Египет /Тема 11/

  • 45 801
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 638
Galactic Voyager, можеш ли да кажеш,дали хотелите в Шарм енд шейх,които се предлагат в българските ТА се посещават от араби.

Предвид ситуацията никой хотелиер не може да си позволи да подбира клиентела. Най-малко по националност или раса. Така че да, навсякъде има араби.
Ние до сега винаги сме ходили само в Хургада и в хотелите е имало само руснаци и европейци. Моят мъж е арабин и от персонала са ни казвали,че е нетипично да видят арабин в тези хотели.Даже е имало смешни ситуации в които те му говорят на руски,а той на арабски,и им казва,но аз съм арабин може да ми говорите на арабски. От него знам също,че в Шарм има предимно ,тъйкато е по-близо до Йордания(от където е той отдаааавна). Тъйкато сега гледам изгодни оферти за Шарм, но пък и той както и аз не искаме да сме в хотел с предимно арабско население,защото къпането на жените с дрехите в басейна ни идва малко свръх атракция.Затова те питам като човек пообикалял хотелите.
И на мен ми бяха свъх атракция, докато и аз не се превърнаха в такава.. слънчевата ми алергия се обостри до степен, в която или морето или атракцията, та тази година в Турция установих, че покрай моето слънцезащитно облекло /блуза с дълъг ръкав и клин/, другите жени с дрехите по басейните не ми правят вече грам впечатление. Преди повечко години направо ме втрисаха, директно излизах от басейна. Вече съм доста по-толерантна.

# 301
  • Мнения: 308
В момента в нашия хотел в Хургада около 1/3 от настанените са от арабски произход, със всички произтичащи от това благини: големи шумни фамилии с много деца; безпардонно поведение; солидни черни и производни на това многослойни облекла. Ходят на тумби, идват, избутват те, застава директно пред теб; ако направиш забележка започва да крещи неразбираемо насреща...абе, начин на комуникация Simple SmileАз толерантно ги приемам. Имат право на услугата. Учудена съм, че има много малко руснаци, поне в този хотел.

# 302
  • Мнения: 156
Kepeva , в кой хотел сте вие?

# 303
  • Мнения: 408
Здравейте.  Честит празник - Денят на Съединението на България!
 
        Много инцидентно решихме с внучката /на 13 г./да си направим екскурзия до Египет, но търсим с кацане в Кайро, за да разгледаме музея и пирамидите. След това круиз по Нил/3 - 4 дни/ и  2 дни в Хургада, за да отидем и на сафари в пустинята.        
 И да, колкото по - скоро, толкова по - добре, докато не са обявили нов локдаун. Може би за края на септември или началото на октомври, ако все още могат да се намерят места.
Ще бъда благодарна за линкове към оферти на сигурни ТО или ТА, чиито услуги сте ползвали и сте доволни.
        Благодаря предварително! Бъдете здрави!

       *** Редактирам се, намерих търсената екскурзия от Абакс, но я продават чрез други ТА.
                  Къде мога да прочета кои са тези регионални агенции? Благодаря.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 09:02 от бабче-mp3

# 304
  • Мнения: 19
Здравейте и Честит празник.
Ние сме пътували с Екватор БГ до Мароко и сега сме се записали от 25.09.2021 Кайро, круиз по Нил и Хургада - организатор Абакс. Доволни бяхме в Мароко.

Моля, някой да даде обратна връзка за фирма Aladdin Travel в Хургада. Смятаме да се обърнем към тях за шнорхелинг и дайвинг на място.

Благодаря предварително.

# 305
  • Мнения: 308
Kepeva , в кой хотел сте вие?
Jaz Aquamarin

# 306
  • Мнения: 156
Някой ползвал ли е услугите на Aladin Travels  в Хургада ? Моля за отзиви.

# 307
  • Мнения: 2 942
Има голяма реклама на Jaz Aquamarin от Биляна Йотовска в инстаграм от "Екватор". Плажа не можах да го видя...

# 308
  • Мнения: 308
Има голяма реклама на Jaz Aquamarin от Биляна Йотовска в инстаграм от "Екватор". Плажа не можах да го видя...
Не се лъжете! Плажът е трагичен! Снимки вече показах! А с Биляна Йотовска бяхме заедно, по едно и също време! Басейните на хотела са хубави!

# 309
  • Мнения: 1 478
В момента в същия хотел са и Тяна и Иво от Един за друг, като си правят там 3-та сватба🤷♀
Тя стига до олтара на камила🤷♀😄
Хотела изглежда ок, но поне по снимките не е нещо уау според мен.

# 310
  • Мнения: 308
В момента в същия хотел са и Тяна и Иво от Един за друг, като си правят там 3-та сватба🤷♀
Тя стига до олтара на камила🤷♀😄
Хотела изглежда ок, но поне по снимките не е нещо уау според мен.
Камилата се казва Оскар и обикаля хотелите наоколо Simple Smile. Хотелът е добър, с красиви басейни и много градини, но няма къде да си натопите краката  до коленете, дори, в морето!
Ако риф и море не са ви важни, може да си букнете престой спокойно. Аз съжалявам, че не избрахме Мakadina...., но другия път.

# 311
  • Мнения: 1 478
А някой има ли идея как е плажа на Jaz Casa Del Mar Beach?
И аз ще се радвам, ако някой сподели отзиви за Аладин травел.
А неваксинираните - кога си правите ПСР тест, чудя се петък или събота да е..полета ни е в неделя. И има ли много хора в Рамус, сигурно заради чартърите е пълно..🤷♀

# 312
  • Мнения: 156
Ние ще сме в Jaz Casa Del Mar Beach  и получих добри отзиви както за плажа така и за хотела като цяло.

# 313
  • Мнения: 1 478
Ние ще сме в Jaz Casa Del Mar Beach  и получих добри отзиви както за плажа така и за хотела като цяло.

Да не сме заедно 😁ощ

# 314
  • Мнения: 156
Victoria ,  от коя дата сте вие ?

Общи условия

Активация на акаунт