И аз имам проблем със свекървата, наистина имам нужда от помощ!

  • 21 272
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Толкова много съм изтърпяла, но явно вече не издържам.

Може и да прозвучи смешно, но за мен направо е трагично.

С мъжа ми спим, усещам че вратата на спалнята се отваря, свеки влиза, аз се правя на заспала. Моят крак е върху крака на мъжа ми, тя ми хваща крака е го премества. Взима завивката от леглото и на ново ни завива, като по голямата част от завивката е върху мъжа ми, а омя кръст е гол.

И това съм изтърпяла

Изключване на зарядното от телефона ми, без да видя. Колко ток ще дърпа тва зарядно.

Отиваме й на гости, вечерята е пица. Чинията на мъжа ми 2 пъти по голяма от моята, а върху пицата му, половиния щанд от магазина, върху моята пица само доматен сок.

Тогава мъжа ми се ядоса и разряза негото парче и го даде на мен, а нейните думи бяха, че неговото парче се паднало от средата където при печеното се събрали продуктите.
Тя дори като готви, си прави сметака, кое ще е за него кое ще е за мен. Защо ме кани тогава?


И на мен ми се е случвало това със zавиването... така се бях стреснала, че свекито е в стаята, в тъмницата, че следващите вечери сме си zаключвали вратата...  ooooh!

# 16
  • Мнения: 6 167
Цитат
това са споменатите в постинга позитиви, заради които сигурно си заслужава...

Лени, извинявай, но един родител помага на децата си от желание да го направи, а не като средство за манипулация; ...

да де, ама случая както се видя от последния псотинг на дар, май е по-скоро към патологиите!

аз определено си правя сметка за компромисите, но и не ми се налага да ги правя - свекърва ми е жена, която дава , защото иска и не се бърка.
живеем близо еднйи до други.
аз държа тя да има ключ резервен от всичките ни помещения
нито веднъж не е влязла вкъщи!

ако я видя в спалнята, сигурно ще скоча и ще вдигна скандал
а ако не ми сипва или ме пренебрегва - ще я закопая в прав текст!

дар обаче е права - тази жена, ако реши ще ви разведе!
леля ми така 2пъти разведе братовчед ми , аргумента й беше, че снахата спи по гащи!
затова много , много внимавай как и какво правиш, говориш и действаш

# 17
  • Мнения: 143
а това как влиза и ви завива направо  Crazy Crazy Crazy
ужас.



вие заедно ли живеете? или тя има ключ??? защо има ключ?

Ние с мъжа ми живеем отделно, тя няма ключ, защото просто не се нуждае от него, аз не работя, гледам си детето, почти винаги съм вкъщи, и тя знае, когато излизам с малката, знае къде се събираме майките и идва сяда при нас, знае кога ходя за детската кухня, знае къде живее майка ми и там идва.

Въднъж се направих, че не съм чула звънеца, ние живеем на първия етаж и както си седях в хола видях как подскача под терасата за да наднича и ме видя и ми викна да й отворя.

Въеднъж отидох на гости на приятелка, цял ден ме търсила, беше много обидена
" И следващия път да ми се обадиш къде ходиш, че се притесних!!!"

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
леля ми така 2пъти разведе братовчед ми , аргумента й беше, че снахата спи по гащи!
#Crazy #Crazy #Crazy
Това сериозно ли, аз тъкмо смятах да пиша, че не може да ги разведе заради капризите си!?
Явно или съм попаднала на свекъри или нищо не разбирам от тези взаимоотношения  newsm78 ooooh!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
Въеднъж отидох на гости на приятелка, цял ден ме търсила, беше много обидена

Това е запазена марка на баба ми /майката на баща ми/ - ако не открие майка ми вкъщи, започва да звъни по общите им познати, за да я търси, щото се била притеснила  ooooh!

# 20
  • Мнения: 6 167
Цитат
леля ми така 2пъти разведе братовчед ми , аргумента й беше, че снахата спи по гащи!
#Crazy #Crazy #Crazy
Това сериозно ли, аз тъкмо смятах да пиша, че не може да ги разведе заради капризите си!?
Явно или съм попаднала на свекъри или нищо не разбирам от тези взаимоотношения  newsm78 ooooh!


ми малък град, жената спяла по гащи.
нямала нощница. явно е лека жена.
и така се почнаха историите там
аз бях дете, но ги помня горе-долу


