Лазерна епилация и електроепилация – 9

  • 47 320
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Като чета как сами си вгорчавате живота... Руси косъмчета, които се виждат само на слънцето, епилатор между процедурите, премахване на черните точици. Абе, наслаждавайте се на липсата на косми! Какво му мислите толкова! Прекалено вглеждане и умуване.

# 676
  • Мнения: 2 660
Тарталета,
Аз например си се радвам на резултатите, но факт е, че очаквах да спра да се епилирам тотално след определен брой процедури, но с русите косъмчета няма как да стане, защото стават дъъъълги, независимо колко са светли.
Не знам как е при другите дами от темата, но тъкмо си купих дамски тример за лятото, защото ще се налага пак тук-таме да минавам каквото е поникнало по крака и ръце 😩.

# 677
  • Мнения: 550
Мила, може ли да споделите какъв е тримерът за тяло и дали сте доволна?

# 678
  • София
  • Мнения: 17 947
А защо не ги махнете с електроепилация? Тя хваща единични косми,независимо дали са бели, зелени или черни.

# 679
  • Мнения: 2 660
One*, някаква мега неизвестна марка е (катайски, разбира се). Но понеже имам много малко косми не ми се даваха много пари, а за 18 лв. си е направо безплатно. Иначе до миналата година използвах един на Philips, но е стар модел и вече го няма. PHILIPS BG3010/15 е подобен, на този, който ползвах, но мъжът ми взе, че го изхвърли без да ми каже, защото нещо батерията му се беше прецакала.
Ще пиша отзив като го пробвам този SOKANY, но буквално го купих тази сутрин и сега в момента нямам косми да го пробвам.
The Catcher in the Rye, мисля си го това като вариант за електро епилацията, но все пак имам само 5 процедури на крака, та си мисля да дам още малко шанс на лазера, може пък и да ги хване тези косми 😃. Особено след лятото, когато съм ги бръснала по-активно.
Обаче електроепилацията е много бавна, а и на мен лично тук-таме ми остават белези. На тяло не съм правила чак толкова много, но на лицето определено имам на места, където съм бодена много. Седи някак като миниатюрни вдлъбнатини. Вярно е, че с моето късогледство като се погледна без очила в огледалото все едно съм с лупа и май само аз си ги виждам, но все пак…

# 680
  • Мнения: 15
Здравейте! Blush Четох доста време мненията Ви тук в темите за лазерна епилация и сега реших да Ви пиша за съвет.
Миналата година октомври месец започнах лазерна епилация на пълен интим с александритен лазер - там ме викаха за процедури през 45 дни и според козметичката щяха да ми трябват 9 процедури за крайния ефект, но след 6-тата процедура смених салона.
След това в новия салон продължих със същата зона пак на александритен лазер и вече съм на 7-ма процедура там, като това го прави общо 13 процедури на интима. А според сегашната ми козметичка ще трябва да се продължат процедурите, докато не се махнат всички косъмчета, което знам от Вас че е почти невъзможно.
Въпроса ми е какво да правя - да продължавам ли с процедурите, както ми казват, или да сменя салона, или сама да започна да намалявам процедурите?
Относно резултатите - в началото косъмчетата ми бяха тъмни, а кожата ми е светла, което би трябвало да е добре за лазерна епиация, а сега след 13 процедури космите ми са светли, опадаха 70-80%,  но са останали още 20-30% от тях. И мисля, че пуска лазерът на силна честота, понеже си ме боли.
Моля Ви за съвет как да постъпя Blush

# 681
  • Мнения: 2 660
Деси,
От лазер винаги ме боли на интим, тъй че това е субективно усещане.
След 13 процедури би трябвало са имаш повече редукция, но все пак всичко е индивидуално. Аз след точно 14 имам нещо от рода на 95%, засега няма да пипам повече, но след лятото ще видя.
20-30% си е доста и трябва да се продължи, но интервалите би трябвало да са по-големи. Отначало ме викаха на 50-60 дни, последната година съм ходила през 2,5 - 3 месеца. Не се отказвай, но ако след още 2-3 нямаш резултати, може би няма да е лошо да смениш студиото и вида лазер.
Между другото, за който се интересува фейсбук ми каза преди малко, че Дерма акт имат live на тази тема днес в 19:30 ч., може да гледате и да задавате въпроси към лекарките, аз поне със сигурност ще се включа, че ме интересуват някои въпроси за останалите ми вече косми 😉.

Коригирам се, live-ът е утре 🤦🏻♀. Тази седмица съм много зле с дните.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 19:54 от Mila1331

# 682
  • София
  • Мнения: 1 757
На мен ми предстои лазерна епилация на интим, мишници и подбедрици след седмица. Проблемът в че сега съм на левокса антибиотик, който ще спра 2 дни преди процедурата а в правилника пише че трябва да се спре поне 7 дни преди процедура.
С александритен лазер ще ме правят във върсус.

Според вас опасно ли е? Нямам варкант да отложа процедурата понеже ще пътувам за място където ще имам тен и няма да мога да направя процедура до декември.

Какво ще че посъветвате?

# 683
  • София
  • Мнения: 17 947
Мисля, че Левоксата не води до фоточувствителност толкова, но все пак нека и другите дами се изкажат.

# 684
  • Мнения: 2 660
Правила съм лазер, докато докато съм била на Левокса (Таваник, но то е същото). Нямаше проблеми.
Правила съм и докато съм била на Вибрамицин (което е Доксициклин) и той е даже още по-не ОК, но докторката каза, че няма проблеми, само ми нямали степента.
Не съм имала проблеми, но все пак винаги уведомявам предварително лекарите, които ме правят, все пак са дерматолози и те преценяват.
Според мен, 2 дни след Левоксата няма да ти стане нищо.

# 685
  • Мнения: 10
Връщам се с ъпдейт!

По темата за лазера на краката в Лазер център.
Повлияха се доста добре всъщност! Обаче откакто съм ги махнала - седят си черните точици и нямат махане... Правя скраб два пъти седмично и едва-едва нещо изпада. Rolling Eyes
Вече месец!!!

Мен ме разграфиха също в Лазер център.

# 686
  • Мнения: 2 660
На мен черните точици ми се махаха след месец и половина поне. Накрая просто им помогнах на тези, които бяха упорити. Но пак казвам, това беше първите няколко процедури, сега вече нямам такъв проблем. А и космите вече са далеч по-малко 😄.

# 687
  • Мнения: 10 369
Аз не знам за какви черни точици говорите. КАто са ми падали космите и на тяхно място няма нищо. Дори и мястото от което е паднал косъма го няма. Все едно кожата е фотошопната. Няма пора, няма точка, абсолютно нищо.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 757
Аз не знам за какви черни точици говорите. КАто са ми падали космите и на тяхно място няма нищо. Дори и мястото от което е паднал косъма го няма. Все едно кожата е фотошопната. Няма пора, няма точка, абсолютно нищо.

Ето за това.
И аз до сега съм нямала, за първи път имам сега. Чудя се на какво се дължи

# 689
  • Мнения: 10 369
Хм, много странно. Не е лунички нали? Маха се?

Общи условия

Активация на акаунт