Питане за Акт-хиб

  • 2 753
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Здраво се има пред вид да няма температира и активни фокуси на инфекция.
Леко запушено носле не е проблем.
1 месец?? без хиперболи...

# 16
  • Мнения: 3 205
Бърди, моето синче е на 6 месеца. Не можахме да му намерим навреме ваксина, която да включва АктХиб съставка и му сложихме българското ДТК+полио (минаха и трите приема). Въпросите ми са:
1. Може ли да му сложат само АктХиб от 7 месец примерно и каква трябва да е схемата?
2. Ако изчакам до 15 месечна възраст за еднократен прием на АктХиб, после има ли някога реимунизация?

# 17
  • Мнения: 8 585
Ако започнете сега, то схемата би била 8, 10 и реваксинация на 12-15.
Ако направите първата доза във възраст 15 месеца, само една доза е нужна и няма реваксинация.

# 18
  • Мнения: 3 205
Благодаря!

# 19
  • Мнения: 408
 Доста изчетох по въпроса. Сега съжалявам, че не го направих по-рано  Banghead smile3511 Може би щях да спестя сегашните мъки на детенцето. Само едно не разбирам-лекарите в Б-я некадърни ли са, или неинформирани, че от поне десетина посетени, само един ми говори за тая ваксина #Cussing out

# 20
  • Мнения: 8 585
Липсата на Акт-Хиб от задължителната имунизационна програма в Бг е едно от най-крещящите доказателства за бърза промяна.
Няма страна от "белият свят", където ваксината да не е задължителна от 1985.
Да не говорим за "Превенар" (революционна ваксина) или за Хеп А....

# 21
  • Мнения: 408
Кощунство е да не се въведе като задължителна тая ваксина. Вместо това си правят експерименти колко Аб можем да изпием за една година. Как да вярвам на тия лекари  #Cussing out Един-единствен лекар в града я препоръчва  #Crazy Другите знаят само бронховаксом и тия дето се рекламират по ТВ.
Бърди, може ли една консултация извън темата? Нали не пречи малката да я извеждам добре облечена навън? Тук е малко хладно и с едва доловим полъх, но иначе е слънчево. Все пак, колкото и да проветрявам, въздуха навън си е друг.

# 22
  • Мнения: 234
Да споделя и аз от опит!Първо благодарности на Бърди за съветите /дадени ми миналата година,ако си спомняш/.Аз също бях изправена пред подобна делема да сложа ли ваксината или не.След поредица от консултации с лекари имаше колкото за толкова и против.За протокола да отбележа ,че съм от Сливен.Моята дъщеря боледуваше не много често но затова пък всяко накашляне след часове буквално си минаваше в "псевдокруп"и естествено инжекциите започваха/да не обяснявам колко пъти диагнозата беше плевмония.../В крайна сметка след дълга консултация с лекар имунолог от София и /отново благодарности/ Бърди, детето е с такава ваксина!Още нещо което ме накара да не се замислям върху мнението на част от сливенските лекари е това,че тази ваксина си е част от задължителния имунизационен календар на децата в Америка и Франция.Изхода:Вече една година си ходим плътно на детска градина и повече от настинка -нямаме.Ако те интерисува нещо питай.

# 23
  • Мнения: 408
Бел, благодаря ти за подкрепата   bouquet  Сутринта се обаждах на една приятелка, която е доставчик на лекарства. Само докато й споменах за ваксината и тя каза кой ми я е препоръчал. Тя е поставила такава на детето си на 2 год. А аз си мислех, че детето й просто си е със здрава имунна система. Ех, ако знаех.... Трудно ще си простя  Close.

# 24
  • Мнения: 234
Пропуснах да отбележа един факт.Миналата година на Пампорово е имало семинар със светила в тази област от цял свят.Мисля,че беше организиран от института Луи Пастьор.От Сливен пък и не само е имало по-един до двама лекари.Това ми го каза имуноложката с която се срешнах в София.Така че ето и отговора защо не могат да са достатъчно компетентни лекарите ,като не им се ходи на семинари за да ги обучават.Не искам никого да обиждам,но според мен не родителя трябва да решава и да търси вариянти за подобряване здравословното състояние на детето си а лекаря,на който да му има доверие.....

# 25
  • Мнения: 234
За първи път чух за нея от доктор Чукова.Тя ме посъветва да я сложа на детето.А и тя самата беше ходила на този семинар/както се оказа в последствие/.След разговори с други лекари почети ме бяха отказали,само доктор Шишкова ми каза ,че тя е за тази ваксина.Чесно да ти призная много ми беше трудно да реша,но не съжалявам

# 26
  • Мнения: 234
И не се самообвинявай!!! Та ти не си педиатър,как да знаеш и как да прециниш....

# 27
  • Мнения: 408
Мен хич не ми беше трудно да реша. Сега. Ако имах тая информация лятото.... Когато ми я препоръча д-р Минчева думите й бяха "Ако НЕ се закрепи лятото" да я направим. Но ние лятото се закрепихме и аз твърдо вярвах, че миналата зима няма да се повтори. А и като говорих с моя близка-фармацефт, тя каза, че е само срещу хемофилус.....и т.н. и няма смисъл. Същите думи бяха и на д-р Донева. Затова казвам, че нашите лекари са зле информирани. А старото ни джипи какво ни правеше- Сомамед 8 дни #Crazy при условие, че на листовката пише 3 дни Ходих при друго педи тогава, като й казах на какво и отколко сме очите й станаха като воденични камъни.

# 28
  • Мнения: 234
Много добре те разбирам!Аз сега видях ,че си ми съгражданка!И затова още по-добре те разбирам.В Сливен добрите /разборай четящи и инормирани/ лекари се броят на пръсти.А какво да говорим за педиатрите.....Тук там има проблясъци...Имам чувството ,че не им се работи тази работа.Или както винаги съм казвала аз с моята професия мога най-много да докарам инфаркт на човек ,но даси лекар и да мориш хората нещо не ми се връзва...... Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 8 585
Хемофилус е бактерии с огромно значение за възрастта до 5 годинки.
Преди ваксинациите, той беше главен причинител на тежки менингити, сепсис, пневмонии.
След задължителното въвеждане на ваксината от 1985, изчезнаха всичко свързано с Хемофилус при децата под 5.

Не забравяме и друго-> ваксинираното дете прекъсва "веригата" на предаването. Това важи с огромна сила и за "Превенар" ваксината, с която се постигна изкореняване на 7 щама Стрептокок от обкръжението на децата (вкл и предаването към баби и дядовци) и от детските градини.

Какъв е смисъла да давате 7-8 АБ на сезон на деца със Стрептокок, когато в Детската градина всички деца са носители, понеже не са правилно ваксинирани? И се стига до "зелено-пембяна магия" и котешки нокът...

Общи условия

Активация на акаунт