На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 34

  • 89 398
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 081
Момичета на сертификата който изтеглих  от  интернет пише  че не важи за пътуване.  Само за електронния вариант ли се отнася. Имам и хартиен вариант на който нищо не пише.

Пише, че сертификатът не е документ за пътуване, което всъщност е точно така - той е сертификат за преболедуване/ваксинация. То и PCR теста не е документ за пътуване. Няма проблем на границата. Родителите ми минаха точно с разпечатан от интернет, на който пише, че "не е документ за пътуване". Капитан Андреево това.

# 136
  • Мнения: 5 978
Не пише, че не важи за пътуване, а че не е документ за пътуване, има съществена разлика. Т.е. не може да се използва като лична карта или паспорт, а само за удостоверяване на преболедуване или ваксинация - реално такава му е ролята. И аз не зная защо са решили да пишат изрично, че не е документ за пътуване - все едно ще му хрумне на някой само с него да пътува, без документи за самоличност...

# 137
  • Мнения: 498
Благодаря.

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 6 050
Не пише, че не важи за пътуване, а че не е документ за пътуване, има съществена разлика. Т.е. не може да се използва като лична карта или паспорт, а само за удостоверяване на преболедуване или ваксинация - реално такава му е ролята. И аз не зная защо са решили да пишат изрично, че не е документ за пътуване - все едно ще му хрумне на някой само с него да пътува, без документи за самоличност...

Вие пък. Хората във фейсбук групите съвсем сериозно питат откъде може да се влезе в Турция без паспорт, та нищо чудно утре и само по сертификат да хукнат.

# 139
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 600
Hands Thumbsup
Момичета на сертификата който изтеглих  от  интернет пише  че не важи за пътуване.  Само за електронния вариант ли се отнася. Имам и хартиен вариант на който нищо не пише.

Пише, че сертификатът не е документ за пътуване, което всъщност е точно така - той е сертификат за преболедуване/ваксинация. То и PCR теста не е документ за пътуване. Няма проблем на границата. Родителите ми минаха точно с разпечатан от интернет, на който пише, че "не е документ за пътуване". Капитан Андреево това.

На майка ми точно на хартиения пище ,че не е документ за пътуване ,ама като се замислихме и ние стигнахме до този извод,че това наистина не е документ,а доказателство,явно доста хора ще се шашкат с това...

stonefaced, Благодаря за инфото Hands Thumbsup

# 140
  • Мнения: 2 428
Моля който е влизал през М.Търново  с  бърз антигенен тест да сподели.
В МВнР  е упоменато, че може, а тук чета, че не може.
Има ли такива, които са влезли в Турция с бърз антигенен тест?

# 141
  • Мнения: 459
Малко полезна информация от днес.
Вчера след 16 часа в Рамус направихме антигенни тестове, струват 30 лв, готови са за половин час.
Дават ги на български и на английски, носете си в лабораторията задграничните паспорти, записват данните от тах на резултата.Закачете към тях и касовата бележка защото тя има час.
Сутринта в 6,30 излязохме през Лесово, преди нас имаше една кола.
В Турция погледнаха тестовете първо.
Другото го знаете, 30 лири такса дезинфектант при влизане. В Одрин, Люлебургас и Чорлу във всички големи магазини даже и Мигрос искат ХЕС код.
В малките магазинчета и в аптеките не търсят.
Пазар за чудо и приказ стана.
На връщане пак от там бяхме 3 коли, на нашата граница имаше началници от всякакви власти, митничарите проверяваха основно.
Много бързо действат, млади културни момчета.
Не се чудете въобще, ХЕС код и кой каквото има за ковид и на границата.
Ако нещо друго ви интерисува с удоволствие ще пиша.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 21:24 от Tony Maria 22

# 142
  • Мнения: 37
Здравейте,искам да попитам с направени две ваксини трябвали да правя тест за влизане в Турция.И предполагам пазарите все още не работят

# 143
  • Мнения: 1 355
14 дена след втората ваксина и сертификат. Тестове не са нужни. Едното изключва другото.  Също и ХЕС код.
Ама още не съм пътувала, че не мога да си намеря ваксинирано другарче.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Божееее, до къде ни докара този коронавирус....да си търсим ваксинирани другарчета, да треперим за тестове,кодове,не знам си какво...
Аз се каня да отида, но май ще си направя ПСР, че искам поне с 1 нощувка и не ми се трепери ще изтече ли валидността на антигенния, пък после с РЗИ да се занимаваш...мне, благодаря.

# 145
  • Мнения: 459
Всичко работи, обстановката е като преди, като изключим маски и по улиците и ХЕС кодовете.
Цените на всичко са повишени, но лирата е евтина и долу- горе излиза същото.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
14 дена след втората ваксина и сертификат. Тестове не са нужни. Едното изключва другото.  Също и ХЕС код.
Ама още не съм пътувала, че не мога да си намеря ваксинирано другарче.

Аз си намерих 2ваксинирани другарчета,но сега чакаме да минат 14дни...какво да се прави-целта оправдава средствата!

# 147
  • Мнения: 47 996
С ТА ще пътувам и ще спрем за малко в Одрин. Някъде да има хубави изгодни прежди?

# 148
  • Мнения: 1 355
Най-вероятно ще се разходя сама. Blue Car

# 149
  • Мнения: 26
Моля който е влизал през М.Търново  с  бърз антигенен тест да сподели.
В МВнР  е упоменато, че може, а тук чета, че не може.
Има ли такива, които са влезли в Турция с бърз антигенен тест?

От вчера сме в Лозенград, минахме с бърз антигенен тест през М. Търново, в момента бързам да пиша, защото отиваме да пазарим. Утре,  живот и здраве като се приберем ще напиша всички подробности. Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт