Партията на кафеджийките и кафеджиите

  • 9 839
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167
Ето, съвсем ме запали, Лени! Къде да търся сега Старбъкс, че и Онда (как се пише на лат.?) Задължително си ги слагам и двете вериги в списъка "Някой ден..."  Grinning


Starbucks  в родината няма ОЩе.

Но ONDA  замества МНООООГО успешно тази пазарна ниша.
в София има 4 Онди, които знам ( кафеджийка съм опааааасна и страааасна!)

- Онда 1 - на задния вход на зала България
- Онда 2 - таман срещу Руската църква входа й. на жълтите павета.
- Онда 3 - МОЛ София ( на Стамболийски)
- Онда 4 - на входа на Метро - Младост

това ми е любимото просто няма такова място - ОНДА 2 и 3 са сууууперррр!

има файерлес за компютрите, има 1000 вида кафета, собствени производства сладки, солени неща, музика, атмосфера , в О2 имаха щанд за продаване на билети за културни събития, ( има едни фотьойлчета коженки...ммммххх), абе. Старбъкс не ти требе!
собственика го наблюдавам от както имаше Онда1  - човек с визия!
Почнал е и да опакова кафе Онда. браво на този човек! виждала съм го 2-3 пъти, имаше бизнес среща сигурно с инвеститори - беше ги поканил в най-старата Онда. И аз там с приятелка. Черпи ги със суши, както и цялото кафене.
Още в първата пуснаха анкета сред клиентите какво да се променя, впечатления и тн.
....голямо браво на този човек ( има вид на арабин, но това е др. тема).

 Peace

# 61
  • Мнения: 6 167
За мен кафето съществува в един единствен вариант - турско, дълго, без захар.
Всичко останало недолюбвам със страшна сила  Mr. Green


Верно ли? На джезвенце... колко романтично.
Майка ми и дядо ми и те така. Стават и джезвенцето на котлончето....

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само сутрин (ако има време) и задължително така:
в 280мл. прясно мляко сипвам 2-3 лъжички Нескафе Класик. И задълже сламчица...инак не мога да пия  ooooh!

# 63
  • Мнения: 1 547
Верно ли? На джезвенце... колко романтично.

 hahaha Романтично не знам, ама явно е ексцентрично за всите наши роднини и познати - хич не им се вярва, че такъв примитивизъм е възможен на прага на Европа и не пропускат повод да цъфнат с красиво опакована кафемашинка под ръка... Имаме вече няколко броя, стоят низвергнати в килера  Joy

# 64
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

- Онда 2 - таман срещу Руската църква входа й. на жълтите павета.


любимо място Simple Smile Simple Smile Simple Smile
много обичам да го посещавам; и редовно го правя, де Wink с приятелка - средно капучино или кайве, че иначе ми идва много количеството и сладка приказка...
А... може и мъфин, тъй между другото...
Но това е за друга тема Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: нд, 15 окт 2006, 14:29 от Pipince

# 65
  • Мнения: 8 505
Якобс еспресо.Силно и в голяма доза.Топло,но не горещо.Чисто.

# 66
  • Мнения: 5 370
Мноооого полезна темичка....откраднах си няколко кафеджийски идейки вече.
ЛЕНИ-наистина ОНДА е просто класика.....ходя в тази, дето е в МОЛ-а.
Много добир нещица предлагат....и на добри цени.
Иначе аз нес нещо никак не мога да пия, не знам защо, някак си кафето ми има привкус на лекарство. Sick Ако в къщи не е останало на зърна, направо се поболявам, ако трябва да пия инстантно. И му наливам една кофа мляко, че да замаскира другия вкус. hahaha

# 67
  • Мнения: 6 167
Мноооого полезна темичка....откраднах си няколко кафеджийски идейки вече.
ЛЕНИ-наистина ОНДА е просто класика.....ходя в тази, дето е в МОЛ-а.
Много добир нещица предлагат....и на добри цени.
Иначе аз нес нещо никак не мога да пия, не знам защо, някак си кафето ми има привкус на лекарство. Sick Ако в къщи не е останало на зърна, направо се поболявам, ако трябва да пия инстантно. И му наливам една кофа мляко, че да замаскира другия вкус. hahaha

Яяя, партийния лидер се появи  Joy Joy

Нес кафе има мн. видове.
Най-хубаво е   НЕСКАФЕ ЕСПРЕССО. В Метро го дават към 5-6 лева бурканчето
Също така Нескаффе " червената чашка"  - тоз точно тип го няма в БГто, или аз не съм го виждала
Нескафе класик, голд и тн са по мое скромно мнение боклуци. Много киселеят.
В офиса 3 години само на нескафе, пила съм от всичко.

