Идеи за зеленчукова градина на балкона - 2 Тема

  • 37 665
  • 416
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Това не е ли вид рукола?

# 181
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 121
Мизуна е второто, лютичко, първото са салатени листа.

# 182
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Здравейте! Аз понеже исках зимна градинка в апартамента и явно много съм слушала, защото Дядо Коледа ме сдоби с кухненска градинка.







Представлява хидропонна LED система за отглеждане на подправки и зеленчуци за 12 растения. Новост е за мен, а отзивите из нета са много и добри - не специално за тази марка, а за хидропонните системи от този тип като цяло.
Вече е заредена с 6 броя мини разсад салатки, семена на зелен лук, манголд, чери домат, чорбаджийска чушка и чубрица.



Ще споделям резултати. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 2 631
Много готина идея 😊, честито със здраве си я ползвайте.
Здравейте! Аз понеже исках зимна градинка в апартамента и явно много съм слушала, защото Дядо Коледа ме сдоби с кухненска градинка.







Представлява хидропонна LED система за отглеждане на подправки и зеленчуци за 12 растения. Новост е за мен, а отзивите из нета са много и добри - не специално за тази марка, а за хидропонните системи от този тип като цяло.
Вече е заредена с 6 броя мини разсад салатки, семена на зелен лук, манголд, чери домат, чорбаджийска чушка и чубрица.



Ще споделям резултати. Simple Smile

# 184
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Ден 10 - ти на кухненската ми градинка. Всичко без чубрицата покълна, а салатките са видимо пораснали. Хубавото, което открих е, че лампата свети 18 часа, изключва се сама и се включва отново сама след още 6 часа.



# 185
  • Мнения: 452
А това фолио твое дело ли е или така вървят таблетките със семена?

# 186
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Мое дело е, понеже гледах доста клипчета и в тях правеха така, с обяснението, че било добре да не се награвя гъбата, в която са поставени семената. Комплектът на някои системи включва и приставки със семена, които имат капаче (така да се каже) и изглеждат така:



За сравнение - моите изглеждаха така и бяха без семена:

# 187
  • Мнения: 5 384
Браво за домашната градинка, показвай от време на време как се развива.

Аз вече си поръчах семена за напролет.
Миналата година отгледах прекрасни люти чушлета в саксия, разни сортове, много красиви. Никой не ги яде Grinning гледам си ги за красота. Забравих ги на остъклената тераса в студа и измръзнаха, иначе са многогодишни. Този път освен люти поръчах и сладки чушки, пак мини сорт. Мини домати и краставички. За подправки имам останали семена от миналата година. Половината ягоди останаха навън, половината са в остъклението за всеки случай.

# 188
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
За много години и за много плодородни балконски градини! Simple Smile

Кухненската ми градинка на 21 дни. От салатките са късани вече листенца за около половин салата.



# 189
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Аз днес брах магданоз от саксиите по терасата. Става дума за открита тераса в София. Имам и копър и кориандър. Босилека загина в снега.

# 190
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Градинката в кухнята на 30 дни.







Снимах и няколко коренчета да покажа.







И за сравнение - едни салатки на терасата, които не мърдат вече два месеца. Преместени в хидропониката растат буквално с часове.



И накрая едно видео, илюстриращо градина на американка в мазето ѝ. Опитайте се да преброите хидропониките. Grinning

# 191
  • Мнения: 5 149
Дали някой е отглеждал успешно доматчета Сан Марцано? Simple Smile Сдобихме се със семе и се чудя дали трябва да си направим разсада заедно с черитата или по-рано/късно и изобщо как им се получава да виреят на нашия климат.

# 192
  • Мнения: 5 384
Гал, страхотна градинка. Доматчето ме остави без думи, какво е дебеличко и красивичко Heart Eyes

Сан марцано сях миналата година, заедно с всички други, и черита и големи имах. Развиваше се като останалите. После си прецаках целия разсад и останаха само дивите домати, но това е друга тема...

# 193
  • Мнения: 526
Гал, много ти е хубава градинката. Едното растение ми прилича на червено цвекло, наистина ли е цвекло?☺
Момичета,  не си спомням, но някой беше споделил, че от немското Алди си е купувал много хубаво чери.
Но не намирам инф- ия, какъв е сорта?
Моля ви, ако се сещате, да ми помогнете.
Или пък да ми препоръчате сорт на хубави черита, които да дават много плод.😄

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 20:10 от Yasmin17

# 194
  • София, Студентски град
  • Мнения: 100
Манголд е, не цвекло. Иначе американци и канадци гледат и кореноплодни в такъв тип хидропоника - прикачвам видеа.
Цвекло имам в разсадни табли, посято зимата почти по метода за зимно сеене на едни американци. Идеята му е растенията да поникнат при благоприятни климатични условия и съответно растенията да са закалени и по-здрави. Е, в нашите климатични условия тази зима, цвеклото ми вече кръстосва. Уж е студеноустойчиво и ще ходи в истинска градинка февруари (разполагам с два парцела в Споделена зеленчукова градина - 1 София), заедно с моркови, лук и няколко карфиола. Няма как да ги държа в разсадни табли повече. Ако се наложи, ще ги завивам със самоделни парничета.



Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 20:33 от GalPP

Общи условия

Активация на акаунт