На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 016
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
Не съм ходила до магазина още. В понеделник са го отворили, но приятел ми каза че имало опашка и въобще не пожелах. Планувам да ходя до пазара в обедната, та ако не се чака ще проверя какво има.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 515
Ивче, в Стара Загора ли е магазинът? Къде се намира? Благодаря

# 17
  • Мнения: 4 982
Ивче, в Стара Загора ли е магазинът? Къде се намира? Благодаря
На пазара, където бяха едно време карниерите.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
Ще пиша подробно довечера, но пакетаж само. Дори баклава няма на кг. Само в кутии картонени. Млечните също слабо. Каймак с годност до 2023, със захар, аромати, нишесте и стабилизатори...
Шоколад Юлкер млечния с шам фъстък е 2,75 лв. Иначе е 6-7 тл. Имаше 2 бурканчета на Sarelle от какаовите кремове. По 6-7 лв ми се струва че бяха.
Кюнефе порция 4,20 лв. Оцетите биваха като цена, но пак са двойно.

# 19
  • Мнения: 451
Направи ми впечатление, че в Ст.Загора, Нова Загора, Сливен,Ямбол,Бургас има вече турски магазини, предлагат храна, перилни препарати, тоалетни хартии, козметика.
Цените за умножени по 2 до3 от тези в Турция, малко по-евтини от другите магазини.
Но няма нищо общо с избора и емоцията от комшийските пазари, сладкарници и ресторанти!
Може да ни пуснат от 1 юни!

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 15:04 от Tony Maria 22

# 20
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Благодаря за новата тема!
Мен няма какво да ме спре, само чакам при тях да разхлабят мерките. И ПСР ще си направя, и на границата ще чакам! Така съм се затъжила за пазар в Едирнето!
Аз се запътвам направо към Terkirdag. Доста по-евтино е,мола е много голям и има от всичко по уличките .Баклава е топ като в истанбул- на ниски цени от 70 до 100 лири кг. различните видове.Ядки има на mahsul i Maksul  разликата е в една буква ,а са 2 различни магазина.В одрин от 2 години не ходим.

# 21
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Аз днес минах през един от тези магазини /този в Бургас/. Голяма лудница беше. Разширили са асортимента. Бисквитки пакети имаше по 0,20, 0,30, 0,50 лв. Не мисля, че ако се вземат от Тр ще са по-евтини. Въпрос какво е съдържанието за тези пари.
Лирата се срина и отново имаха увеличение на цените в Тр. Лекарствата също от началото на май са вдигнати. Но да, емоцията е няма.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Terkirdag на колко км е от КА? И на мен ми се иска друга дестинация,но все нямам време за опознаване на нещо ново...

# 23
  • Ст.Загора
  • Мнения: 672
Благодаря за новата тема! Ивче в Железник откриха също магазин за турски стоки , цените наистина са двойни , но е малко по евтин от този на пазара. Иначе в края на юни заминаваме на почивка , ще пътуваме със самолет и се надявам тестовете да отпаднат.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Благодаря за новата тема!
Мен няма какво да ме спре, само чакам при тях да разхлабят мерките. И ПСР ще си направя, и на границата ще чакам! Така съм се затъжила за пазар в Едирнето!
Аз се запътвам направо към Terkirdag. Доста по-евтино е,мола е много голям и има от всичко по уличките .Баклава е топ като в истанбул- на ниски цени от 70 до 100 лири кг. различните видове.Ядки има на mahsul i Maksul  разликата е в една буква ,а са 2 различни магазина.В одрин от 2 години не ходим.

Даа,Tekirdağ...Отдавна е нашият "любимец",не само за пазар и разходка,от 4 год. ходим,имаме и други поводи да се връщаме отново и отново там,но влизаме в Турция през КГПП Ипсала.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Артемида ,не е по темата,но съм хвърлила око на Текирдаг и Силиври за разходка и евентуално почивка.Всяка информация би ми била полезна.Може и на лични ,ако не те затруднявам, разбира се.
През Ипсала сме минавали веднъж,след 10 дневна почивка в Гърция. Гърците ни подвикнаха на връщане да не минаваме от там-имате си ваша граница.Странно ми беше.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
Цените някъде са размазани, но не исках да се набивам на очи и имаше доста хора.. Та гледах да излезна. Аз освен оцет, друго не бих си взела. Както каза шефката 'не заменям за нищо нашите бисквити Анелия и Навона'. Да купувам вносни ГМО, мерси.

Скрит текст:

# 27
  • Мнения: 4 982
И аз се завъртях днес. Цените са яко надути. За срвнение с Асеновград :сирене там 8лв, а тук е 12лв, маслото там е 12лв, а тук е над 16 и т.н. Както си написала, май само оцет от орех ми изглеждаше интересен. Питах ги за пейнир халва, а те се чудеха какво е и се наложи да им обяснявам, както и защо рядко се зарежда в България, ама пък за днес съм била третият човек, който е питал за нея. Едва ли ще повторя. Надявам се скоро да облекчат режима на ходене, че моите приятелки да идат и поне на тях да си поръчам нужните ми неща.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Артемида ,не е по темата,но съм хвърлила око на Текирдаг и Силиври за разходка и евентуално почивка.Всяка информация би ми била полезна.Може и на лични ,ако не те затруднявам, разбира се.
През Ипсала сме минавали веднъж,след 10 дневна почивка в Гърция. Гърците ни подвикнаха на връщане да не минаваме от там-имате си ваша граница.Странно ми беше.

От 2017г "открихме" Текирда,решихме да избягаме от побългареният Одрин и не съжеляваме за това,дори ММ искаше да се преместим там да живеем,но не става-деца,работа.На Ипсала никога не сме имали проблем с гръцките митничари,изобщо не са любознателни,само питат за алкохол и цигари.Ние ходим и за плаж-Барбарос,Кумба,между Текирда и Силиври,за цените-не са толкова ниски,както беше написано в предишен пост,но не е скъпо,няма много туристи(малко руснаци сме срещали в Енез-това е на Бяло море,до турско-гръцката граница).Ако искате,пишете ми на ЛС,за да не разводняваме темата.

# 29
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Синарич, благодаря за темата!:cherry_blossom:

Общи условия

Активация на акаунт