Предстои ми раждане

  • 2 118
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 517
Здравей, Евче. Аз чакам всеки момент да започнат болките..в напрежение съм..но съм спокойна и силна за бъдещото събитие. Зная, че ще ме боли, но болката няма да е по-силна от желанието ми по-скоро да гушна бебенцето. Нима не си имала рана, която те е боляла..?! и си траела..защото си се ударила..Сега ако мислим реално болката ще е по-голяма от една рана, но резултата ще е едно сладко бебче..Нима не си струва да изтърпим всичко това?! Настрой се така, че не те е страх да докажеш пред себе си, че си силна и смела жена готова да посрещне всички трудности..Когато знаеш, че не си хленчила и не те е било страх..раждането ще го приемеш като геройство..а ако си плакала и си казвала няма да се справя..къде ще ти отиде сладостта от раждането?! Чувала съм, че трябва да се настроим позитивно за да е всичко наред.  Болката щяла да е по-малка..защото всичко е на психична основа. Желая ти късмет. Ще бъда много щастлива ако съм ти помогнала.  Hug

# 16
  • Мнения: 82
Благодаря на всички,които ми писаха.Мисля,че вече съм малко по-уверена и спокойна след вашите думи.

# 17
  • Мнения: 1 183
И мен си ме е срах много с всеки изминал ден,но наистина трябва се настроим позитивно и да не мислим за лоши неща,а само за мига когато ще видим и гушнем малките си бебчета Simple Smile Успех ти пожелавам Peace

# 18
  • Мнения: 514
Родих съвсем скоро и изпитвах страх,също като теб!Когато тргнах да раждам и разбрах ,че моментът е дошъл бях най-спокойния човек на света,а по принцип съм много емоционална!Родих много бързо,болеше,но според мен се преживява и забравя!Пожелавам ти успех и не се разочаровай ако нещо не стане според очакванията ти!Всичко ще бъде наред! Hug PeaceУспех и да се похвалиш!  bouquet

# 19
  • Мнения: 175
.....болеше,но според мен се преживява и забравя...
Peace
мисли за онова , което ще видиш като резултат от 9 дълги месец и мнооооого любов - най-голямото щастие на Земята . Не е най-болезненото нещо Simple Smile

# 20
и на мен ми предстои съвсем скоро - след два дни ми е термина и  аз съм в такова напрежение.... #Crazy   ЩЕ СЕ СПРАВИМ - няма да сме първите, нито последните    Flutter
трябва да мислим за малките човечета, които съвсем скоро ще гушнем... Hug
Леко и безпроблемно раждане ти желая  Heart Eyes
ти решила ли си как ще раждаш?   newsm78

# 21
  • Мнения: 348
И на мен ми предстои след седмица. Ако можех още днес да родя съм съгласна, дори имам желание да усетя болката. Не си ли мислила, че тя няма да е вечна, все някога ще свърши, все пак са няколко часа. Колкото повече те е страх толкова повече ще те боли. С такова нетърпение очаквам бебчо, че всичко друго ми е все едно  Peace

# 22
  • Мнения: 5 140
Няма страшно, мисли позитивно.
Успех и леко раждане. Peace

# 23
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Една мама някъде беше споменала, че болките били като при бъбречна криза, дори по-слаби. Който е преживял това, ще има представа горе-долу какво е. Аз пък съм имала болезнена до припадък менструариция, така че знам що е СИЛНА болка и се опитвам да не се плаша от неизбежното. Нали знаеш, който го е страх от мечки, не ходи в гората. Щом си се решила на такава стъпка, значи си смела жена!  newsm51 smile3525
Пък и има смекчаващи средства, въобще не споменавам секциото...
Хайде леко и безпроблемно раждане и да си гушкаш едно пухче скоричко!
Всичко това дрънкам не от личен опит и защото още ми се вижда далечко февруари, ма я да ме видите тогава мене...  newsm17

# 24
  • Мнения: 366
 И аз ще се включа с подкрепата - оптимизъм и само оптимизъм. аз родих на 14 септември тази година и съм толкова горда от себе си. И аз като теб се бях уплашила много и докато чаках за стане много страшно и да боли много взех че родих, оказва се понякога, че очакванията ни са далеч по- големи от реалността. Отказах се и от епидоралната , въпреки че бях 100 % сигурна , че ще искам като стане време. Сега съм горда и наистина се чувствам герой.. Раждането по напълно нормален начин и в пълно съзнание за мен беше изключително вълнуващо и вече искам да го повторя, а и има една приказка "като опре ножа до кокала..... "ще мине няма и да разбереш как. А като го видиш ... и ти ще се съгласиш , че няма по- велико нещо и по- върховно изживяване! Успех и ще ти предам това, което на мен ми пожелаха и то стана - да родиш като козичка!

# 25
  • Мнения: 1 232
Да болка има,но страха е по-голям Hug.Искам да ти кажа,че аз също много се страхувах,но явно природата си знае работата,когато дойде момента и болките започнаха,аз някак ги игнорирах и при мисълта за малкото човече раждането мина много бързо.Пожелавам ти най-лекото раждане мила  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 271
Бях се настроила,че ще боли,но твърдо реших без епид. упойка.Е,не беше страшно.За 3,5 ч, от първата контракция,родих.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 561
Аз преносвах и ми предизвикаха раждането. Бях се настроила за много силни болки, а и едно момиче около мен доста силно викаше. Но докато чаках да ме заболи наистина силно, се оказа че започват напъните, а оттам вече е лесно.
Така че не се притеснявай, няма нищо чак толкова страшно  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 671
Нищо страшно! Още сега мога да родя още веднъж, нищо че е минала само седмица от моето раждане. Болките не са толкова страшни, даже не си ги спомням вече. През цялото време си мислех как скоро ще гушна бебко и колко ще се радва мъжа ми. Слушай екипа около теб - правилното дишане много помага  Peace .  Родих за 4 часа (първо раждане) и без епидурална. Сложиха ми само лидол и бусколизин  Blush . Така се притъпява съзнанието, та не усетих кога минаха тези часове и бебчо проплака. После болката моментално спира.

# 29
  • Мнения: 160
страшно няма,мисли за бебо(на  него също не му е леко) а не за теб (на мен това ми помогна)
 ЛЕКО РАЖДАНЕ   Hug

Общи условия

Активация на акаунт