Фън Шуй ІІ

  • 91 042
  • 996
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 019
Писка Лиска, преди да активираш каквото и да било най-доброто, което можеш да направиш е да изчислиш собственото си число гуа и да се постараеш да спиш, ядеш и работиш в едно от добрите си направления.
След това можеш да активираш зоната на кариерата, но може да не е достатъчно, зависи от професията ти. За мъжът ми примерно е важна и репутацията и полезните хора и пътуванията Grinning

# 61
  • Мнения: 565
Писка Лиска, преди да активираш каквото и да било най-доброто, което можеш да направиш е да изчислиш собственото си число гуа и да се постараеш да спиш, ядеш и работиш в едно от добрите си направления.
След това можеш да активираш зоната на кариерата, но може да не е достатъчно, зависи от професията ти. За мъжът ми примерно е важна и репутацията и полезните хора и пътуванията Grinning

Shoshi, благодаря! Ще про4ета всичко което сте изписали по-внимателно за да съм наясно с основните правила и ще направя както казваш.   bouquet

# 62
  • Мнения: 2 013
Divana, точно наскоро четох отговора но двама консултанти на въпроса какво да се направи с детска спалня над гараж.
Оказва се, че най-лесно се правят  корекции, ако гаража е празен. Просто е нужно да се заземи спалнята с помощта на тежки предмети, които в същото време не трябва да застрашават обитателите на стаята и да се направи хубава изолация на пода. Ако обаче има голямо движение - колите влизат, излизат, означава, че в живота на детето няма да има основа, опора. Това няма да е много страшно докато детето е зависимо от родителите си, но за самостоятелен човек, който гради своя живот не се препоръчва да живее в такава стая. От друга страна, ако се разгледа проблема на по-високо енергийно ниво - летящите звезди, може да се каже дали за помещението е благоприятно или вредно движението.
И както обикновено се съветва, ако можеш нещо да промениш, го направи, ако н- забрави Simple Smile

И трите стаи са над гаражи - и нашата спалня, и двете детски (те са горе-долу и големи колкото гаражи, де). Ново строителство - мисля, че има изолация достатъчно добра, тъй като не е студено отдолу, има ламинат плюс килими... Във всяка стая - гардероб, ако можем да го приемеме за тежък предмет. Предполагам, че колите от гаражите излизат и влизат по веднъж дневно. Някои може би даже по-рядко.
Но тъй като не мога нищо да променя - ще забравя
  bouquet  bouquet Мерси.

# 63
  • Мнения: 565
Shoshi,aз съм към западната група и ям и работя в правилната посока. Обаче кариерата ми е на/под стълбите. Sad Би ли ме посъветвала как да я активирам? Ако някоя друга мама знае приемам съвети от всички разбира се.  Hug
 

# 64
  • Мнения: 2 013
Shoshi,aз съм към западната група и ям и работя в правилната посока. Обаче кариерата ми е на/под стълбите. Sad Би ли ме посъветвала как да я активирам? Ако някоя друга мама знае приемам съвети от всички разбира се.  Hug
 

Тъй като кариерата на мен ми се пада в банята и може би част от тоалетната, това, котето направих е да активирам кариерата в северния ъгъл на дневната. Според експертите фън шуй действа и на макро и на микро ниво, т.е. можеш да прилагаш само в една стая. Активира се с вода и метал (ако бъркам, някой бързо да ме поправи). Можеш да сложиш метална фигурка на костенурка например.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 019
Обаче кариерата ми е на/под стълбите. Sad Би ли ме посъветвала как да я активирам? Ако някоя друга мама знае приемам съвети от всички разбира се.  Hug
 

Бъди по-ясна моля те. Какво значи под стълбите? В къща ли живееш? Дивана ти е обяснила кои елементи съответстват на севера. Ако сложиш и жива костенурка в аквариум ще е още по-добре. По принцип талисманите въздействат на съзнанието на човек и се препоръчва да се слагат вещи, които на теб самата ти напомнят за това, което искаш да постигнеш. Можеш дори на лист хартия да напишеш това, което искаш да постигнеш в професионален план и да си го сложиш на място, където ще го виждаш всеки ден.

# 66
  • Мнения: 565
Обаче кариерата ми е на/под стълбите. Sad Би ли ме посъветвала как да я активирам? Ако някоя друга мама знае приемам съвети от всички разбира се.  Hug
 

Бъди по-ясна моля те. Какво значи под стълбите? В къща ли живееш? Дивана ти е обяснила кои елементи съответстват на севера. Ако сложиш и жива костенурка в аквариум ще е още по-добре. По принцип талисманите въздействат на съзнанието на човек и се препоръчва да се слагат вещи, които на теб самата ти напомнят за това, което искаш да постигнеш. Можеш дори на лист хартия да напишеш това, което искаш да постигнеш в професионален план и да си го сложиш на място, където ще го виждаш всеки ден.

