Неокосени междублокови пространства, детски площадки и градинки

  • 1 653
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 808
При нас в Южния парк видимо са започнали косене, но не са го завършили. Там, където не е косено, може да се скрие цял лъв, да не говорим за кърлеж. На места скоро и аз ще мога права да се скрия в тревата.
Такова чудо не е било.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 775
Само да ви кажа , че и във Варна е джунгла, и тук оправданието на кмета е, че са сменили фирмата и за това става така. Тревата е супер висока. Вчера започнаха на места да косят. С 2 кучета съм и за 5г. никога не са имали кърлежи , обезпаразитени са. Тази година вече намерих 3 не забити , а не ходим по тревите с тях.... просто е ужасно и ме е страх вече.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 290
Ние живеем в затворен комплекс.
Тревата е окосена,градинките са поддържани и е чисто.Но за това си плащаме всеки месец.
Другото ни жилище е в един от кварталите-широк център.
От общината изпратиха работници,които окосиха тревата.Пръскаха за кърлежи.
Има градини от двете страни на блока.
Обаче за тези градини се плаща на градинар да ги поддържа-разкопава,плеви,подрязва храстите.
Хората ги поливат,садят нови цветя...

# 18
  • Мнения: 46 535
Всички плащаме. Данъците включват и това поддръжане. При нас от години всичко е изрядно, но ако не беше, щях да сигнализирам, че не са си изпълнили задълженията. Както и ако беше частен градинар и не работи добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 574
В Младост този сезон имаме голям проблем, потвърждавам.
Подадем сигнал, окосят пред блока, а зад блока си стои джунглата.
За сравнение, по-миналата година косяха и режеха всичко, чак се престараваха.

# 20
  • Мнения: 8 865
а пък дървета да сте виждали да поддържат? Това също е работа на общината.

# 21
  • Мнения: 10 387
Има цяла тема за дърветата и "поддръжката" им от общината.

# 22
  • Мнения: 8 865
При нас, в чужбина, пускат инициатива  "Осиновяване на тревна площ, общинска" за 3 г. Гражданите могат да садят цветя и други красоти на осиновената си земя. Не им се заплаща.
Между другото някои бабички го правят и сега - озеленяват си пред блока, копаят, поливат, уплътняват си времето. На някои им се получава, хубави градинки, на други им трябва помощ от специалист какво да садят.

# 23
  • Мнения: 10 387
В нашият квартал пък гледам, че млади хора садят, а не бабички.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 574
Ние пред блока имаме малки градинки. Обаче зад блока имаме една "джунгла", която това лято никой не пипа.

# 25
  • Мнения: 10 387
Е кой е луд да се набута в кърлежите? И аз не смея да изляза, иска ми се да почистя около розите, но ме е страх.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 574
Исках да кажа, че преди си я косяха редовно от Общината.

# 27
  • Мнения: 2 375
В Младост 1 може не крокодили, а и динозаври да видиш. Нормално си е.

Общи условия

Активация на акаунт