дар79, такова поведение нейно може
да ви смели живота. ад те гледа как , кога излизаш... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 334
Това са много  сериозни проблеми, които описваш...Може да ви прозвучи смешно , но подобна история е в основата да търсим реализация в чужбина с мъжа ми.Само, че ние живеехме в апартамент на майка ми, който не ни беше подарен, а даден за временно ползване.И досега като се прибираме там отсядаме.В началото детето като се роди беше ок, но после като ни налегнаха фин.затруднения, защото с една средностатистическа заплата 3 човека трудно могат да оцелят се почнаха и недоразуменията.Ползвали сме вилици, лъжици,счупили сме 2 чинии и други такива изказвания.Мъжа ми пиел по 5 бири на седмица, преброени в шишетата на  балкона и т.н. Беше непоносимо.
Сега след 3 години в друга държава и живеещи под наем, разбирам че и ние сме имали вина като искахме да ползваме апартамента.Той не е наш, ние в него не сме купили нищо, единствено сме направили един ремонт и това и, и сме си купили някакви дребни неща. Като решим да се връщаме в софия, ще търсим начин да купуваме ние апартамент с кредит , защото не ми се слушат пак същите изказвания.Нашите отношения с мойте родители се подобриха значително...и повече разправии за 2/те чинии нямаме, но за това помогна разстоянието на което живеем в момента и факта че е физически невъзможно да ни се ходи по главата всеки ден за глупости.

Разказвам тази история за да може дар79 да знае че не е сама в тези проблеми, но и да има едно на ум , че докато приемат безрезервно ремонти , коли и др. от нейните и на съпруга и родители, те са зависими от тях , те не могат , а и не трябва да са недоволни от това което им се предлага.
Просто поговори със съпруга си и намерете решение на проблема ,ако трябва се изнесете на квартира.И почнете живота си отново и тогава  той ще може да вземе дейно участие в това семейство , а не да разчита за всичко на родителите си и когато той не може сам да го постигне да е зависим изцяло от тях.В свекървата е проблема, но също и в съпруга ти.
А друга е темата ,колко от мъжете които решат да се женят наистина знаят за какво става въпрос, и как се купува апартамент, кола, домакинство и с какви средства се гледат деца.те просто не са научени на такова мислене. Докато се оженят все майките са им слугували.Извинявам се, но това са моите наблюдения.

Това за отместения крак няма да го коментирам... На Лени вица е страхотен  bouquet

# 22
  • в къщи
  • Мнения: 467
 doh Направо останах без думи.Не виждам изход.Дано се включи някой,който наистина има опит в такива ситуации. smile3555

# 23
  • Мнения: 143
Да, пределно ми е ясно, че докато помагат, ще е така. Но финансово помагат на сина си, аз кола не карам, въпреки че споменах че колата която купи свеки, мъжа ми я блъсна, моите родители ни купиха друга. Пари дават само на мъжа ми, ремонтите в дома ни, т.е са ремонти в тяхното жилище.

За домакинската работа 100 пъти й казвам да не ми помага, но..., както казах старая се всичко вкъщи да е иделано, въпреки че не ми е лесно.

На мен лично тя нищо не ми е дала.

Аз сър родена на Бъдни Вечер, зълва ми бяха в България и решихме с мъжа ми да ги поканим да празнуваме заедно, хем РД хем Бъдни вечер.
Всички дойдаха с 1 дезодорант /извинявам се зълва ми ми подари парфюм/, свеки дезодорант от левчето и това е.


На сватбата нищо не ми подари, дори халката си купих аз, тя купи тази на сина си, а 100 пъти ми е казлава какви златни монети имала от чисто злато, дъра дъра.

# 24
  • Мнения: 143

Просто поговори със съпруга си и намерете решение на проблема ,ако трябва се изнесете на квартира
ния.


Да се изнесем на квартира??? Или свекървата ще се самоубие или ще направи така, че аз да се самоубия.

Мъжа ми никога няма да се навие

# 25
  • Мнения: 2 013
Предполагам, че мъжът ти няма брат или сестра newsm78
А свекър ти как се държи, не може ли с него да поговориш, да вразуми малко жена си?
Някакво решение на въпроса е и да тръгнеш на работа.

Абе, паталогична история е това със свекито ти. Аз сигурно бих се изнесла в друг град....

# 26
  • Мнения: 143
Предполагам, че мъжът ти няма брат или сестра newsm78
А свекър ти как се държи, не може ли с него да поговориш, да вразуми малко жена си?
Някакво решение на въпроса е и да тръгнеш на работа.

Абе, паталогична история е това със свекито ти. Аз сигурно бих се изнесла в друг град....

Мъжа ми има сестра, която живее в Анлгия, но преди да се омъжи, винаги мъжа ми е бил на първо място, а зълва- на моето.

Смятам още малко да погледам малката и да тръгна на работа, тя иска да гледа детето, но лошото е че го каза пред майка, а майка каза, че тя ще гледа малката тъй като скоро живот и здраве ще се пенсионира, а свеки ще трябва да напусне работа.

Само незнам като тръгна на работа, дали някой ден като се прибирам, блока ни няма да е преместен на друго място.