Благодаря Shoshi и Divana! Да, в къща живеем. Северната страна са само стълбите и един шкаф за обувки. От входната врата се минава през много късо тясно коридорче и стълбището е насреща. Отляво на стълбите е всекидневната. Няма врата, която да отделя коридора от всекидневната.  Дано съм го обяснила както трябва,  Благодаря за търпението. Embarassed Това с листчето ми харесва и ще го направя веднага.   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 2 019
Значи по-голям проблем са ти стълбите. По принцип входната врата и коридора са много по-важни от всички зони. При теб проблем се явяват и стълбите. В книгата на Лилиан Ту "188 съвета" е засегнат точно проблема на лондонските къщи, при които стълбите са срещу входната врата. Прочети я и сравни как е при теб и какво трябва да предприемеш. Освен това внимавай какво слагаш под стълбите, в никакъв случай нещо важно. Не слагай нищо върху, което не искаш да стъпваш  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 648
    Момичета, бях попитала в по- предните страници, не получих отговор.......... и пак питам, може ли някой да ми снима или да ми даде линк за кристал, от къде ги вземате Thinking
Сега ще започвам да търся чанове с кухи и опредлен брой пръчки, метални и неметални Crazy
Благодаря ви Hug

# 69
  • Мнения: 2 282
и пак питам, може ли някой да ми снима или да ми даде линк за кристал, от къде ги вземате Thinking
http://www.hpwt.de/Mineralien/Bergkristalle.htm
http://www.reikicentrum.nl/~kinderen/berg.html
http://ultra-ray.com/hrystal_e.html
Във Варна, в големия магазина на Мария-Луиза, има друзи с кристали на цена 15-50 лв. в зависимост от размера. Още не съм си купила Simple Smile

# 70
  • Мнения: 648
и пак питам, може ли някой да ми снима или да ми даде линк за кристал, от къде ги вземате Thinking
http://www.hpwt.de/Mineralien/Bergkristalle.htm
http://www.reikicentrum.nl/~kinderen/berg.html
http://ultra-ray.com/hrystal_e.html
Във Варна, в големия магазина на Мария-Луиза, има друзи с кристали на цена 15-50 лв. в зависимост от размера. Още не съм си купила Simple Smile

Благодаря ти, от сърце  bouquet

# 71
  • Мнения: 565
Значи по-голям проблем са ти стълбите. По принцип входната врата и коридора са много по-важни от всички зони. При теб проблем се явяват и стълбите. В книгата на Лилиан Ту "188 съвета" е засегнат точно проблема на лондонските къщи, при които стълбите са срещу входната врата. Прочети я и сравни как е при теб и какво трябва да предприемеш. Освен това внимавай какво слагаш под стълбите, в никакъв случай нещо важно. Не слагай нищо върху, което не искаш да стъпваш  Simple Smile

Много ти благодаря! Ще потърся книгата.

# 72
  • Мнения: 2 013
я да побутна темата.
Интересно, дали някой е видял вече новия брой на Плейбой. Има отправка със заглавие Фън шуй мания. Дали пишат нещо смислено newsm78

# 73
  • Мнения: 505
Копирам това от друг форум, струва ми се, че при нас не е пускано.

ДЕСЕТ ПОВЕРИЯ ЗА КЪСМЕТ И ФУН ШУИ

1. Не сядай на ъгъл.

Във Фън Шуй потоците неблагоприятна енергия, създавана от остри предмети или остри ъгли, образувани от различни повърхносит, се наричат "отровни стрели Ша". Острият ъгъл на масата създава лоша Ша. Ако вие седите точно срещу този ъгъл, отровната стрела прониква във вашето тяло, създава неправилна Ци. И се получава, че енергията на жената се деформира, а това намалява щансовете й да се омъжи.

И когато правите невъзможното да си купите прекрасната триъгълна масичка или голяма квадратна маса за хранене, вие преди това трябва старателно да разгледате всички вариант, където тя може да се постави, защото дори една много красива вещ може да създава нежелателни полета.

Това се отнася особено за триъгълните масички, въпреки че изглеждат прекрасни. Като правило хората не се боят и не смятат Ша за сериозно препятствие. Но една такава маса има много повече шансове да разруши спокойствието ви, отколкото обикновена маса с четири крака. Много по-приятно е да имаме кръгла маса. На нея и храната се усвоява по-лесно, и тя самата изглежда привлекателно. В старата българска къща софрата винаги е кръгла. Ако все пак сте решили да имате маса с остри ъгли, по-добре е те да са закръглени. Сега много мебели се правят точно по този начин. Закръглените ъгли ще предпазят и децата от нараняване, ще поправят и потоците от негативна Ша, неутрализирайки ги.

