екзотични плодове

  • 6 035
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
 Simple Smileот всичко показано до тук съм давала единствено авокадо(съдържа много желязо).за другите мисля ,че още ни е рано! Peace

# 16
  • Мнения: 7 803
и манго и папая можеш да даваш със сигурност, за другите и аз не знам  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз давам манго и авокадо отдавна, но ме притесни това:

Цитат на sladuranka:
Държа да отбележа, че екзотичните плодове , които се внасят в България нямат нищо общо със вкуса на същите плодове във страните, в които растат. Имам чувството, че в България внасят тези плодове, които там се изхвърлят. Например мангото в Билла е ужано. Мангото е доста по-ароматно и сладко , ако е качествено

Ами ако това е вярно, кой знае какви боклуци давам на детето си без да знам  Sad Аз уж ги избирам плодовете, а ако са малко по-твърди ги оставям ден-два в тъмен шкаф (някъде из форума четох, че така се правело). Но тази тема наистина ме накара да се замисля дали да продължа да купувам (аз пазарувам от Хит, а не от Билла- ама то все тая  ooooh!)

# 18
  • Мнения: 27 524
Е, чак да ги хвърлят...едва ли. Просто по-дребни или криви предполагам, но за хвърляне е силно казано. По принцип манго и авокадо навсякъде се намира трудно да е добре узряло. Тук не е по-различно  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 457
А ако ги късат много зелени (което е най-вероятно), имат ли изобщо някакви полезни съставки или са празна храна  Rolling Eyes Моята педиатърка ме посъветва да отложа още цитрусите, не само заради алергии, а и точно защото ги берели зелени и според нея нямало никакви витамини в тях. Вика ми: по-добре и дай една ябълка, ама то детето само ябълки ли да яде  Crazy
Ако е така и с мангото и авокадото, не знам какво ще давам зимата  Confused

# 20
  • Мнения: 27 524
Може да даваш банани. Освен ябълки - и круши. Портокалите и мандарините са ок също  Peace

# 21
  • Мнения: 7 640
Шарон е израелски плод, доста захарен и сладък, хрупа се като ябълка. Името Шарон си е израелско, иначе е познат като Каки. Ето го и него, виждали сте го:





това в БГ не се ли казва райска ябълка и са отглежда в Сандански newsm78

# 22
  • Мнения: 229
А ако ги късат много зелени (което е най-вероятно), имат ли изобщо някакви полезни съставки или са празна храна  Rolling Eyes Моята педиатърка ме посъветва да отложа още цитрусите, не само заради алергии, а и точно защото ги берели зелени и според нея нямало никакви витамини в тях. Вика ми: по-добре и дай една ябълка, ама то детето само ябълки ли да яде  Crazy
Ако е така и с мангото и авокадото, не знам какво ще давам зимата  Confused
Наистина плодовете за износ ги берат зелени за да могат да издържат на дълги разстояния и да не се развалят. Като казвах, че там ги изхвърлях имах впредвид, че на тяхния пазар не се продават такива криви, неузрели, дребни и не дотам вкусни екзотични плодове каквито ни докарват тук. Последният път когато опитах да си донеса манго  на летището в България беше станало на хомогенна каша - много са нетрайни, когато са узрели. Иначе от плодовете съм виждала, че малки дечица ядат банани, папая, манго, авокадо.

# 23
  • Мнения: 7 803
PolarFox знаеш ли, че и аз се чудех на какво ми прилича и чак сега загрях, че май си права  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 10:54 от jump

# 24
  • Мнения: 27 524
Шарон е израелски плод, доста захарен и сладък, хрупа се като ябълка. Името Шарон си е израелско, иначе е познат като Каки. Ето го и него, виждали сте го:





това в БГ не се ли казва райска ябълка и са отглежда в Сандански newsm78

И аз си го мислех като ги гледах тук, но не съм сигурна дали е същото. Може би  Thinking

# 25
  • Мнения: 4 392
Райска ябълка е и е нещо, което ужасно мразя! Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 137
Бананите, които се продават в БГ също нямат нищо общо с истинските банани за ядене. Тези тук, в страните, където растат ги ползват за фуражни и за готвене. Бананите за ядене са големи колкото палец и са много по-ароматни.

# 27
  • Мнения: 240
Шарон е израелски плод, доста захарен и сладък, хрупа се като ябълка. Името Шарон си е израелско, иначе е познат като Каки. Ето го и него, виждали сте го:







Това което е показала Блонди го има и в южна България или много си приличат, но ми се струва същото.Поне в Ст.Загора го има и му казват райска ябълка.Мъжът ми е от там и го имат в двора си.На мен лично никак не ми харесва.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 356
Шарон е израелски плод, доста захарен и сладък, хрупа се като ябълка. Името Шарон си е израелско, иначе е познат като Каки. Ето го и него, виждали сте го:







Това което е показала Блонди го има и в южна България или много си приличат, но ми се струва същото.Поне в Ст.Загора го има и му казват райска ябълка.Мъжът ми е от там и го имат в двора си.На мен лично никак не ми харесва.

Ako e райска ябълка, не би трябвало да се хрупа, тя е доста стипчива докато е твърда, а като постои омеква и се яде с лъжичка. На мен ми е любима, но не са ми попадали отдавна.

# 29
  • Мнения: 1 370
Манго давам редовно, от годинка и 4-5 месеца. По-късно започнах с папаята и личи-то. Смокините не са му по-вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт