ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 379
  • 689
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 442
И Александър пак е със сополи и кашлица. Тъкмо се оправи от по-сериозен бронхиолит, заради който геройски изтърпя десетки инхалации с Пулмикорт и Вентолин, и само след 4 дни на ясла, нослето започна да прохърква и да покашля. Надявам се този път да не слезе надолу. Лекарите не могат да го чуят много добре, защото не дишал дълбоко. Казаха ми, че децата в яслена и градинска възраст масово са болни. За този студ и тази влага навън (поне в София) пък да не говорим. Но това да са ни най-сериозните болести.
Честити да са всички минали и бъдещи рожденици 🍀🍀

# 31
  • Мнения: 3 252
Аз искам да кажа, че затова ходя при лекари, на които вярвам. На неотложен само при лекари, на които вярвам. При педиатърката определено не ходя, че винаги казва, че гърлото е зачервено и изписва сиропи, които дразнят и после се скъсва да кашля. Определено съм на мнение, че за антибиотик си трябва кръвна картина. Нашата мома доскоро беше остатъчна кашлица от вируса от 21.05, тъкмо уж спря в неделя и вечерта - кашля 4-5 път в 2 посреднощ, през деня нищо, и снощи пак кашля 4-5 в 3. Кашлицата е видимо влажна и се опитва нещо да изкашля. Ще я водя на преглед, но видях, че са отворили нов дежурен в Люлин - Лечебницата в Люлин 2 на Делиганева, ако някой има отзиви. Имат и лаборатория и дежурен педиатър и в събота и неделя. Знам, че за  точна диагноза си трябва кръвна картина.

# 32
  • Мнения: 818
Точно в Лечебницата в Люлин 2 откриха, че ушенцето на малката е възпалено. Аз лично съм доволна от доктор Делиганева, обръща внимание, обяснява, направиха и кръвни изследвания, които излязоха след 15 мин. Ние ще си ходим там при нужда, личната нито веднъж не пожела да прегледа детето, когато и се обаждах.
Направихме допълнително здравно на детето и ще ходим само на платено вече, където ти обръщат внимание.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 010
Допълнителното здравно, абонамент към тази клиника ли е специално или както при възрастните - към някой фонд?
И каква е цената? Аз много се чудих,много гледах и сравнявах,но все ми се струваше нерентабилно (това, което намерих).

# 34
  • Мнения: 818
Аз имам допълнително здравно от работата и ми дават право да осигуря и семейството. Към фонд сме, доста клиники и болници работят директно със застрахователя, за останалите взимам фактура и ми възстановяват парите. Цената е височка -450лв на година, но имаш бюджет за лекарства, за прегледи и 10 хил. за болнично лечение, което включва и избор на самостоятелна стая и тн.
Аз само онзи ден във въпросната Лечебница оставих 85лв за преглед и изследвания и още доста за лекарства.
Като цяло се надявам да не го ползвам това допълнително здравно, но пък ако ми се наложи ще съм спокойна, че мога да поискам второ мнение и да се допитам до всякакви специалисти без да бъдем разорени.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 010
И аз към фирмата имам , но няма опция за семейство у за това търсих абонамент към клиники, но нещо не мв устройва. Може би сега с двете деца ще проверя дали няма някъде нещо, което да си заслужава.
Мерси за информацията.

# 36
  • Мнения: 3 252
Ние с малката сме със здравна застраховка на уника (около 600 лв беше за двете) - някои работят с уника безкасово, за други взимаш фактура и точно на ден 21 ти възстановяват 80% от сумата. Аз реално я сключих, заради прегледите, защото като почнеш преглед + изследвания по 60-80 лв и няма смисъл. Застраховката е среден клас - 1500 лв за прегледи, 200 лв за лекарства, болнично май е 7500 лв. Това е на човек лимита. Единствен недостатък на този пакет е, че не важи уикенд + след работно време, т. Е. Не възстановяват пари по това време. И аз разсъждавах, че все тогава се разболява, но реално не се случва точно така.

# 37
  • Мнения: 892
Ditmade, а защо не попиташ работодателя дали и при какви условия може да се включат членове на семейството? Обикновено застрахователните компании дават преференциални цени в такива случаи.

# 38
  • Мнения: 1 694
Момичета, някоя от вас ползвала ли е някакъв вид приставка към количката за второ дете (особено тези от вас с породени деца)? Моят малък син още си се вози в количката с кеф както вече е на 2 г и като се измори иска да се качва. Чудя се какъв вариант да измисля като се роди бебето, вървим големи разстояния, с бордюри, пред входа рампата и стълбите не позволяват количка за близнаци/породени. Гледах бордовете, но не знам дали ще му се стои прав толкова време...колелца и тротинетки не му се карат изобщо още
Също така някой беше споменал, че има тема за многодетни майки- може ли да ме насочите как да я намеря?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 010
Работодателя има схема (огромна фирма сме) по която на определен брой години стаж, може да получиш социални придобивки, като допълнително здравно за семвйство или осребряване на някакви фактури итн. Но аз съм далеч още.
За моите бях взела степенка за количка със седалка. Не помня точна марка, но ще потърся и ще пиша. Работата е там, че не съм я ползвала нито веднъж и я продадох. Моите и двамата от година и половина натам, количка отказваха.

Етотова беше моето (взех го втора ръка за 100 лева) https://baby.galix.bg/10740/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%84%D0%BE … %D0%B5-cozy-rider

А това беше втория ми варинат, пак за 100 лева от олх
https://www.roshko.bg/bebeshki-kolichki/bordove-sedalki-za-vtoro-dete

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 14:33 от ditmade

# 40
  • Мнения: 1 102
Аз вървя с голямо закъснение в темата. За вредните торти ще кажа само да нищо няма да ни стане 1 път в годината но реално то не е 1 път имаме мнго приятели и дечица и големи и тн постоянно има рожденни дни. Нашата досега не е яла захар никога и с удоволствие хапва всички плпдове дори и по-киселите, всички ни се чудят как така ами така... Аз отраснах с вафли и шоколади буквално от вски шкаф изпадаха ами не е добре... в момента имам един куп здравословни проблеми...

# 41
  • Мнения: 1 694
Да, и аз съм на същия принцип със сладкото- голям тиранин съм Simple Smile малкият яде за пръв път на рождения си ден домашна торта с много малко кафява захар. Иначе си хапва много плодове и понякога бебешки бисквити без захар. И аз като теб навремето съм откърмена с мнооого сладко (явно е било специална глезотия тогава и са го считали за хубаво нещо) и съм на същия здравословен хал. Баткото за пръв път яде захар също след 2 г, а шоколад след 4. Днес е на 8 и много обича естествено, едва го удържам

# 42
  • Мнения: 6 551
Моя пък не обича сладкото. РД беше вчера и поръчахме торта, съвсем нормална със захар, шоколад и тн. Опита точно една хапка и се отказа. И друг път някой като му е носил сладко /понеже ние не му даваме и не купуваме/ и пак отхапва веднъж и до там. Ама виж гризинки и всякакви солетки, фъстъци много обича.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 010
Нашия човек също не си пада по сладкото. Баткото обаче, ако не го контролирам, може да живее само на захар. Шоколад давам много рядко и по едно парче..може би в месеца веднъж. Бисквити давам само при поискване, сладко с палачинки.., когато има палачинки, но и това не е често.
Като говорим за сладко и зъбки, как се справяте с миенето, каква паста и каква четка използвате?
За баткото ми првпоръчаха да взема елвктрическа за веднъж седмично,защото не успява да си измие зъбките добре явно, но малкия все още си е с бебешката четка. Не ми дава, обаче да мия аз...съответно миенето е доста повърхностно...

# 44
  • Мнения: 338
Момичета, можете ли да ми препоръчате марка рибено масло да взема за малкия. Може би течна формула ще трябва да е. Вие ползвате ли за вашите дечица?

Общи условия

Активация на акаунт