На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 591
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте, виждам, че кодът е поименен. Това означава ли, че съпруг и съпруга трябва да имат отделни или може с един да сме?

Може стига съпругът да не влиза в магазина, а да чака отвън.....

# 106
  • Димитровград
  • Мнения: 811
Не разбирам каква е трагедията да се извади хес код. Формата се попълва за по-малко от минута и го получавате веднага.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Да, за разлика от гръцките кодове, тези ги получаваш веднага....
И не е никакъв проблем изваждането им....

# 108
  • Мнения: 67
Вчера се върнахме от Одрин. Нямахме   HES кодове и никой не ни направи проблем за това. Влизането в големите магазини ставаше с показване на отрицателните ни PSR тестове. Само на местните им сканираха кодовете, а нашите тестове ги поглеждаха, без да сравняват имената ни с паспортите.

# 109
  • Мнения: 7
Здравейте,току що се върнахме от Одрин за където въпреки,,неразбирането,,на някои не изкарахме ХЕС код,защото както пише навсякъде той е само за турските граждани.Българите,щом поздравявахме и ни махаха с ръка да минаваме.За нас важи ваксинационния сертификат или отрицателен тест или задграничния паспорт.Приятно пазаруване в спокойния Одрин

# 110
  • Мнения: 7 903
Може в Одрин да не са ви искали HES код и да не са ви спирали никъде, но това не променя факта, че е задължителен И за туристи.
Не давайте грешна информация само затова, че вие не сте имали проблем с това.
В Одрин е ясно защо са благосклонни към пазаруващите български гости. 😀

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Здравейте, преди време ви попитах за цената на тест лентите за глюкомер. Не получих отговор, може би никоя от вас не е купувала. Донесоха ми и реших да дам информация ако е полезна. Една опаковка от 50 лентички е 14 лв. За моя апарат тук са минимална цена 21.

# 112
  • Мнения: 469
Може в Одрин да не са ви искали HES код и да не са ви спирали никъде, но това не променя факта, че е задължителен И за туристи.
Не давайте грешна информация само затова, че вие не сте имали проблем с това.
В Одрин е ясно защо са благосклонни към пазаруващите български гости. 😀

+1

# 113
  • Мнения: 5 111
Здравейте, преди време ви попитах за цената на тест лентите за глюкомер. Не получих отговор, може би никоя от вас не е купувала. Донесоха ми и реших да дам информация ако е полезна. Една опаковка от 50 лентички е 14 лв. За моя апарат тук са минимална цена 21.
Това за Аку -чек пърформа ли беше ? И дали във всяка аптека ги има?

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Да, за този модел става дума.Донесоха ми ги от Одрин, не вярвам да са обикаляли специално за поръчка на непозната.

# 115
  • Мнения: 5 111
Да, за този модел става дума.Донесоха ми ги от Одрин, не вярвам да са обикаляли специално за поръчка на непозната.
Правилно съм запомнила и аз съм със същия модел, значи ще си поръчам. Благодаря!

# 116
  • Мнения: 6
Здравейте! Прочетох всички коментари до тук и бих искала да се обърна към тези от вас, които са пътували след 1 Юни.
В крайна сметка възможно ли е пътуването с антигенен тест, направен 48 часа преди влизането в страната или е на късмет?
Също така правят ли се PCR тестове на границата или са го отменили? Благодаря предварително!

# 117
  • Димитровград
  • Мнения: 811
ПСР на границата не правят.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Здравейте, преди време ви попитах за цената на тест лентите за глюкомер. Не получих отговор, може би никоя от вас не е купувала. Донесоха ми и реших да дам информация ако е полезна. Една опаковка от 50 лентички е 14 лв. За моя апарат тук са минимална цена 21.

Четох, и добре че не отговорих- щеше да ви подведа. Последно купувах на 30.11.2020 г. бяха 40 лири, което е към 8 лв. от тогава има два пъти коригиране на цените на лекарствата в Тр. -последно от 1 май. - няма ограничения в количеството, но в една аптека не поддържат повече от 3 бр, защото на местните жители са им безплатни.

Антигенен - 48ч. минава се..... Антитела НЕ!!! /много хора ги бъркат/

Преди седмица се върнах от Анталия HES код е необходим/задължителен навсякъде, освен в базарите в и около хотела

# 119
  • Мнения: 26
Привет, въпреки, че се обадих и питах на Малко Търново дали може да се мине с антигенен тест и казаха, че не можело, утре мислим да си направим такъв и ако излезе отрицателен , ще се запътим натам, ако ни върнат, ще се пробваме на Капитана. Ако някой е минавал през Малко Търново , нека сподели как се минава, как е трафика и т.н. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт