Детето повръща.....

  • 9 924
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
Сега ще ви споделя как аз успях ( или почти съм успяла, защото от скоро го открих и действа за сега) да пресека номера с повръщането. Само да уточня, че дъщеря ми не е имала кашлица от секрети и болест, не е боледувала до сега, ами магариите ги прави когато се задави с нещо например. Започва да кашля и нарочно се напъв да повърне, защото когато първият път го направи наистина беше случайно и наистина повърна защото се задави зверски. Аз обаче реагирах доста бурно, в смисъл че се уплаших и се засуетях прекалено покрай нея и на нея взе че и хареса номера. и започна да го прилага когато и хрумне  Twisted Evil. Та когато я забележа, че закашлянето отива на към напъване за повръщане веднага и давам да пие вода. тя си има една малка чашка, от която много и е мерак да пие сама и отиваме бързо да вземем чашката, за да видим голямото момиче как ще си изпие водичката  Crazy. При първите 1-2 глътки напъните прекъсват, и понеже аз през това време разказвам нещо ужассссссно интересно вече е забравила, че трябва да повръща  ooooh!. Номера е да не се карате и да се държите все едно нищо не е стнанало (въпреки че на мен ми е идвало да скоча през терасата, за да не я удуша), защото представлението е грандиозно и мерака да се повтаря е много голям.
Та опитайте, дано подейства и при вас.
голямо мерси за времето,което отделяте на нашия проблем
Зори,лошото е,че докато не се срещна с лекарката не мога да бъда сигурна,че са номера,защото моя пройчо е много малък
и някак си,макар да мисля,че ме върти в следващия моментси казвам,че е много малък,за да го прави умишлено

# 16
  • Мнения: 3 323
И на моя син му беше хрумнало след 2-3 лъжици храна да се напъва и да повръща и това много време. От както му казах че ще събера всичко и ще го накарам да го яде - повръщането му секна , но беша по голям. Не си мисли че като е малък не е хитрец, много добре си знае той силата.

# 17
  • Мнения: 819
Според мен не може да е нарочно.Ако е бил с хрема преди това-нормално е да има секрети,те няма къде да отидат, освен да слезнат към гърлото, още повече, когато е в легнало положение.  От там се появяват-това са си сополите  Laughing  Не рядко се е случвало малката да повръща точно от това- от много давене.  При нея най-добре действа просто топло мляко с мед или чай с мед/млякото повече успокоява/ Това, естествено, преди да е почнало голямото давене, още като го усетиш, че започва да кашля. Даже обикновено не чакам да се закашля, а и го давам преди да си легне-определено и помага много повече от каквито и да било сиропи.
Това, разбира се, не изключва консултацията с лекар, задължително го заведи, за да не слезне към гърдите. Успех ! Peace

# 18
  • Мнения: 7 106
голямо мерси за времето,което отделяте на нашия проблем
Зори,лошото е,че докато не се срещна с лекарката не мога да бъда сигурна,че са номера,защото моя пройчо е много малък
и някак си,макар да мисля,че ме върти в следващия моментси казвам,че е много малък,за да го прави умишлено

Разбира се, че трябва да е консултираш с лекаря Simple Smile)).
но все пак метода който ти предлагам не е лечебен и не пречи да опиташ.
Между другото, когато се случи това при нас за пръв път, Ева беше около годинката. Задави се с хляб, който беше станал на тесто в устата и и се беше залепил на небцето. Уплаши се доста, разрева се и рукнаха сълзи и сополи. Течащите навън и на вътре сополи допълнително я задавиха и тя накрая повърна и миряса. Следващото задавяне не беше толкова страшно, но тя пак повърна. И я забелязах, че след първоначалния бльок (незнам как да го обясня иначе  Laughing) се поуспокои, но реши да се напъва още малко, докато изкара цялата храна. И така тези представления и харесаха и ги продължава и до днес. По-точно до скоро, когато престанах да и се връзвам и открих цаката с глътката вода. Не са чести, но веднъж-дваж в месеца се сещаше за разнообразие. Сега не го е правила номера от може Би два месеца и се надявам да и е омръзнал най-накрая.
Дано и при вас не е някъкъв сериозен проблем и да мине бързо  Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 412
колко са хитри малките дяволи
не е истина,направо
дано вече да е забравила твоята щерка за тези номерца.
успех

# 20
Здравейте! За първи път съм тук но и аз имам проблем с повръщането! На 2г и 9м е няма кашлица оплаква се от болки в корема и повръща! Ходихме на лекар пуснахме кръв и урина. Според лекарката няма нищо сериозно но аз вече изпадам в ужас. За мен това не е нормално! ooooh! 

# 21
  • Мнения: 1 581
Нас с тези симптоми лятото ни приеха в болница, да не те плаша. Има опасност от обезводняване, детето е малко и може много бързо да се влоши. Препоръчвам ти ако продължи повръщането, да идете в спешното. С няколко банки глюкоза и разни неща за неутрализиране на киселините ще овладеят положението много бързо. Но от самосебе си няма да се оправи.
Дано да няма нищо тревожно наистина, но ако продължава да повръща - веднага в болницата!

# 22
  • Мнения: 46 520
Здравейте! За първи път съм тук но и аз имам проблем с повръщането! На 2г и 9м е няма кашлица оплаква се от болки в корема и повръща! Ходихме на лекар пуснахме кръв и урина. Според лекарката няма нищо сериозно но аз вече изпадам в ужас. За мен това не е нормално! ooooh! 

Не знам дали и при твоето дете е това, но миналата седмица дъщеря ми изкара вирус с повръщане, имаше бум в София, прочети това. И аз се заразих, не е за разказване  ooooh!

Успех!

# 23
  • Мнения: 15 219
не бях напълно подробна,но той понякога се събужда,когато се закашля и аз го поизправя да не се дави,усмихва се и започва да се напъва да кашля все по-силно и все по-силно,което накрая завършва с уууу,направо побеснявам и сега
Моя син правеше същото нещо - преди да заспи започва да кашля, докато повърне. Намалих му храната и доста дълго време стриктно спазвах да яде по-малко вечер.

# 24
  • Мнения: 3 663
едва ли го прави нарочно
чак пък такъв кеф да повръщаш...
по-скоро се опитай да намалиш дразнителите за кашлица - спете на по-хладен и влажен въздух (ние спахме една седмица на напълно отворен прозорец) не му давай дразнещи гърлото храни (пуканки например -  не казвам, че му даваш пуканки, просто давам пример за дразнеща храна Simple Smile)
давай повече течности да се навакса загубата и ако искаш питай лекарката за някоя сироп, който да облекчава кашлицата
аз давам на таня мед и сок от портокали, но не знам дали твоето хлапе не е малко за мед

# 25
  • Мнения: 1 753
Според мен детенцето изчиства храчките, които са се насъбрали! Ани го прави по същия начин - кашла, кашля и накрая повърне. След това се чувства доста по-добре  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт