Египет /Тема 11/

  • 45 768
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16
Здравейте,
искаме да пътуваме до Египет за нова година. Спряхме се на "Перлите на Египет". До колкото разбрах, от темите, които успях да изчета, програмата се организира от Абакс.  В тази връзка имам следните въпроси, и ще бъда много благодарна, ако някой сподели знанията си:
- тъй като не намирам други оферти към момента, освен тези на Абакс, значи ли това, че другите споменати във форума водещи организатори, като Тез турс, не се очаква да предложат програма за нова година в Египет?
- след всичко изчетено, не само тук, се спряхме на хотели в Макади бей, където би трябвало да духа по - малко през този сезон. Правилни ли са разсъжденията ни?
- някой спал ли е в хотели от групата Jaz в Макади и/или имате ли идея на какво легло се настанява детето? От снимките допълнителните легла в част от хотелите Jaz, и по - конкретно в Jaz Makadina или Jaz Saraya Makadi изглеждат като бетонни диванчета, с тъничко дюшече отгоре... Така ли е? Освен това, по информация на първата агенция с която се свързах са дълги 1,70 м., което за малко дете е ОК, но за дете 1,60 м. и повече ... не мисля
- някой с мнение за Iberotel Makadi? и идея как се настанява дете там? или по - скоро на какво?
- Някой спал ли е в хотел Bellagio Resort and Spa? Мнения?
Предварително благодаря! Всяко мнение ще ми е от полза

# 391
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
Boyalka, програмата е на Абакс.
Още няма оферти от другите. Но ще има. Нормално е в момента да се вадят оферти по-късно.
Посещавала съм всички Джаз хотели в Хургада, Макади, Марса Алам.
Иберотел е под шапката на Джаз. Най-луксозната им марка.
Беладжио се предлага от два месеца. Имам реални снимки, направени от екскурзоводите на Абакс, на живо. Изглежда доста добре.
Допълнителни легла в Иберотел Макади:


Джаз Макади Сарай допълнителни легла:


За мен тези легла са абсолютно ок и за възрастен. Не са разтегаеми диванчета, не са походни легла. Ако не ви устройват, вариант е две съседни стаи със свързваща врата. Плаща се редовна цена, ползва се редовно легло.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 21:54 от Galactic Voyager

# 392
  • София
  • Мнения: 1 945
- някой спал ли е в хотели от групата Jaz в Макади и/или имате ли идея на какво легло се настанява детето? От снимките допълнителните легла в част от хотелите Jaz, и по - конкретно в Jaz Makadina или Jaz Saraya Makadi изглеждат като бетонни диванчета, с тъничко дюшече отгоре... Така ли е? Освен това, по информация на първата агенция с която се свързах са дълги 1,70 м., което за малко дете е ОК, но за дете 1,60 м. и повече ... не мисля
В Jaz Saraya детето се настанява на такова диванче, но са махнати възглавниците и е широко. Нашето дете е над 1,65м и не се е оплаквало да му е късо. Освен това ни ъпгрейднаха стаята и бяхме в junior suite, в който детето се настанява на същото диванче. На мен ми се струваше удобно, без да съм спала на него.

# 393
  • Мнения: 16
Galactic Voyager сърдечно благодаря за отговора!
Правилно ли съм разбрала, че Иберотел Макади според Вас е най - доброто?
Одобрявате ли решението ни да сме в Макади, а не в другите заливи? Това по отношение на климатичните дадености
Беладжио не е в Макади, нали правилно съм разбрала?
Иначе детето видя снимката от Макади Сарай и твърдо заяви "Това ли е леглото?! На това няма да спя!" ... и принципно е прав, ако дължината му е 1,70 м., то би било подходящо за някой с ръст до макс 1,50 м.
Още веднъж благодаря! Хубава вечер

# 394
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
Galactic Voyager сърдечно благодаря за отговора!
Правилно ли съм разбрала, че Иберотел Макади според Вас е най - доброто?
Одобрявате ли решението ни да сме в Макади, а не в другите заливи? Това по отношение на климатичните дадености
Беладжио не е в Макади, нали правилно съм разбрала?
Иначе детето видя снимката от Макади Сарай и твърдо заяви "Това ли е леглото?! На това няма да спя!" ... и принципно е прав, ако дължината му е 1,70 м., то би било подходящо за някой с ръст до макс 1,50 м.
Още веднъж благодаря! Хубава вечер
За вятъра - не мога да кажа...Не мисля, че има някаква голяма разлика за района на Хургада.
Колкото за леглото - не съм го мерила, но аз съм 1.74 и смятам, че съвсем комфортно бих се побрала на него. Както съм написала, ако държите детето да е на редовно легло, просто взимате 2-ве стаи.

# 395
  • Мнения: 16
Благодаря сърдечно за изказаните мнения!

# 396
  • Мнения: 3 638
Тези диванчета не се ли разтягат?

# 397
  • София
  • Мнения: 1 945
В Макади Сарая не се разтягат. Те са вградени. Като се махнат възглавниците на облегалката, стават широки като легла.

# 398
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
Тези диванчета не се ли разтягат?
Не, не се разтягат. Това са лежанки.

# 399
  • Мнения: 152
Тъи като все още нямаме полетна информация , тези които са били с Абакс може ли да споделят дали полета от София за Хургада е ранен и колко време трае.

# 400
  • Мнения: 1 478
Тъи като все още нямаме полетна информация , тези които са били с Абакс може ли да споделят дали полета от София за Хургада е ранен и колко време трае.

Неделния е в 8 сутринта. 2 часа и 40 мин е полета.

# 401
  • Мнения: 152
Victoria , благодаря за информацията .

# 402
  • Мнения: 56
В момента изискват ли ПСР от ваксинираните?

# 403
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
В момента изискват ли ПСР от ваксинираните?
В момента - не.

# 404
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
Паркче в Кайро - https://azharpark.com/







'Моделът' и 1,84 Wink



Прозорчето на Бадулбадур(а)


мисля, че не е в офертите.
не знам дали има смисъл да се включва - местните го използват за пикници. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт