Подготовка за малкия човек - тема 13

  • 38 359
  • 766
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 165
Ние ползвахме ето този, доволна бях, по едно време бебчо само там спеше без да се буди през 10 минути.

Може ли да се използва за новородено?

# 556
  • Мнения: 496
Ние ползвахме ето този, доволна бях, по едно време бебчо само там спеше без да се буди през 10 минути.

Може ли да се използва за новородено?

Аз го сложих за първи път на люлката, когато беше на около 20 дни. Предполагам може.. 🤷‍♀️ Какви са изискванията, вече съм забравила.

# 557
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
И нашата люлка беше на Чиполино. Доволна съм. Ползва си я, докато се счупи.

# 558
  • Мнения: 2 239
Ние сме с подобна на тази на Cangaroo, но на Lorelli. Наскоро беше за 87лв в Baby.bg и поръчах оттам. Има батерии, а може и да се включва в контакта. Той в началото доста се унасяше в нея и заспиваше. Сега не я иска особено. Почнахме да го слагаме на 40ден някъде.

# 559
  • Мнения: 596
С питанка за козметиката съм Simple Smile
Спрях се на Биодерма като ще взема малки разфасовки за тест и искам само основното да подготвя. Това би било гел за измиване, хидратантния крем и илио за масаж.. Имам ли нужда от още нещо? Мижеларна вода? Кремът за подсичане май е нужен само, ако се подсича бебчето, нали?

# 560
  • Мнения: 2 601
С питанка за козметиката съм Simple Smile
Спрях се на Биодерма като ще взема малки разфасовки за тест и искам само основното да подготвя. Това би било гел за измиване, хидратантния крем и илио за масаж.. Имам ли нужда от още нещо? Мижеларна вода? Кремът за подсичане май е нужен само, ако се подсича бебчето, нали?

Аэ ще вэема крем эа подсичане и эа началото. Ако се подсече, да имам под ръка веднага. Мицеларната вода ми се струва напълно иэлишна. Не энам эа какво ще влеэне в употреба иэобщо.

# 561
  • Мнения: 5 011
Аз ползвам крем против подсичане и за профилактика, този на биодерма е лекичък, попива добре.

С мицеларна вода почиствам гушката по няколко пъти на ден, защото в гънките се събира пот, мляко, слюнка.

# 562
  • Мнения: 1 333
Олио може изобщо да не ви е нужно - ако детенцето не е със суха кожа (и особено ако ще раждате лятото) няма да ви трябва. Аз бях взела преди да се роди синът ми и така си остана почти неизползвано..

Крем за подсичане е хубаво да имате под ръка. Аз ползвах леко хидратиращо кремче по няколко пъти на ден под памперса, за да не се подсече.

Мицеларната вода за мен е много полезна и до ден днешен (вече е на 2г.9м) ползвам - за почистване на очите, лицето, гушката.
При бебета с чувствителна кожа може и да се ползва за почистване при смяна на памперс вместо мокри кърпи и ако нямате възможност да измиете.

# 563
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
С питанка за козметиката съм Simple Smile
Спрях се на Биодерма като ще взема малки разфасовки за тест и искам само основното да подготвя. Това би било гел за измиване, хидратантния крем и илио за масаж.. Имам ли нужда от още нещо? Мижеларна вода? Кремът за подсичане май е нужен само, ако се подсича бебчето, нали?

Препоръчвам кремчето за Себамед за профилактика след миене на дупето, тъй като е леко и няма цинк.  И евентуално Sudocrem при подсичане.
Олио не ви трябва, особено лятото.
Мицеларна вода съм ползвала на Биодерма за почистване на лицето, но не е задължителна.

# 564
  • София
  • Мнения: 6 219
Педиатърът на нас ни препоръча да мажем бебето по веднъж-два пъти максимум на ден с крем против подсичане. И да мием дупето, а не с мокри кърпи. Пригответе си кремче, за да не се стигне до това. Иначе мицеларната вода е по желание - на мен не ми е трябвала.

# 565
  • Мнения: 3 305
Само този крем признавам против подсичане, има и малки опаковки под 2лв. И на лицето ако се обринеше нещо минаваше с него.
https://apteka.framar.bg/30035449/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4 … 300-%D0%BC%D0%BB-

Мокри кърпи си правех сама. Взех си такава кутия от ДМ за мокри кърпички и вътре нареждах на парчета хубава кухненска ролка и заливах с преварена вода вътре с разтопено кокосово масло. С тези домашни кърпи никога не съм имала проблем. За навън имах един пакет бебелан в количката и с тях винаги е бил добре.

# 566
  • Мнения: 473
кремовете за 'подсичане'  не е случайно че на много марки се водят 'бариерен крем'. слагам на всяка смяна на памперс ( пропускам рядко) на добре подсушена кожа на гънките, където минава ластика и на дупето ( по средата където може да се получи подсичане). проблеми нямаме. използвам за това бочко за подсичане. един път имаше зачервяване и мина за 1-2 пръскания с джинджира. по-често използвам кърпички за почистване, но ако е наакана, задължително мия. и всяка вечер я 'къпем' понякога само с вода ( с шампоан  само 2-3 пъти седмично).

# 567
  • Мнения: 6 764
Аз ползвам на Биодерма гела за баня, от време на време мажа с хидратиращия крем, кожата й е доста добре, затова почти не го ползвам. Мицеларната вода ползвам за лицето и гънките, сега от топлото се зачервява и с нея е супер. За дупето за мен фаворит е Судокрем, също ми бяха дали мостри от Babe pediatric за пелени, много ми хареса. Редувам двата, защото в периода на новородени, когато акат по 10 или повече пъти на ден, зачервяване има, така не стигаме до подсичане.

# 568
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Крема на Бабе педиатрикс е страхотен! И за дупе, и за всичко. Има невероятно бързо действие. Със сигурност винаги ще поддържаме наличен. У нас вече се ползва за всичко и от всички. Порязано, протрито и всякакви кожни повреждания. Препоръчвам с две ръце-много повече ми харесва от Судокрем и Бочко.

# 569
  • Мнения: 596
Някой да е попадал на нестандартни чаршафчета  по-малки от 120/60?
Имаме малка кошарка, но не откривам нищо подходящо за нея :/

Общи условия

Активация на акаунт