Болен през 2 седмици

  • 3 337
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте отново, вие боледуеате ли колкото нас??

# 1
  • София
  • Мнения: 6 010
Кои сме "ние", кои сте "вие"? За дете ли става дума? За какви болести?
Научете се да пишете по-ясно и разбираемо ако искате да получите адекватен отговор.

# 2
  • Мнения: 3 589
Класически първи стъпки в детско заведение. Ще отмине този период.

# 3
  • Мнения: 203
Все пак трябва да се изгради имунитет, неизбежно е. В общия случай, човек го чакат едни 80-тина години живот напред ...🤣
А относно родителите, които твърдят, че децата им в тази възраст не боледуват, явно са над нещата и не обръщат внимание на “градинския сопол”, който е катализатор и отключва нещата в 90% от случаите и си е чист вирус или бактерия, но наричан в много случаи просто “настинка”. Ще боледуват, ще оздравяват, важно е да посрещаме всичко със спокойствие. 😘

# 4
  • Мнения: 462
Ако детето ходи на ясла е съвсем нормално.Моята дъщеря в яслата се разболяваше след всеки 4-5 присъствени дни.Сега в градината вече е съвсем различно.Така се гради имунитет, неизбежно е.

# 5
  • Мнения: 6 764
Ако става въпрос за малко дете в ясла, да. Яслата беше кошмар. Също установих, че и лекарката, която съм избрала и до този момент посещавахме на консултации и ваксини, не можеше да лекува адекватно детето. Все я изпускаше, имаше влошаване или уж е "здрава", а влачи я хрема, я накашля. Затова смених и лекарката.
Важно е и вашето поведение, ако събирате детето с други деца във възрастта, които я някое е сополиво, я нещо друго, също веднага лепват. Говоря за гостувания, празници на закрито, не за игра навън.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Вероятно визирате яслата. Да, доста боледуваше и наистина си е кошмар. Надявам се този период да се израства с времето понеже определено прекарват повече време вкъщи и то болни вместо на ясла.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 397
Според мен си е и до дете. Двете ми големи посещаваха ясла и градина и много рядко са се разболявали, третото една седмица посещаваше, две е с хрема и кашлица, в къщи. Не знам какъв имунитет изграждат, но същото сега продължи и в първи клас. Вероятно нямаше и аз толкова да се впрягам, ако не се беше наложило заради коронавируса стриктно да следим за симптоми на грип и ми отнема по повече от седмица пълното изчезване на хремата или покашлянето. Детето не е било в тежко състояние, дори и температура е изключително рядко да е имал през годините, но понеже мога да си позволя да остава в къщи, сме спазвали правилото да отива само напълно здрав. Другите ми деца са завършвали учебната година без нито едно отсъствие. Всичко това при еднакво хранене, закаляване, един и същи личен лекар и като цяло начин на живот.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами не знам колко и от какво боледувате вие, но аз лично след 35г започнах повече - откриха ми инсулинова резистентност, качих много килограми, те ми пречат на движенията, метаболизмът се забавя... Работата като учител е натоварена , тази учебна година беше много тежка и стресът се увеличи, оттам излизат дума болести.
Иначе детето пък цяла година не е боледувало и Ковида изкара съвсем леко, при мен беше по-тежко. Ама пък те ходихана училище сумарно 2 месеца
Но пък смятам да тръгна на плуване, това поукрепвам и повишава имунитета

# 9
  • София
  • Мнения: 1 397
Не съм се изказала съвсем коректно, не аз а детето боледува, но оздравяването му естествено е моя грижа и трае по седмица и повече. В първи клас учиха присъствено, но имаше сериозно предупреждение да не допускаме в училище деца дори и с леки симптоми, така че стоя в къщи доста.

# 10
  • Мнения: 4 411
Преди това ходил ли е на градина? Боледуваше ли? По принцип е да дете и да начин на лекуване. До първи клас обикновено го израстват, но има деца боледуват повече от други.
Ако споделите как протича едно боледуване и как го лекувате, може да помогнем със съвети. Също съм забелязала, че по изнежените деца боледуват повече - не им дават сладолед, прекалено навлечени, по-малко време на вън, ей такива неща оказват също влияние.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Преди това ходил ли е на градина? Боледуваше ли? По принцип е да дете и да начин на лекуване. До първи клас обикновено го израстват, но има деца боледуват повече от други.
Ако споделите как протича едно боледуване и как го лекувате, може да помогнем със съвети. Също съм забелязала, че по изнежените деца боледуват повече - не им дават сладолед, прекалено навлечени, по-малко време на вън, ей такива неща оказват също влияние.
Имам неизнежени дето дето му се позволява всичко и пак е същата драма. Таа до дете си е явно оставете сладоледа на страна той няма общо.

# 12
  • Мнения: 4 411
Съгласна съм, че си е до дете. Аз просто споделям моя опит. Когато пуснахме дъщеря ни на ясла, аз бях болна всеки месец. Така откарах до края на втора група. Изтръпвах като се зададеше вирус, защото ги карах много тежко. Вече явно изградих имунитет към детските болести.

# 13
  • Мнения: 44
Съгласна съм, че си е до дете. Аз просто споделям моя опит. Когато пуснахме дъщеря ни на ясла, аз бях болна всеки месец. Така откарах до края на втора група. Изтръпвах като се зададеше вирус, защото ги карах много тежко. Вече явно изградих имунитет към детските болести.

Благодаря за отговорите Ви,, на ясла е и често боледуваме. На месец по 5-6 дена ходим на ясла през др. Време е болен и това ме притеснява.

# 14
  • Мнения: 14 784
Същата работа е и при моята дъщеря,на 4,5г е. Не е ходила на ясла,на 3 години я дадох на градина,но от тогава до ден днешен е все така. Ходи 3-4-5 дена на ДГ,после две седмици лекуваме хрема и кашлица. Това е вече година и половина,но и пандемията оказа негативно влияние,защото доста време откарахме затворени. Иначе не е изнежена,никога не е навлечена,и в момента аз съм с жилетка,тя е по къс ръкав,яде сладолед,пие студено мляко от хладилника... Няма й нищо до момента,в който не отиде в бациларника. В друга тема писаха,че до 6 години били така децата,ще видим. Поне не боледува сериозно,минаваме с хомеопатия и витамини,не е пила АБ до момента,но си е доста гадно. Нито работа мога да почна,нито нищо. Ще стискаме зъби до като мине този период,няма начин.
А онзи ден една жена ми похвали био имуностимулатор. Смес от пчелно млечице,прополис,мед и прашец. Мисля да взема да го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт