Нашите цветя - обща тема 9

  • 29 343
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 771
Да се похваля с една цъфнала облепиха!


Макар и скрита зад дъжд от оранжеви фунийки


И тези прекрасни върбени, все ми приличат на рокли на балерини


Не зная какъв сорт бяха тагетисите, които гледах от семе, но …. Са по 50+ см високи Simple Smile


А тези в малката саксийка са от микс семена за саксия. Тагетис и цигснче само се показа. И в две саксии с Ириси, за да не седят само голи листа цяло лято, сложих за компания още преди месец декоративен слънчоглед, бегония, в друг лавандула…


Да не пропусна един наръч маргарити - и те гиганти. Вятърът просто им разказва играта тези дни!


Красавицата хортензия - нялата е огромен храст тази година, розовките ги спасявах Мин година от едни познати и ми се отблагодаряват с по един ярко розов цвят това лято Simple Smile


# 691
  • Мнения: 3 417
За калинка не знам , но преди години купувам си аз мента и я слагам в кухнята - там никакви хвъркати нямаше .
На сутринта няма листа - само стебла - всичко опасано - че като започнах едно търсене и нищо не открих - дори мушици нямаше .
  В момента от моето мушкато репелент - нецъфтящо съм мнооого доволна - няма вече миризливи бобулечки на терасата / която е с  мрежа и остъклена и пак влизаха .
 Та няма да си хвърлям аз мушкатото - пък ако ще да цъфти.
Нямам никакви поражения .
Само едно листенце на жасмина е като прогорено - но това от седмици и всичко друго си е наред . Той пак цъфна . Другият спря да цъфти.

# 692
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
за калинките - надали. те са хищници. може да ядат листни въшки, но май не ядат салата с тях.

мариета, това не е облепиха, а опунция.Simple Smile

# 693
  • Мнения: 6 893
А оранжевите фунийки са текома, върбените - флокс. Simple Smile
На хортензиите нещо им жълтеят листата, прилича на хлороза.

# 694
  • Мнения: 502
Здравей, Диорела, така се радвам да те видя Simple Smile

# 695
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Мариета, страхотни саксии Two Hearts И тeкома!

Какво е това "мушкато репелент", сорт или предназначение? Thinking
Босилек го гризе всичко що мине, охлюви, въшки, мухички, явно за дребните гадинки е като ягодките за хората, минеш, зобнеш, не пропускаш. Stuck Out Tongue Winking Eye Калинките са тежката артилерия, играят защита.

Сега забелязах, че онзи разсад дето ви го показах не беше бокопата, а напръсници, ще цъфтят догодина. Ще оползотворявам едно миниатюрно тъмно пространство

Скрит текст:

Лилиуми садих тази година, имаше много намалени, и вече съжалявам, едни червени бръмбари ги направиха на дупки, айде как да е, малко визията отиде, поне бръмбарите бяха красиви. Обаче днес открих един с дузина много гнусни като охлювчета от Чернобил такива, ларви явно са, за пръв път виждам. Гризяха самите цветни пъпки, и направо го отрязох това стъбло до земята и право в кофата, с два пръста го носих, голяма отврат. 😱 Трябваше да има едни двуметрови, но май не поникнаха. Едни други ситни пък които никнаха щастливо с години сега се загубиха ¯\_(ツ)_/¯ 
Скрит текст:
Засега са се показали един бял, който и педя няма от земята, ама цвят голям


И един като марсиянец е засега Open Mouth
Розите най-после живнаха, а по някакви странни причини най-добре расте клематисът дето е на дебела сянка
 

 

# 696
  • Мнения: X

мариета, това не е облепиха, а опунция.Simple Smile

Тъкмо щях да питам това не е ли онзи кактус с вкусните плодове, които много бодат. Той е. В южни държави расте навсякъде в огромни размери.

https://www.google.de/search?q=prickly+pear+cactus&client=sa … w=375&bih=633

# 697
  • Мнения: 6 893
Благодаря ви, момичета за топлите думи. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 3 771
А оранжевите фунийки са текома, върбените - флокс. Simple Smile
И за Опунцията, да. В момента, в който го пишех бях сигурна, че греша!
Ами той е Пт едно голямо “гнездо”, което намерих до Въча. До двореца Кричим.
Това розовото, което формират е плод значи! БОДЕ УЖАСНО. Вадих си бодлички с пинсета …
На хортензиите нещо им жълтеят листата, прилича на хлороза.
Права си, така се казват, извинявам се за грешката Simple Smile
Редовно си получават желязо и тор хортензийните Wink
Имала съм къде къде по-зле… тези другите дето ги спасих бяха жълти Мин Август

# 699
  • Мнения: 6 893
Няма защо да се извиняваш, всички се учим. А градинката ти е много хубава.
На хортензиите торенето да не е разбалансирано, или да не усвояват добре желязото, да им е малко?

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 21:29 от Diorela

# 700
  • Мнения: 3 771
Няма защо да се извиняваш, всички се учим. А градинката ти е много хубава.
На хортензиите торенето да не е разбалансирано?
Торя с тор на Лактофол, точно Хортензия има на опаковката. Може би на 3 седмици. До обед са ба слънце тези. Очаквах по-малко, но по-големи цветове.

Да питам: имате ли препоръки за Лагерстремия? Някакви разлики между видивете според цвета? Искам черена. Видях че са поне 2 вида. Днес попаднах и на тази черната с ярко червени цветове. Но маленка. Иска ми се растение 1.5 М.

# 701
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
вземи си зелен камък. той е специално за хлороза. слага се по малко в пръстта покрай цветето. може и с пръскане, ще влезе през листата.
ако ти харесва точно този цвят на индийския люляк и не намираш по-голямо, вземи го, нищо, че  малко.
ще порасте. Simple Smile

# 702
  • Мнения: 384
Здравейте! Моля Ви, помагайте! Вече 3та хризантема и 2ра азалия изсъхват. Става точно като розите, които са в саксия. Някой знае ли защо се получава така?

# 703
  • Мнения: 6 292
Помощ, какво да правя с тия мушката? Преди една седмица абсолютно здрави.
В момента всички пъпки са клюмнали и загниващи(поне така изглеждат), новите листенца също, старите-съхнещи в краищата. Гледката е ужасна.




# 704
  • Мнения: 5 378
Секънд, мушкатата са сукулентни. Да не са преполяти, или много да ги е валял дъжд напоследък? Тези засушени листа бих ги махнала, ако са гъбички да не се разпространяват повече.

Онли, от снимките бих предположила, че:
- не са поливани достатъчно,
- или са преполяти и корените са загнили,
- или са били на твърде силно слънце.

Общи условия

Активация на акаунт