, няма шанс, защото и да го оскубеш,  винаги ще идва от съседите нов, достатъчно е и едно коренче някъде да е останало. Хрумва ми да се разберете със съседката когато е тук да го изтребите наведнъж, и да ти осигури достъп до двора, за да проверяваш дали е тръгнал пак. Най-лесно е с хербицид, но много внимавай, да не повредиш други растения около него.

# 710
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ще го скубя значи и ще чакам съседката лятото, за да ѝ предложа да го трови някак.

Днес ми подариха 2 шепи луковици за шафранен минзухар, не му било сега времето, но го разкопали при ремонт и ще опитвам да го спасявам в нашата градинка. Ще кажа как се справяме с времето.

# 711
  • Мнения: 3 774
С един инструмент като тризъбец се боря и разправям детелината плевел. Пробвай за бръшляна. Голямо ровене и дърпане ударих
Като този средния

# 712
  • Мнения: 275


Моля за съвет как да се отървем от бръшлян. Тръгнал е от съседите Иначе нямам против да се стели на оградата, но тръгва към земята, розите и младите ми дръвчета.

Може успешно да го ограничавате да не идва към вас, когато приближава, го подрязвате и нямате грижи. Той няма как да превземе вашата градина ако го орязвате през месец-два.

# 713
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Малко хризантеми, тези бяха най=фотогенични.


# 714
  • Мнения: 1 779
Здравейте, бихте ли ми препоръчали  кокетно и красиво дръвче, което расте бързо и става максимум около 2.50 м, по възможност вечнозелено, подходящо за скриване от любопитни съседски погледи.

# 715
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Здравейте, бихте ли ми препоръчали  кокетно и красиво дръвче, което расте бързо и става максимум около 2.50 м, по възможност вечнозелено, подходящо за скриване от любопитни съседски погледи.

максимум 2,50 се поддържа със стригане.
бързо... няма такова, което да порасте от днес за утре. лигуструм расте сравнително бързо

красиво... въпрос на вкус, напоследък захаресвах фотинията и пъстролистен лигуструм има, също доста красив. Simple Smile
могат да се отглеждат като единично дръвче или като жив плет.

за единично красиво японска върба, червена смрадлика

# 716
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Момичета, зазимявате ли щамбовите рози? Засадих 3 броя, засега са добре но ми се ще да оцелеят зимата. Вали сняг там зимата, Т падат ...

# 717
  • Мнения: 5 384
Лавровишната расте много бързо, вечнозелена, и може да се оформи като дърво. Декоративен дрян също расте бързо, от тях има и с вариегатни листа, но не е вечнозелен. Или нещо иглолистно от рода на кипарисите.

Щамбовите рози са по-чувствителни. Завиват се с дишащ текстил, така че горната присадка да е завита. Долу се затрупват с компост или листа, слама и т.н.

# 718
  • София
  • Мнения: 438
Купих разсад на целогодишен сорт ягоди. Събота и неделя мисля да ги посадя. Сега мога ли да сложа от черния найлон, или есента не е хубаво? Приемам всякакви съвети за място, особености на садене, разстояние и т. н. Лятото на мястото, на което мислех да ги разположа са садени лук, чесън и чушки.

# 719
  • Мнения: 5 790
Купих разсад на целогодишен сорт ягоди. Събота и неделя мисля да ги посадя. Сега мога ли да сложа от черния найлон, или есента не е хубаво? Приемам всякакви съвети за място, особености на садене, разстояние и т. н. Лятото на мястото, на което мислех да ги разположа са садени лук, чесън и чушки.
От къде е разсада?

Общи условия

Активация на акаунт