Партията на кафеджийките и кафеджиите

  • 9 821
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 006
Допих си кафето току що и си лягам да спя. hahaha Лека и да не ви е мека.

# 91
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз някъде съм си забутала членската карта и позарязах партията в последно време Blush.
Почти не пия кафе напоследък, случва се отвреме-навреме, задължително табиетлийската обаче - Онда, виенски сладкарници, след вечеря в някой ресторант... За сметка на това пък порядъчно се наливам с Кола Crazy, зависимостта е същата, не изпия ли поне една чаша сутрин трудно отварям окото и не знам на кой свят се намирам.
Преди години и аз бях с 'кафеобращение', но при 2 професионални машини една след друга в офиса (първо Faema, след това Brazilia) и при най-различни родове и видове кафета, които ни носеха, то си беше направо грехота да не пиеш. И аз съм свикнала на късо, тип 'италиано' Wink, една колежка точно се беше върнала от 4-годишен 'мандат' на мъжа й в Рим, тя ме научи и как да го правя хубаво. Както е казала и Lennie - номерът е в по-ситно смляното кафе, хубаво натъпкана цедка, да тече на много тънка струйка и не на последно място - добро налягане в машината (ако е от големите трябва да се изчака поне половин час след включването й, за да дръпне температурата на водата и да се вдигне налягането, иначе става една рЕдка помия Sick, каквато сме пили доста сутрин по соц-кафенетата).
В тоя период точно научих и скъпия да пие кафе Mr. Green, дотогава беше на невинни чайчета. И до днес му е това чувство, обръща по няколко кафета на ден, май пие и моята доза, дето я пропускам Laughing.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 891
Lennie,и аз биах хвърлила око на една Делонги,само 4е с крема диск  #Crazy гледам ги по 175 лв вървят,и изглежда точно като тази на снимката. А същата без крема диск е 150 лв.Този диск прауи по-хубав каймак или разлика няма ?newsm78

# 93
  • Мнения: 2 759
      За мен вкусът на кафето е вкусът на живота.. Всякакви разтворими кафета са ми просто обидни..

# 94
  • Мнения: 5 468
Пия само нес кафе с мляко.
Като подуша еспресо и ми се гади. Какво превъртях на стари години, не знам... Преди много го пиех, изведнъж ми се отщя и край с него.
Това с кафявата захар ме заинтригува. С какво е по-различна от бялата? По-полезна ли е, какво е?

# 95
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Lennie,и аз биах хвърлила око на една Делонги,само 4е с крема диск  #Crazy гледам ги по 175 лв вървят,и изглежда точно като тази на снимката. А същата без крема диск е 150 лв.Този диск прауи по-хубав каймак или разлика няма ?newsm78

Еее, крема дискът прави онзи хубав гъст каймак - красотата на кафето Peace

# 96
  • Мнения: 6 167
Lennie,и аз биах хвърлила око на една Делонги,само 4е с крема диск  #Crazy гледам ги по 175 лв вървят,и изглежда точно като тази на снимката. А същата без крема диск е 150 лв.Този диск прауи по-хубав каймак или разлика няма ?newsm78

незнам какво е крема диск, ама ще проверя!

нашата машинка засега чудна работа върши,
но следващата, която ще имам ще е мн. по-добра.
с крема диск и много барове налягане.  Wink

аз от мерак тогава да почна да правя капучино на тази й хвърлих и гаранция, и книжка.... луда работа.

# 97
  • Мнения: 5 370
Пия само нес кафе с мляко.
Като подуша еспресо и ми се гади. Какво превъртях на стари години, не знам... Преди много го пиех, изведнъж ми се отщя и край с него.
Това с кафявата захар ме заинтригува. С какво е по-различна от бялата? По-полезна ли е, какво е?
Ами да-щото е нерафинирана. Свикнах да си пия кафето с нея по бензиностанциите на ОМВ, когато сме д движение обикновено мъжото ме мъкне там да пием кайве и да хапваме, другаде не признава. Та сега си купувам редовно едни пакетчета по половин килце кафява захар, ама не ме питай за марка, че не помня. ooooh!

# 98
  • Мнения: 3 352
А приемате ли в партията страстни любители на кафето, които просто обожават миризмата му и се наслаждават на вкуса му, но не могат да го пият? Blush
Какъв такъв човек съм и аз не знам. Обичам и кафето, и миризмата му, и вкуса му, и всичкото му... Но не мога да го пия. С ниско кръвно съм, не ми е противопоказано. Но пийна ли повече от половин чашка #Crazy...
Разтрепервам се - до вечерта ме държи. От това дали сутрин съм пила кафе/рано-рано сутрин/ зависи в колко часа ще заспя вечерта. Ужас някакъв ooooh!
Затова се задоволявам с няколко глътки. Със захар и сметана. Все пак почти ежедневно си правя кафе и пийвам, колкото да му усетя вкуса, и го махам от погледа си или като днес се примолвам на мъжа ми да ми остави няколко глътчици накрая. За оплакване съм аз, да знаете... Cry

# 99
  • Мнения: 227
Обожавам кафе, любимо ми е COFFE POLI - espresso italiano  Hug   bouquet

# 100
  • Мнения: 134
ОБОЖАВАМ
е това е напитката на боговете

любимо ми е това http://www.juanvaldez.com/menu/advertising/ads/spanish-mouse.html
но поради голяма липса на пазара го замествам с
инстантно Nescafe Espresso а от скоро и аз съм зарибена с Poli
чисто без захарииии и млекосметани
в големи количества по всяко време

 Hug

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Хайде и аз да се запиша като кафеобожаваща.Верни сме си вече около 15-тина години.Сега съм кърмачка,но пак не му изневерявам,защото като не пия кафе не се знам на кои хора съм.Обичам Лаваца Peace,но в промишлените количества,които го пием у нас,нещо няма да ми излязат сметките.Заложили сме на Нова Бразилия.Силно,черно,на джезве Peace.

# 102
  • София
  • Мнения: 11 788
Леле как съм пропусанала тази тема!Голяма кафеджийка съм от години!Но пия по 2-3 кафета на ден Еспресо, силнички.Не харесвам Шварца.Сега съм си в къщи и пия отскоро Дау Егбертс Еспресо!Преди него бях на Якобс Еспресо.В  работата бях на Лаваца Еспресо.На другите лаваци не съм фен нещо ми киселеят. Не съм фен и на Нова Бразилия,Елит и т.н.,не че не съм пила такива.Не пуша,но държа в къщи поне кафето ми да е хубаво!

# 103
  • Мнения: 1 533
Малко драма да споделя и аз! Бившият ми мъж ме замери веднъж с кафемашина Делонги, направо я изтръгна от кабела и я хвърли по мен, слава богу не ме уцели, откърши й се джаждата за капучино и изкърти парче от стената, но после си работеше перфектно, корава излезе. Нямам си машина вече, подарих я на сестра ми, събирам пари за нова. Обичам еспресо!

# 104
  • Мнения: 14 133
И аз бързам да се запиша в партията на кафеджийките!!! Обичам експресо Якобс Арома. Не мога да си отворя сутрин очите без божествената напитка.

Общи условия

Активация на акаунт