Не е за вярване!

  • 5 469
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
хей, здравейте,всички!
Благодаря ви че чета писмата ви! Ужасно съжалявам, че огорчих и ядосах мнозина, вината е моя. Не е оправдание, но в кореспонденцията с вас участват и други майки от моя компютър, защото нямат свой и мисля, че е по-добре да правим нещо грешно отколкото нищо да не правим. За "новинките"беше съвсем добронамерено, просто това е жаргон / и съвет/ на колегите ми/ вече бивши от моя страна Simple Smile/ Завиждам на хора които имат време да обръщат компютъра и мрежата с хастара навън, аз го правя трудно и често с недостатъчна концентрация. Преди да е писнала прекрасната ми 4-годишна ревла, която в момента разказва приказки на Сънчо, искам да внеса яснота за сдружението и за себе си като негов " войвода" / за сега/ защото мислим ръководството да го въртим на ротация/Регистрирахме "Св. Мина" миналата година, като идеята беше на -родители на увредени/с различни диагнози/ и здрави деца, лекари, адвокати, зърнопроизводители и хора с различни професии и обществени ангажименти, наши приятели колеги и близки, които заедно споделяме ада да отглеждаш увредено дете в България. Да не пропусна-в сдружението ни дистанционно членуват и наши близки и приятели,живеещи извън страната. Първото нещо, което направихме е създаването на взаимоспомагателна каса към сдружението- с парите от дарения и наш членски внос се кредитираме взаимно при различни обстоятелства- влизане в болница, скъпи лекарства,дърва за зимата, плащане на сметки и семестри във ВУЗ и т.н Направихме го защото много рядко някой от семействата ни става за кредитоискател на банка. От многобройните разговори с гореспоменатите ни сподвижници и горчивия ни опит, стигнахме до извода, че не ние, а системата на социалното  подпомагане и здравеопазване е тотално сбъркана и това е основния ни проблем. С мъжа ми попаднахме и превеждахме едно ръководство за отглеждане на дете с ДЦП на британски институт / хората там си имат и институти за проблемите ни/ и първото за което се светнахме беше, че когато се открие тежкото и нелечимо заболяване детето, в дома на семейството веднага се изсипва екип специалисти / и в Холандия е така/, които помагат на семейството да преодолее" шока от ужаса" и да го насочат към институциите, които реално да му помогнат, включително преустройство и оборудване на жилището за нормалното отглеждане на детето. У нас социалния работник ти брои стаите и ако хладилника ти е малко по-нов или модерен ти обяснява, че нямаш право на помощ, щото си богат или че не може да ти помогне защото "такъв е закона". Друг път ще ви кажа какво мислят за социалната ни система разни чужди представители на системата или посланици у нас- че реформите за са само пред ЕС, останалото е безхаберно чиновничество от горе до долу/ казват го по-деликатно/Всъщност не ви казвам нищо ново. Просто у нас увреденото ти дете веднага те праща на дъното на социалната стълбица и не ти дава възможност да мръднеш от там, освен ако ти не се измъкнеш сам и то за сметка на детето си. Та-искаме законови промени, прочете ги в писмото ни. Нещо за мен-не че е важно- имам три прекрасни деца -син и дъщеря студенти и четиригодишна приказна ревла със 100 % увреждане след менингоенцефалит- не вижда не може да говори, да върви и да седи, но е най-прекрасното нещо на света! За стволовите клетки- в Добрич имаме сдружение "България Вита" което вече работи за изграждане на детска клиника за стволови клетки, подкрепяме ги, с нас са и от Асоциация" детско сърце" Добрич- целта достъпна трансплантация на клетки за децата ни. Сайта ни в момента се прави и се бави по независещи от нас причини. Още веднъж прощавайте, че ви огорчих!

Който иска съдържанието на писмото ни за редактиране и изпълнение на НСРВХУ на МТСП ще го пратя на мейл.
Със здраве!

# 16
 Rosoneri, благодаря ти, че ме изпревари с публикуване на писмото ни! смятам, че това ще отговори на всички коментари дотук. и все пак ако някой иска да знае нещо, което сме пропуснали, нека пита!

