На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 304
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6
Моля който е влизал през М.Търново  с  бърз антигенен тест да сподели.
В МВнР  е упоменато, че може, а тук чета, че не може.
Има ли такива, които са влезли в Турция с бърз антигенен тест?

От вчера сме в Лозенград, минахме с бърз антигенен тест през М. Търново, в момента бързам да пиша, защото отиваме да пазарим. Утре,  живот и здраве като се приберем ще напиша всички подробности. Хубав ден на всички!

Здравей, Роси!Ние също искаме да минем през Малко Търново с антиген тест и сме от Варна.Може ли да споделиш малко повече информация къде си го направи,за колко време излязоха резултатите?На границата предполагам не сте имали проблеми щом сте в Турция,но при връщането как стоят нещата?Същия тест ли ще ползвате?Чувала съм,че като се прибереш В България трябва да пратиш резултата и на РЗИ по имейл за да не си под карантина.Всякаква информация би била много полезна!Благодаря предварително

# 151
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
С ТА ще пътувам и ще спрем за малко в Одрин. Някъде да има хубави изгодни прежди?
Има няколко магазина за прежди в безистена на старата джамия. В почти всички продават Нако, Ализе - предимно акрил. Асортимента е по-беден от този в България. Задължително проверявайте какво са ви сложили в торбичката, както и цената. Обичат да шмекеруват.
В последния магазин продава младо момче, поназнайва английски и асортимента му е по-разнообразен.

# 152
  • Мнения: 322
Здравейте, спомням си че сме купували доста по здравословен вариант на Нутела от Турция, но ми обягва марката. Някой може ли да подскаже нещо? Мерси!

# 153
# 154
  • Мнения: 2 420
Моля който е влизал през М.Търново  с  бърз антигенен тест да сподели.
В МВнР  е упоменато, че може, а тук чета, че не може.
Има ли такива, които са влезли в Турция с бърз антигенен тест?

От вчера сме в Лозенград, минахме с бърз антигенен тест през М. Търново, в момента бързам да пиша, защото отиваме да пазарим. Утре,  живот и здраве като се приберем ще напиша всички подробности. Хубав ден на всички!

Здравей, Роси!Ние също искаме да минем през Малко Търново с антиген тест и сме от Варна.Може ли да споделиш малко повече информация къде си го направи,за колко време излязоха резултатите?На границата предполагам не сте имали проблеми щом сте в Турция,но при връщането как стоят нещата?Същия тест ли ще ползвате?Чувала съм,че като се прибереш В България трябва да пратиш резултата и на РЗИ по имейл за да не си под карантина.Всякаква информация би била много полезна!Благодаря предварително

Здравейте, днес звънях на Статус (Варна) . Носите си задграничните паспорти. Антигеният тест важи 48 часа от касовият бон, пазете и него. Можете да се върнете с него в БГ, ако е в рамките на 48 часа.
Казаха, че става за 1-2 часа максимум.

# 155
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Някой купувал ли е тента от Одрин? Ако някой е запознат моля да даде някаква информация или линк, нямам претенции за вида, може и телескопична:

 

Благодаря! 🙂🙂🙂

# 156
  • Мнения: 974
И аз с въпрос - от къде купувате козе сирене в Одрин?

# 157
  • Мнения: 5 070
Основно от пазара, от един и същ продавач, който ходи и на петъчния, и на синия.

# 158
  • Мнения: 26

Цитат
Здравей, Роси!Ние също искаме да минем през Малко Търново с антиген тест и сме от Варна.Може ли да споделиш малко повече информация къде си го направи,за колко време излязоха резултатите?На границата предполагам не сте имали проблеми щом сте в Турция,но при връщането как стоят нещата?Същия тест ли ще ползвате?Чувала съм,че като се прибереш В България трябва да пратиш резултата и на РЗИ по имейл за да не си под карантина.Всякаква информация би била много полезна!Благодаря предварително

Здравейте! Преди малко се прибрахме и пиша какво ни искаха и как минахме... На влизане в Турция имаше пред нас 3 коли , но минахме за 20 мин някъде, защото някакъв немец не беше изряден явно. Пригответе си 7 лв.(пише 25 турски лири, но комшуто каза 7 лв.) за дезинфекция на колата на влизане в Турция (вече и там започнаха да ни смучат). Преди паспортите ни чакаше някакъв граничар и си показахме антигенните тестове, свери ги , даде ни талончета и ни каза да минаваме. На прибиране имаше 1 кола пред нас, провериха ни багажа(като казаха разтоварвайте на масата и викам краай, отидоха ни млечните продукти, но само част от багажа разтоварихме и казаха стига толкова), накрая ни чакаха 2 дами от РЗИ и ни искаха тестовете, казаха това е бърз тест, викам, дааа, важал 48 часа, ми викам нали виждате , че след 1 час изтича, казаха няма проблем. Питах ги дали трябва да пращаме на имейла на РЗИ теста си, казаха нали затова сме тук и това беше. Антигенните тестове си ги направихме в Лаброекспрес - Варна за 25 лв. , като си носихме червените паспорти и им казахме, че са за пътуване. Мииии това е от нас, дано сме помогнали с инфото. Хубав ден!

# 159
  • Мнения: 470
Като гледам горния пост се сещам, че на Капитана преди таксата за дезинфекция беше 25тл или 3 евро,  миналата седмица беше 30тл. Но предвид курса,  май е все едно. В лева не съм плащала таксата никога, подавам си лирите на гишето.

# 160
  • Мнения: 37
И аз смятам другият петък да се поразкарам до Одрин.Ей така дори и нищо да не си купя за идеята,че ми е домъчняло.А и смятам,че от следващият месец по границата ще започне  лудницата с пътуващи.
Някой знаели дали петъчният пазар работи отново?И има ли все още вечерен час?

# 161
  • Мнения: 220
Хора, правете си ваксини като искате да ходите в Турция. С ваксина на Пфайзер без никакъв проблем влязох в Турция и на връщане в България. С ХЕС код се влиза в Лозенград в Уайкики, Котон и Де факто. Ако нямаш не влизаш. В Бизим на турците преди мен искаха ХЕС код, но на мен като разбраха, че съм комшу - не. Кипата/ сега Мигрос/ на пътя за Истганбул е в ремонт и е изкъртена , но работи. Може би ще я правят по модела на одринската с още други по-малки магазини. Нафтата е 1.40 лв. бензина 1.47 лв.

Някой ако иска инфо за нещо  - да пита - върнах се на 4.06.21г.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 16:51 от tati2raseria

# 162
  • Мнения: 3 271
Развесели ме с това че трябва да си сложа ваксина за да отида в Турция. Някой сменял ли е сега евро /лира в Турция?!

# 163
  • Мнения: 2 420
rossi56, благодарим за инфото.  Верно ли 25 лв е теста в Лаборекспрес ?
Днес си направихме в Статус и  ни  зета по 40лв ...

# 164
  • Мнения: 26
rossi56, благодарим за инфото.  Верно ли 25 лв е теста в Лаборекспрес ?
Днес си направихме в Статус и  ни  зета по 40лв ...

Толкова е - 25 лв. заедно с превода на английски! Касовия бон не го гледаха на границата, защото на самия тест пишеше часа и датата , в който сме го направили.

Общи условия

Активация на акаунт