# 27
  • Мнения: 2 863
Чудех се дали да пиша.... Докато бях фактически омъжена за съпруга ми, с майка му не можах да се разбера. Когато се разделихме и аз ясно поставих условията за съществуване изобщо на взаимоотношения между нас, нещата доста се промениха... е, да ама кел файда. В никакъв случай не казвам, че тя ни е разделила, но за мен това, че за нея не можеше да се каже нищо освен хубаво, че все аз съм виновна, че ... всичко дето можеш и сама да си го изредиш.. направо ми отровиха желанието изобщо да се разбирам с тяхното семейство и разбира се един ден започна да се отразява на нашите отношения- понеже в същината си както и нагоре някой писа- това Е липса на подкрепа от съпруга ти.  Сега, когато аз не завися от нея, но тя от мен -да ако иска да си вижда често внука, наистина се старае да се съобразява с мен. Понякога съм абсолютно и откровено груба с нея, понеже не разбира като й кажеш 2-3-4 пъти... е, ама теб като те чета ти си такава блага душа, че направо не знам как ще стане....
И понеже даже ти да не си съгласна, мъжът ти с охота им приема помощта, не знам как да го кажа по деликатно, ама не го виждам много розово занапред и ако засега сте ОК- то е за твоя сметка.
Честно мисля, че това граничи с патология да не кажа по-силна дума... Много ми се иска да те посъветвам нещо, но съм напълно сигурна, че с нея не можеш да се разбереш- такива хора просто не вдяват. Както и сама казваш -ще  ви разведе, ако реши. И в това е ключа според мен. От там трябва да почнеш. От съпруга ти.....

# 28
  • Мнения: 4 195
Толкова много съм изтърпяла, но явно вече не издържам.

Може и да прозвучи смешно, но за мен направо е трагично.

С мъжа ми спим, усещам че вратата на спалнята се отваря, свеки влиза, аз се правя на заспала. Моят крак е върху крака на мъжа ми, тя ми хваща крака е го премества. Взима завивката от леглото и на ново ни завива, като по голямата част от завивката е върху мъжа ми, а омя кръст е гол.


извини ме, че се намесвам, защото аз съм от хората с добри свекърви - всъщност аз съм лошата при нас.
Преди да прочета това за влизането в спалнята, мислех да споделя с теб, че това е типичната майка орлица, за която достойна за сина и няма. Да не говорим, че от постингите ти личи , че става дума за адски властна и подмолна личност. За съжаление да играеш нейната игра не е решение на проблема ти, да "дуднеш" на мъжа си - също - ще доведе до големи семейни скандали. Доколкото разбирам с него сте чудесна двойка - за което ви се радвам.
Според мен, най-интелигентния начин за излизане от ситуацията е, да обясниш много кротко, ясно и спокойно на жената, че ВИЕ сте семейство, че помощта и ти е безценна, но тя си има съпруг - да се грижи за него - за ТВОЯ СЪПРУГ и ТВОЕТО ДЕТЕ - ти ще се грижиш. Просто я помоли да не се меша в домакинството ти, в материалния и духовен ВАШ  начин на живот - и нека тогава поговорим пак.
Сега ще ти кажа за моята свеки - когато се е омъжила е било същото - велик тормоз и пренебрегване от страна на свекърва и, живеели са заедно. Моята свекърва е добра като теб - дума няма да обели, да не те засегне, търпяла е онази да лежи между нея и свекър ми, карала се с нея да го чака до посред нощите от работа и да му прислужи да яде, дори и обяснявала че трябва да му мие краката вечер, когато бил изморен. Все простотии от тоз род. А пред свекър ми - правела се е на света вода ненапита. Пример - идва си той от работа, тя се увила в хола, било и студено - но печка не включва и яде хляб и лук - при положение, че в хладилника имало точно 3 вида ястия #Crazy, само и само да я съжали и тн. Е - свекърва ми не е успяла да победи в тази битка. Чак когато са се изнесли отделно, нещата се поуталожили. Но в твоя случай вие нали живеете отделно - просто и ограничи достъпа до вас - намирай си работа - излизаме с детето, чакам гости, спи ми се - и тн. Отделно просто откровено и обясни, че вмешателството и е прекалено и никому не нужно - надявам се да има ефект и се надявам да съм ти помогнала. От постингите ти оставам впечатление, че си много свестен човек и съм сигурна, че с такт и възпитание ще решиш проблема Peace  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 641
скъпа ще ти кажа че ми е доста смешно вече Simple Smile казвам вече щото допреди някой и друг месец бях изперкала кат всички мами дет са били бременни и родили..........та мойта баба /на баща ми майка му/ идваше много рядко в къщи, но като дойдеше не пропускаше да се увековечи в нашите албуми Simple Smile т.е. махаше снимките на родителите ми и си слагаше нейни  Joy на мен ми беше много смешно щото бях дете, незнам майка ми какво и е казвала.
относно мойта свекърва установих че аз никога не съм я интересувала - родих секцио и я помолих да остане няколко дена, но тя ми каза че всеки си имал майка и недойде и един ден. много се тормозих ненужно заради нея и мъжа и, които необръщат внимание ама никакво на дъщеря ми /внучка им се пада/, но както казах вече ми е смешно. Нито ги търся, нито ще ги каня, нито нищо............та просто не си струва да се хабиш за другите, казвам ти го щото бая се бях изтормозила и невротизирала.
сега обаче ми е едно такова леко и щастливо щото необръщам внимание на нищо.........с мъжа ми сами си правим всичко и сме щастливи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт