Египет /Тема 11/

  • 45 878
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 478
Тези , които ще пътуват  този месец би трябвало да имат вече потвърждение от съответната агенция .

Ние нямаме още, но предполагам, защото сме от 19.09.
Animal Tropical Fish

# 286
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
За аквапарка в Макади - за някои хотели има такса, за други не. И концепцията се сменя, така че е хубаво да се пита туроператора. Признавам, че и аз не помня къде беше безплатно...

Вземете си препарат за комари. Машинка за стаята и спрей, стик. Пръскат зверски, всеки ден, обаче....От опит точно в Desert rose в есенния период.

# 287
  • Мнения: 165
Не знам вие с коя фирма ще пътувате . Ние сме с Абакс и в договора ни пише , че 20 дни преди датата на заминаване ще получим потвърждение и чак тогава трябва да направим доплащането .

# 288
  • Мнения: 2 954
Абакс нали не продават директно екскурзии?

# 289
  • Мнения: 165
Да , Абакс не работят с крайни клиенти , но в договорът фигурира тяхното име.

# 290
  • Мнения: 1 478
Ние сме с абакс, но през агенция. Доплатихме онзи ден цялата сума, но още чакам да ни пратят резервациите, просто според мен е рано за 19.09.. с този ковид .. До последно не е ясно ще се лети ли.. Sad

# 291
  • Мнения: 165
Силно се надявам всичко да е наред и да успеем да осъществим почивките си.

# 292
  • София
  • Мнения: 98
Ще ви изпратят документите 4-5 дни преди заминаването. Ние пътуваме тази неделя, а вчера ми изпратиха документите. Предполагам, че изчакват възможно най-много, за да видят дали няма да има нови мерки или изменения в условия за пътуване поради пандемията.
 
Ние сме с абакс, но през агенция. Доплатихме онзи ден цялата сума, но още чакам да ни пратят резервациите, просто според мен е рано за 19.09.. с този ковид .. До последно не е ясно ще се лети ли.. Sad

# 293
  • Мнения: 165
Ние май месец  летяхме до Тунис и тогава  по същият начин ни  изпратиха  ваучерите за настаняване 5 дена преди полета.

# 294
  • Мнения: 7 110
Документите получих 5 дни преди полета. За първи път ползваме Екватор. Хората отговориха на въпросите, които им зададох. На място не успяхме да реализираме предварително заявено нещо. Днес сумата беше възстановена.
Плажът (плитчината) на Jaz Aquvamarine на нас ни беше приятен. Ползваха си го хората за ветроходни активности. За игра в морето на 20 метра в ляво от плиткото беше добре и дълбоко и там се гмуркаха. Кефът си го взеха на разходките с лодки.

Допълвам, ако ще послужи на някого. Относно предверителното заявяване на допълнителни екскурзии през Абакс. Не съм се интересувала от цените за същото на място. Получихме отлично качество. На място техните представители също съдействат за всичко.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 14:07 от рони

# 295
  • Добрич
  • Мнения: 1 145
Каним се да резервираме пътуване до Египет от  Екватор.бг за октомври.
Най-евтиния хотел, който се предлага е този Sunny Days El Palacio Resort SPA 4*. Дали е добър за пароте си или да изберем по-скъп, но по-сигурен?
 Пише , че "Това е място за настаняване  на 1 минута пеша от плажа. El Palacio е оживен, “ол инклузив” курорт по крайбрежието на Червено море. Курортът се отличава с плажове с бял пясък, плувни басейни, заобиколени от зеленина, и отлични възможности за гмуркане в лагуната и кораловия риф на хотела".
 Това дали означава, че има плаж с риф до хотела, или е описание въобще за курорта. Някой има ли впечатления от хотела и мястото?

# 296
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Каним се да резервираме пътуване до Египет от  Екватор.бг за октомври.
Най-евтиния хотел, който се предлага е този Sunny Days El Palacio Resort SPA 4*. Дали е добър за пароте си или да изберем по-скъп, но по-сигурен?
 Пише , че "Това е място за настаняване  на 1 минута пеша от плажа. El Palacio е оживен, “ол инклузив” курорт по крайбрежието на Червено море. Курортът се отличава с плажове с бял пясък, плувни басейни, заобиколени от зеленина, и отлични възможности за гмуркане в лагуната и кораловия риф на хотела".
 Това дали означава, че има плаж с риф до хотела, или е описание въобще за курорта. Някой има ли впечатления от хотела и мястото?
Ходила съм няколко пъти в този хотел. Реално са два, които обединиха. Наистина са на удобно за разходки място. Плажът е пясъчна лагуна. Другият е с риф.
Като цяло е базов хотел. Определено не е лукс. Със сравнително малки стаи като за Египет. Храната също не е нещо уау.

Днес пуснаха един друг на промоция Palm Beach resort 4*.

В момента цените за Хургада са високи. За Шарм има доста по прилични промоции.

Системата на Абакс генерира автоматично документите 1 седмица преди отпътуване. Т.е. в събота и неделя. Понеже все пак това са почивни дни, документите се разпращат към клиенти в понеделник.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 14:01 от Galactic Voyager

# 297
  • Мнения: X
Galactic Voyager, можеш ли да кажеш,дали хотелите в Шарм енд шейх,които се предлагат в българските ТА се посещават от араби.

# 298
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Galactic Voyager, можеш ли да кажеш,дали хотелите в Шарм енд шейх,които се предлагат в българските ТА се посещават от араби.

Предвид ситуацията никой хотелиер не може да си позволи да подбира клиентела. Най-малко по националност или раса. Така че да, навсякъде има араби.

# 299
  • Мнения: X
Galactic Voyager, можеш ли да кажеш,дали хотелите в Шарм енд шейх,които се предлагат в българските ТА се посещават от араби.

Предвид ситуацията никой хотелиер не може да си позволи да подбира клиентела. Най-малко по националност или раса. Така че да, навсякъде има араби.
Ние до сега винаги сме ходили само в Хургада и в хотелите е имало само руснаци и европейци. Моят мъж е арабин и от персонала са ни казвали,че е нетипично да видят арабин в тези хотели.Даже е имало смешни ситуации в които те му говорят на руски,а той на арабски,и им казва,но аз съм арабин може да ми говорите на арабски. От него знам също,че в Шарм има предимно ,тъйкато е по-близо до Йордания(от където е той отдаааавна). Тъйкато сега гледам изгодни оферти за Шарм, но пък и той както и аз не искаме да сме в хотел с предимно арабско население,защото къпането на жените с дрехите в басейна ни идва малко свръх атракция.Затова те питам като човек пообикалял хотелите.

Общи условия

Активация на акаунт