П.П. ние не пишем в този форум за да търсим пари, както ни упрекнаха
В този подфорум рядко влизат други, освен родители на деца с увреждания. Затова апелирането тук за финансова помощ не се вързва някак... Rolling Eyes Какво точно се очаква от нас? Стволовите клетки какво общо имат? Аз нямам тези пари, не мисля, че и някой от пишещите тук ги има. Когато се отправя молба за помощ, то тя трябва да е конкретна , добре формулирана и все пак.....молба. Ако е предложение за нещо, очаква се същото - конкретност.
а конкретно търсим други малки, нови организации като нашата, с които заедно да работим  за публикуваните вече цели.

Zhivko, НСХУ е един кух орган, нефункционален и непредставляващ интересите на семействата ни, докато децата ни не станат възрастни инвалиди..SadЕдва ли ще станем негови членове най-малко заради това, че с парите за членски внос там можем да решим конкретен проблем на някое от семействата.

# 17
  • Мнения: 313
Дори не знам какво е НСХУ...в контекста на дискусията сигурно е Национално нещо_със_С на Хората с Увреждания.

Но не виждам аз какво общо имам с това съкращение, че се обръщате към мен  newsm78

//Малко редакция, за да не пълня темата с излишни постове...
Направих си труда прочета писмото Ви и да помисля върху него. Във вашата организация иматели юрист? По писмото Ви съдя, че нямате, но Ви препоръчвам задължително да намерите. 1/3 от исканията Ви нямат никаква пряка връзка с проблемите на децата ни, а по-скоро приличат на неосъществими лозунги "на маса". Добре е, когато се обръщате към официални институции, исканията Ви да не звучат абсурдно, защото дори и един единствен абсурд на фона на всички добри идеи се запомня и така цялото писмо се превръща в абсурд.

Пример:
Цитат
Да се намали броят на народните представители
...означава да се промени чл. 63 от Конституцията на Република България, което от своя страна означава да се свика Велико Народно Събрание.  #Crazy

Цитат
...партийни структури, произвеждащи все по-мощни криминални, корупционни схеми, некачествени закони и в огромни размери сива икономика, нисък жизнен стандарт на нацията, ниска раждаемост, некачествено и комерсиализирано здравеопазване...
Ако имате доказателства за тези си категорични твърдения, писмото Ви трябва да е насочено към прокуратурата, а не към президента.

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 16:51 от Zhivko

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ще посоча на първо четене кое ми се стори не на място в това писмо, лично мое мнение. Не съм посочила местата, където писмото е доста политизирано и е свързано с облагите на народните представители.

.....С това писмо настояваме за Вашата подкрепа да бъдат дискутирани и реализирани идеите ни...

Звучи ми като началото на тази тема, малко е дразнещо

..... - Чрез нужните законови промени да се спре държавната издръжка на партиите и тези средства да се насочат към Фонда за лечение на деца....

Това няма как да стане, държавата се управлява от хора от партии

...търсене на отговорност от медицински звена и специалисти, допуснали раждането на увредено дете...

това не го разбирам. Да го абортират ли се има в предвид? Или родилна травма? Във втория случай нещата са доста размити и е трудно да се установи вина.

Що се отнася до упрека за финансирането, това пише в крайна сметка.Постинга е адресиран към всички, а не конкретно към организации.


# 19
Ще посоча на първо четене кое ми се стори не на място в това писмо, лично мое мнение. Не съм посочила местата, където писмото е доста политизирано и е свързано с облагите на народните представители.

.....С това писмо настояваме за Вашата подкрепа да бъдат дискутирани и реализирани идеите ни...

Звучи ми като началото на тази тема, малко е дразнещо

..... - Чрез нужните законови промени да се спре държавната издръжка на партиите и тези средства да се насочат към Фонда за лечение на деца....

Това няма как да стане, държавата се управлява от хора от партии

...търсене на отговорност от медицински звена и специалисти, допуснали раждането на увредено дете...

това не го разбирам. Да го абортират ли се има в предвид? Или родилна травма? Във втория случай нещата са доста размити и е трудно да се установи вина.

Що се отнася до упрека за финансирането, това пише в крайна сметка.Постинга е адресиран към всички, а не конкретно към организации.



