Име за момиченце

  • 4 993
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 409
Чувала съм също Златомир и Златомира.

# 61
  • Мнения: 8 578
Златина ми харесва най-много. След това Яна. Ивон не ми допада.

# 62
  • Мнения: 6
На мен също Яна ми харесва най-много.

# 63
  • Мнения: 1 459
Според мен сте избрали три чудесни имена. Аз бих избирала между Златина и Ивон, само защото Яна е доста разпространено. Златина си има само и единствено значението на златно момиче, нищо общо няма със зло, да не е Злодеида случайно?! Като се замисля, Златина най-много ми харесва. Ако държите на Ивон и поправяте всички, които искат да я прекръщават на Ива, Ивета, Ивана, хората ще запомнят, че името на детето е Ивон. Нито е рядко срещано, нито е трудно за запомняне. Надявам се да не се поддадете на идеи за модерни версии като Зламира, Ванюца и тем подобни. Вече сте свели избора до три имена, изборът е само Ваш.

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 21:16 от Atamagaokashii

# 64
  • Мнения: 802
Харесват ми класическото и звучно Яна и също така кокетнотото и симпатично ,поне в моите очи, Ивон.
 Златина ми е архаичо.

# 65
# 66
  • Мнения: 22
Яна ми най-харесва. Златина също ми допада. Ивон не е моето.

# 67
  • Мнения: 6 173
Ако държите на Ивон и поправяте всички, които искат да я прекръщават на Ива, Ивета, Ивана, хората ще запомнят, че името на детето е Ивон.
Ами всъщност, това което забелязвам е, че хората вече не си позволяват да прекръщават както им падне - да си добавят букви и да измислят галени на своя глава. Виждам го навън по площадките и в детската градина. Това не са ония времена на нашето време, няма я тая фриволност.

# 68
  • Мнения: 25
Ивон е страхотно,звънко,нежно име за дете.Има страхотен имен ден.
Златина е също страхотно име.
Яна е ужасно грубо,като име на баба.
Ивон е най-красиво.

# 69
  • Мнения: 39 498
Ивон кога има имен ден? На Ивоновден ли?

# 70
  • Мнения: 25
Ивон кога има имен ден? На Ивоновден ли?
Мисля,че да
На ИвАновден

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 15:03 от Dark_Queen

# 71
  • Мнения: 1 459
Ивон празнува на 07.01 - Ивановден.

# 72
  • Мнения: 25
Ивон празнува на 07.01 - Ивановден.

Страхотен имен ден

# 73
  • Мнения: 5 181
От трите само Яна ми допада. Това, че някой има за съседка някоя баба Яна далеч не значи, че името е грубо и бабешко.

Имам позната Ивона, която не си понася името и държи на съкратено обръщение - Они, което си е опция и за Ивон, ако се спрете на него (след кратка справка в Гугъл - името е келтско, тъй че е доста на катар има ли принципно имен ден на Иванов ден или не, но ако е кръстена на Иван мисля, че си е напълно легитимно)

А звателен падеж в бъгларския няма, тъй че Ивон си е Ивон, не Ивона, когато става дума за обръщение.

# 74
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Добре, няма падежи в българския, но има остатъчни форми, например звателна форма, обръщение. И тъй като Ивон не е българско име, реално не би трябвало да има звателна форма. Но в предвид артикулационните особености в българския език, изговорът на името в случай на обръщение затруднява. Освен това предполага и заформя една неблагозвучна за нашата реч носовка в края си, чието изговаряне придава на лицето и по-специално устата смешна форма/комично изражение.
Това е само лично мнение, което изказвам не с цел заяждане, а като друго виждане/усещане за името.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 01:42 от DimS.

Общи условия

Активация на акаунт