Бабите казват: "Седем години няма да се омъжиш". Но не е само това. Според фън шуй острият ъгъл, било то на масата, или на гардероба, и изобщо всеки друг стърчащ ръб, насочен към човека, изпраща в бедния човек "отровни стрели", които го оставят не само без взаимност, но и без пари, здраве и късмет.


2. Не се сбогувай през прага — ще се скарате

. Всичко е точно така. Прагът е енергийна преграда, разделяща двата свята. От едната страна е свой, а от другата - чужд. Невидима граница пречи да се установи контакт и енергията, предадена от един свят в друг, е загубена за двамата участинка, контактът се оказва разрушен.


3. Не готви, когато си в лошо настроение - така майките и бабите учат начинаещите домакини.

Старото поколение е както винаги абсолютно право: храната попива околната енергия, а ние поглъщайки обеда, заедно с калориите и витамините получаваме съответния енергиен заряд. Супи и кюфтета, заразени с кавга или емоции, породени от поредния телевизионен екшън, е в състояние да отрови цялото семейство.


4. Не ми стой зад гърба — казваме нервно, и неволно се свиваме, дори ако зад гърба ни се оказва някой от близките ни


И работата не е в древния инстинкт за самосъхранение, който ни заставя да предвидим промъкващия се враг, а в това, че незащитеният тил крие в себе си опасност. Отсъствието на опора и подкрепа отзад фън шуй смята за най-слабата енергийна позиция. При това то важи с еднаква сила и за човека, и за дома му. Зад гърба ни винаги трябва да има стена или поне преграда, а домът от задната си страна е защитен, ако там има висок хълм, или поне съседски дом.


5. Не се забивай в ъгъла.

Това е още една крайно неблагоприятна според фън шуй позиция. Ъгълът се смята за място, способно да изтегли от човека енергията му. Не напразно разлудувалото се дете наказват в ъгъла, та да се освободи от излишната хулиганска страст (най-важното е детето да не стои там повече, отколкото трябва.


6. Не се оглеждай в счупено огледало.

Според фън шуй вредни са и огледалата с рисунка, огледалните плочки и всички повърхности, които раздробяват отражението на части. Всичко това разрушава енергетиката, което най-напред ще повлияе на здравето.


7. Огледалце в джоба от врага ни пази.

Смята се, че при среща с недоброжелател, огледалце, поставено в джоба ни, разбира се с огледалната страна навън, ни помага. То ще отрази всички негови лоши помисли и намерения. А така също цялата негативна енергия, насочена против вас - коментира фън шуй. И съветва още да закачим огледало над вратата или прозореца. Отвън, разбира се.


8. Не показвай върху себе си
— предупреждаваме човека, който ни разказва за нечии болежки и недъзи. Според фън шуй, тук действа следният механизъм: посочвайки с пръст, ние изпращаме енергиен заряд. Едновременно с това, назовавайки болестта, даваме на този заряд съответстваща окраска — запълваме го с точна информация за диагнозата.

9. Не се връщай от пътя — няма да ти върви.
Както и в случая с прага, всички прескачания от един свят в друг, са достатъчно енергоемки - това със сигурност е известно на ревностните пътешественици, често пресичащи държавни граници. Ако пък вече се е наложило човек да се върне, възстановете силите си, седнете (вземете сили от дома си), погледнете в огледало отразявайки се, енергията се удвоява).

10.. Ако минеш под дъгата, ще бъдеш щастлив.
Разбира се, който помни физиката, разбира, че това по принцип е невъзможно, но дори само да видиш дъгата — символ на Небесните врати, всички народи смятат за добър знак. А фън шуй препоръчва "да се опитоми" дъгата и да я заселим в дома ни. Ето защо са толкова благоприятни в домовете ни арки и преминавайки под тях от едно пространство в друго, ние всеки път "минаваме под дъгата" и получаваме небесната закрила.

# 74
  • Мнения: 329
 Дайте съвет за спалнята ми, леглото е на източната стена и искам там да си закача картина, но незнам дали е подходящо, а знам че има значение ,каква е също така. Какво друго положително бих могла да сложа, аз обичам свещи и други джунджурии, както ги нарича мъжът ми.Ще се опитам да изчета всичко, защото ми е много интересно , а и има хора с голям опит. Предварително благодаря за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт