ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 407
  • 689
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 011
Миналата зима бяха и двамата юнаци с мораксела, нямам спомен какво пиха, но не беше аугментин. За съжаление не пазя рецептата, но освен оралния антибиотик имахме и мазане по теи пъти на ден с тобрадекс маз + три пъти на ден някакви капки правени в аптеката (не коларгол). Бяха с гентамицин до колкото си спомням. След 15 дневен курс на лечение пробите им бяха чисти.

# 406
  • Мнения: 3 252
При нас излезе мораксела в гърлен секрет, но няма засега да правим лечение, тъй като няма симптоми вече 17 дни. Ще я задържа вкъщи и се надявам да я капсулира.

# 407
  • Мнения: 305
Здравейте. Благодаря много за отговорите. Аз след аугментина го пуснах на ясла, ходи една седмица и сега пак вече 5 ден хрема, даже сополите станаха  жълтеникави. Предполагам не сме я преборили:( Пак ще го водя за секрет и да видим какво ще излезе. При вашите дечица какво помага за хремата, поне да не слезе пак надолу….

# 408
  • Мнения: 3 252
Калциев глюконат сироп. Като ви слушам и съвсем се чудя как да отиде на ясла. Вече 3 седмици се стабилизираме уж вкъщи, 4 мисля да станат (от които 5 дни в болница) и тогава да ходи.

# 409
  • Мнения: 1 024
За хрема давам Цинабсин и Ринитал през 30мин и ги редувам. Капя сребърна вода, много чай пие. Добавям и Инфлуцид понякога.

# 410
  • Мнения: 785
Здравейте момичета, от отдавна не съм писала. При нас новостите са, че второто ми детенце се роди на 14.09. Имам си още една прекрасна госпожица.
Май месец мъжа ми си счупи крака много лошо, претърпя операция, та няколко месеца покрай грижите за него и детето нямах време за нищо.
Вече ще ви следя по стриктно.
Поздрави от нас, скорошно оздравяване на болните!

# 411
  • София
  • Мнения: 4 011
Честито щастие! Дасте здрави желая!

# 412
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Честита рожба, Даная. Здрава и щастлива да расте!

# 413
  • Мнения: 285
Момичета как сте? Ние след цял месец сополи и кашлица се пооправихме уж. Личния ни лекар ни съветва да сложим сезонните противогрипни ваксини на децата. Първоначално бях против, а и нали да се разболеят поне ще имат изградени антитела на този прословут грип алфа, който го има тук при нас. След като споделих това с лекаря, той ми каза, че повечето от малките деца стигат до болница и сега съм 50 на 50.Вие как бихте постъпили?

# 414
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ние се натръшкахме семейно с някакъв вирус, който на висчки ни докара синозит и загуба на обоняние, но не е ковид. Малкия го понесе най-добре, само 2 дни лека температура и малко сополи. Противогрипни няма да слагам на детето, то и без друго никъде не ходи, нито на ясла, нито нищо, само около блока играе. Аз съм хоум офис и моята съдба е същата. ММ ще си сложи противогрипна обаче.

# 415
  • Мнения: 2 352
Дъщерята ходи 2 седмици на ясла. Обаче започна да кашля и пак си е вкъщи. Няма температура, само еднократно вдигна 37,8 и това беше. Хрема съвсем лека има, най- вече сутрин. Обаче кашлицата и е влажна. Давам сироп и правя инхалации с физиологичен разтвор, слагам и по бабешки компреси с мед. Иначе е жизнена, има апетит, не се чуват хрипове или свирене от гърдите.
Направо ме е страх да я заведа на лекар, пак ще изпишат антибиотик. Много се надявам вече да минава, че направо се побърквам вече.
Противогрипни няма да слага никой от семейството. По принцип не слагаме. До сега не сме имали тежки случаи, надявам се и да няма.

# 416
  • Мнения: 3 252
Обикновено майка ми ми слага противогрипна всяка година, ама тази по-късно ги получиха и аз увиснах без. Мм ще си слага. На детето няма да слагам, според мен ние го изкарахме този сезонен грип с болницата в края на септември. Аз стискам палци да издържи тази седмица на ясла, и другата ще я оставя вкъщи.

# 417
  • София
  • Мнения: 4 011
Ние също се натръшкахме от някакъв градински вирус. Тествахме се - и ние не сме с ковид. Луда кашлица и сополи, но без темп.
В този ред на мисли, трябва да си сменя педиатърката...Предписа на децата ВЕДНАГА антибиотик, защото имали страаашни хрипове .. Е да ама аз Том Неверни, не им дадох и си платих 80 лева за нормален преглед. Ми никакви хрипове нямат децата...всичко е от носа, там се чувал шума и там къркори. За съжаление от страх все пак инхалирах с кортикостероиди два дни и вентолид докато дойде реда на нормалния преглед.
Аз от няколко дни съм на работа в офиса...ужас е . Пътувам с метрото...отвратително...по два часа на ден.
Искаю противогрипна, но трябва да си намеря... За децата няма да взимам.

# 418
  • Мнения: 3 252
Ditmate, ти не беше ли при Иванова? Аз отдавна не я водя нашата там, но пък ни се води педиатър.

# 419
  • Мнения: 1 694
Противогрипни слагаме всяка година, мъжът ми и големият ми син вече имат, аз ще слагам като родя, плюс бустер за Ковид, малкият тази година няма да му сложим, защото наскоро беше втори прием на ваксина за варицела и той така издивя, че няма да можем да го заведем скоро при педиатър Simple Smile пък и като за пръв път ще трябва две дози. Ще го оставим за догодина, надявам се тази година ние да го предпазим чрез нашата ваксинация, той на ясла няма да ходи скоро.
Ние също се тръшнахме и четиримата с някакъв вирус само заден сопол, донесе го баткото от училище. В следствие на това на мен ми се възпали синузитът (аз имам много тежък хроничен алергичен), а пък вече съм в 39 седмица и чакам всеки момент да родя. Съответно съм бясна, защото ме тресна здраво този синузит, който винаги ми прераства в кашлица заради обилната секреция и се влачи дълго време, нямам досега нацелено сполучливо лечение през годините. И сега ще ходя да раждам кашляща, направо с отворени обятия ще ме приемат... Sad така или иначе влизам да раждам след ковид тест (аз и ваксина имам, не че е от значение). Но то къде е трудно да роди човек, трябва ли и да кашлям, ПФ много съм ядосана. Ударно правя инхалации, промивки и каквото там се сетя, но съм имала и периоди от по месец кашляне, така че не съм много обнадеждена. Добре че поне при децата май беше за ден-два и мина, поне тях да не ги мисля от родилното.

Общи условия

Активация на акаунт