Майка1от "Св.Мина"- Самото ни социално министерство е свързано с думата "политика". Даваме идея на политиците откъде да вземат пари за нещата, които са нужни за децата ни , защото винаги казват, че не им стигали парите за това и онова.
НСХУ е органът към Министерски съвет, представляващ интересите на организациите на хората с увреждания. Членството там става с прикрепване към някоя вече приета организация и определен членски внос, който се изразходва да командировки, семинари и пр. нещица, но нямаме точна информация по този въпрос-пак да не се обиди някой. 
майка 2- един от националните консултанти по педиатрия, дето не му помня името, каза в интервю, че поне 80% от генетичните заболявания при бебетата могат да се предотвратят, ако акушергинеколозите си вършат работата както трябва- при нас от десет увредени деца седем са с притиснато нещо по време на раждане, или с ненавреме установен дефект в ембрионалното развитие.

# 20
петя, "Св.мина- имаме юристи и те мислят като Вас, но не можаха да излязат на глава с нас-"специалните" майки. Хайде да са само провокация, а не чак абсурд нещата, които със сигурност звучат несериозно- за нас, в България. Само че точно политици първи направиха такива предложения-за броя на депутатие и парите на партиите, разбира се, за да се харесат предизборно на симпатизантите си. Всъщност очаквахме точно това- различни мнения и идеи, за които благодарим.Само да отбележа, че когато неотдавна спасяваха детето ми в "Пирогов" един от анестезиолозите /бивш политик/каза, че с държавната субсидия на една от големите ни партии могат да се преоборудват няколко операционни, които сега се разпадат, защото са от балканската война. А помниш ли как една майка чакаше здравното министерство да плати на болницата, че да и трансплантират детето с черен дроб, а то милото вече береше душа. Пази Боже да не ти идва ей такъв апсурд на главата!!!Само че тези абсурди Господ ги праща там, дето могат да ги понесат...

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Добре е да се напомня на политиците , че са се самозабравили, но така написано, писмото първо ще се възприеме откъм негативната за тях страна. Писмото е повече протест, отколкото молба. Законите се приемат от Народното събрание, а народните ни представители първо ще се почувстват настъпани по мазола и след това ако успеят, може и да проявят съчувствие. 
А по точката за ромите - намаляне на раждаемостта? Атака е от недолюбваните партии в парламента. И на европарламента няма да му хареса това.

Пиша всичко това, не за да нападам, а за да има дискусия, защото в спора се ражда истината. Не претендирам че аз съм права, това си е просто мое мнение. Когато се прави искане до такава висока инстанция е много важно да е добре обмислено какво впечатление ще възпроизведе, не е нужно да се влага отрицателна емоция.

# 22
пепа,"Св.Мина"-ами това е идеята -дискусия! И е вярно че е протест, какво друго да е? Молим само Бог за изцеление...и дарители-на помощ, на идеи, на пари. Последните, които би трябвало да молим за каквото и да е са политиците- тях трябва да ги принудим да си свършат работата, така мисля

# 23
  • Мнения: 2 242
Подкрепям мнението, че в писмото са включени излишни искания (броя на народните представители). Подкрепям усилията ви за подобряване положението в България. Подчертавам "в България" защото на друго място тези искания биха се чули, но тук... по-скоро обричат писмото на забвение. Нека се стремим към изпълнението на далеч по-постижими цели (има ги в писмото) от промяната мисленето и манталитета на политиците.

# 24
  • Мнения: 4 414
подкрепям любознателна Heart Eyes
освен, че трябва да "ги принудим" да си свършат работата, трябва и да им помогнем да си свършат работата. защото освен политици/народни избранници, те са и хора. хора, които нямат нашите проблеми и които дори и да са добронамерени, често пъти не "са в час" и поради това вършат недомислици...в тази връзка, по-добре е да им подадем ръка и леко да ги посритваме, отколкото да размахваме юмрук и се опитваме да правим революции. за всяко нещо, освен натиск, трябва и време! много е важно кога, къде и до колко да натиснеш и колко да изчакаш...може би ви звуча отвлечено, но се надявам да ме разберете правилно!  bouquet

# 25
Благодаря на всички за мненията! Това беше, което исках- да видя мненията за това, което правим и къде са грешките ни, за да ги избегнем и поправим!
Относно промяната в броя на народните представители, това е идея, която се лансира от дълго време, но за съжаление само с предизборни цели.

Общи условия

Активация на акаунт