На море в Гърция 2021 - II

  • 46 303
  • 779
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 692
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хубав хотел пидходящ за семейство с деца и бебе с AI база, на първа линия и възможно най - близо до границта(идеята е колкото се може по-малко да пътуваме)

# 46
  • Мнения: 1 611
Някой запознат ли е по-конкретно със заповедта на здр.министър по отношение на Румъния? Някой пусна мухата, че и румънците няма да изискват от българските граждани отрицателен пср, за да влезнат в страната, но аз такъв документ не намирам. Не схващам и логиката. На 25.05 посолството ни са пуснали предупреждение да не пътуваме до Румъния, ако не се налага, а на 27.05 отварят границата ни за румънци.

Нищо не искат и в двете посоки. Минава се както преди пандемията Simple Smile проверено е лично Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 292
Прекрасна тема , благодаря Параход Flowers Rose

Малко пак за Ковид и по точно  за пътуването до островите с ферибот ще пиша.
В сайта на gov.gr  от 25.05.2021 пише:  "Качването на пътници на кораби, както и в морски таксита от пристанища на континентална Гърция до островите е разрешено, ако пътниците:
1)са завършили поне четиринадесет (14) дни преди ваксинацията за коронавирус COVID-19 и показват сертификат за ваксинация
2)са били диагностицирани отрицателно в лабораторен тест за коронавирус на COVID-19 чрез PCR, извършен
през последните седемдесет и два (72) часа преди планираното време за пътуване
3) бърз антихипертензивен COVID-19 (бърз тест)
4)самотестване  в рамките на двадесет и четири (24) часа преди планираното време за пътуване (self test)
5) показват свидетелство за болест, валидно за период от две (2) до девет (9 ) месеци след заболяването"
Цитата е от : https://covid19.gov.gr/menoume-asfaleis-ektakta-metra-prostasias … entos-tis-choras/

В сайтовете на фериботните компании обаче точка 5 не е описана. И сега се чудя какво да правим. Аз и ММ ще сме със сертификат за ваксинация, дъщеря ми ще мине границата  със стар положителен тест, синът ми с ПСР. Тримата сме ясни, но за дъщеря ми не знам какво да правя за ферибота. Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 16:35 от nellyli

# 48
  • Мнения: 1 827
Благодаря и аз за темата! Продължавам да мечтая и това лято...

# 49
  • София
  • Мнения: 14 672
Прекрасна тема , благодаря Параход Flowers Rose

Малко пак за Ковид и по точно  за пътуването до островите с ферибот ще пиша.
В сайта на gov.gr  от 25.05.2021 пише:  "Качването на пътници на кораби, както и в морски таксита от пристанища на континентална Гърция до островите е разрешено, ако пътниците:
1)са завършили поне четиринадесет (14) дни преди ваксинацията за коронавирус COVID-19 и показват сертификат за ваксинация
2)са били диагностицирани отрицателно в лабораторен тест за коронавирус на COVID-19 чрез PCR, извършен
през последните седемдесет и два (72) часа преди планираното време за пътуване
3) бърз антихипертензивен COVID-19 (бърз тест)
4)самотестване  в рамките на двадесет и четири (24) часа преди планираното време за пътуване (self test)
5) показват свидетелство за болест, валидно за период от две (2) до девет (9 ) месеци след заболяването"
Цитата е от : https://covid19.gov.gr/menoume-asfaleis-ektakta-metra-prostasias … entos-tis-choras/

В сайтовете на фериботните компании обаче точка 5 не е описана. И сега се чудя какво да правим. Аз и ММ ще сме със сертификат за ваксинация, дъщеря ми ще мине границата  със стар положителен тест, синът ми с ПСР. Тримата сме ясни, но за дъщеря ми не знам какво да правя за ферибота. Simple Smile
Тук го пише, най-отдолу https://www.kerkyraseaways.gr/e-ticket/

# 50
  • София
  • Мнения: 292

Ха , това не съм го видяла , гледах ей това:


Супер, проблема ми е решен Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 май 2021, 17:23 от nellyli

# 51
  • Мнения: 219
Някой запознат ли е по-конкретно със заповедта на здр.министър по отношение на Румъния? Някой пусна мухата, че и румънците няма да изискват от българските граждани отрицателен пср, за да влезнат в страната, но аз такъв документ не намирам. Не схващам и логиката. На 25.05 посолството ни са пуснали предупреждение да не пътуваме до Румъния, ако не се налага, а на 27.05 отварят границата ни за румънци.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/05/27/zapov … 74-27-04-2021.pdf
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/05/27/zabra … _27_05_2021_2.pdf

Това са двете заповеди. т.9 /и/ от 374
На принципът на реципрочността от и към Румъния не се изискват тестове.

# 52
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте, може ли някой , който е посещавал Талата или Арменистис да сподели как стои въпроса с домашните любимци.Имаме йорки и мислим да го вземем с нас.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 727
Здравейте, някой внасял ли е алкохол в Гърция?

Полезната информация, която намерих по този въпрос е, че може 10 литра концентрат, 90 литра вино, 4 стека цигари, като алкохолът трябва да е с бандерол. Подразбира се обаче, че става дума за влизащите с автомобил. 

Ще пътуваме със самолет и имаме един чекиран багаж. И разбира се, нямам желание да взимам 10 литра Simple Smile

# 54
  • Русе
  • Мнения: 117
От 4 юни гражданите ще могат да преиздават сертификатите си за ваксинация през сайта на Националната здравно-информационна система
https://coronavirus.bg/bg/news/1930

# 55
  • София
  • Мнения: 112
Здравейте. Както винаги добре оформена тема и полезна информация има тук.  Може ли да ми отговорите или да ми кажете къде да прочета за следния казус. Ще пътуваме семейно четиримата след 10 дни, но искаме да вземем сестрата на мъжа ми и сина й, като идеята е аз карам моята кола с нашите деца, а мъжа ми с неговата кола ще вози другите двама. Чувала съм, че  е проблем 2 семейства с различни адреси да пътуват заедно или нещо такова, дано не пиша глупости. Та въпросът ми е възможен ли е такъв вариант? ( Сестрата и племеника са изкарали Ковид.)

# 56
  • Мнения: 11 073
Няма абсолютно никакъв проблем да пътуват заедно в една кола и да минат с един PLF (има си поле, където се попълват спътници не от семейството). Но ако ги спрат за проверка полицаи в Гърция, са длъжни да са с маски в колата (защото не са семейство, живеещо на един адрес). Иначе подлежат на глоба 300 евро, предполагам на човек се таксува.

# 57
  • София
  • Мнения: 112
Благодаря много Kissing Heart. Явно чула не дочула, но по -добре да съм спокойна, от колкото да го мисля през цялото време. Иначе маските ясни.

# 58
  • Мнения: 11 073
Това, което сте чули, идва от ограничението за брой възрастни в една кола. Но вие сте под него и няма никакво значение семейство ли сте, не сте ли. Само маските ви касаят (и то не вас и децата).

# 59
  • Мнения: 11 073
Не знам дали имаме пътуващи тези дни, но все пак да напиша, че на 3 юни ще има 24-часова национална стачка на фериботите в цялата страна и няма да може да се плава с тях.

П.П. Линията Керамоти-Тасос често прави изключение от подобни синдикални инициативи, но за тази година не знам.

Общи условия

Активация на акаунт