Тук пия ( щото съм хипертоничка на всичко отгоре, не само кафеманиачка) ИЛЛИ със зеления кант - безкофеиново. Пълна отврат. Не опитвайте Wink

# 68
  • Мнения: 5 370
Абе я да ви запитам.
Когато бях бременна-исках да почна да пия безкофеиново, заради бебо, но ми казаха да не го правя по никакъв начин, защото....било много по-вредно от нормалното кафе поради допълнителната обработка.
Така ли е на практика наистина? Или поредният мит? newsm78

# 69
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама то гадно бе, Сърдечко! Блях Sick, щеше да си изповръщам червата - точно бременна го опитах...Някой садист го е измислил, да дразни небцата ни Mr. Green

# 70
  • Мнения: 6 167
Ама то гадно бе, Сърдечко! Блях Sick, щеше да си изповръщам червата - точно бременна го опитах...Някой садист го е измислил, да дразни небцата ни Mr. Green

свиква се бе, я вижте що народ пие НоваБразилия  Wink ( шегувам се)

за вредност незнам, но със сигурност декофеинизирането, като процес не е лека работа.
( ако има такъв процес, аз не знам за него).
за хора с високо кръвно като мен е добре.
замества.
пила съм безкофеиново нес на пличкета и става.


да ви кажа, ние купихме преди няколко месеца една кафемашинка на Делонги
нищо работа, уж за капучино, че в началото на годината бях превъртяла.
та, аз от тази машинка вадя максимума, кафето ми прави 'каймак', невероятно става.
освен това редовно шпионирам по баровете тук как го правят, защото нали...
италия... кафето и тн. известна работа. национална традиция, спорт.
номера при мен е - повече кафе в единичната цедка, голямо притискане, за да тече на капки или като конец.става мамма мия. Crazy
тук пият кафето късо, дори да поръчаш лунго ( дълго) то е като нашето нормално кафе.
често, ако видят че не 'става' , т.е не тече както трябва, или каймак няма достатъчно хвърлят и ти правят ново.
но има страшни майстори, най-вече на капучиното.

иначе тяхното кафе е не повече от половината на малка чашка лаваца.
гаврътват го за милимунда и бягат
аз поръчвам винаги дълго, но дълго тук означава 1/3 на голямата чашка на лаваца.
последните 2 пъти в родината не можах и нито веднъж не си поръчах кафе - просто не го правят добре, хем използват добри машини.
не знаят как. само в Онда кафето и то от вариантите с мляко става хубаво - капучино пих, добре беше  Winkпо мойте високи вдигнати 'италиански' летви Grinning

Последна редакция: нд, 15 окт 2006, 16:48 от Lennie

# 71
  • Мнения: 7 837
O, да, да, Старбакс  Mr. Green  Има и още една подобна верига - Barnie's.
Много ги уважавам  Grinning

# 72
  • Мнения: 1 418
Като станем повече,ще направим и конгрес.И аз да се запиша.Лаваца,Якобс,Или-падам си по арабиката.Задължително еспресо с малко мляко.Много пъти дневно.

# 73
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Порових се малко и си открих няколко полезни линкчета. На който му се чете да заповяда:
Едно кафе, две кафета...
Цитат
Известно е, че изпитата чашка кафе действа в продължение на 45 мин., след което тонизиращото действие на напитката свършва. Така че, ако пиете сутрин кафе преди тръгване за работа, пикът на неговото действие ще се прояви по пътя. А в началото на работния ден ще настъпи енергиен спад. Това според изследователи е една от причините за повишената раздразнителност на пътниците в градския транспорт и за лошото кормуване на шофьорите сутрин.
Вредно ло е кафето?
Кафето причинява проблеми с паметта
Алтернативи на кофеина?!

# 74
  • Мнения: 936
И аз съм от кафепийките, сутрин докато не съм пила кафе гледам страшно. Преди пиех Дау Егбъртс, но после взе да не ми харесва вкуса. Докато кърмех пиех безкофеинов Якобс, сега най-често "Бразилия' в кафеварката. Скоро взех Якобс Арома и също го харесах.

Общи условия

Активация на акаунт