едно въпросче за г.с

  • 1 797
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
естествено, че ако си 30 г.с. и 3 дни, ще си в ЗО, а не в З1г.с.

Като си навършила 25 години преди 1 месец примерно, на 25 или на 26 смяташ, че си Rolling Eyes
И аз така мисля Peace

# 16
  • Мнения: 1 951
Завършила си 30-та и в момента си в 31-ва

# 17
  • Мнения: 7 640
Завършила си 30-та и в момента си в 31-ва

добре де, ти като навършиш 30 години, от следващия ден на 31 ли си?

# 18
# 19
  • Мнения: 1 951
Завършила си 30-та и в момента си в 31-ва

добре де, ти като навършиш 30 години, от следващия ден на 31 ли си?

Ами започнала съм 31-та.Естествено като ме питат на колко години съм казвам на 30, защото 31-та още не е завършила.Абе и аз го обясних, но така мисля,че е правилното Peace

П.П.Това малко заприлича на спора за 20 и 21 век.От 2000 или от 2001 година започва?  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 196
В 31г.с. си.

# 21
  • Мнения: 3 248
В 30-та! Peace

# 22
  • Мнения: 742
И аз много съм се чудила на това докато бях бременна. От една страна е логично да си в 31-ва седмица, след като 30-та е завършена, но пък когато например остават 4 месеца до 25-ия ти рожден ден казваш, че си на 24 години, нали така?! Освен това при консултациите ми беше направило впечатление, че водят седмицата, която е завършила, според което се водиш в 30-та...  newsm78

М да и аз така мисля Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
Разбира се, че 31-ва!

Прост пример, дано прекрати споровете. Ако едно дете е на 1 година и 5 месеца, това коя година от живота му е?  Надявам се, ще се съгласите, че е втората, а не първата. Sunglasses

# 24
  • Мнения: 14 133
И аз мисля, че се водиш в 31г.с.
Peace

# 25
  • Мнения: 260
В 31 си.И аз вече съм като теб. Peace

# 26
  • Мнения: 7 640
Разбира се, че 31-ва!

Прост пример, дано прекрати споровете. Ако едно дете е на 1 година и 5 месеца, това коя година от живота му е?  Надявам се, ще се съгласите, че е втората, а не първата. Sunglasses



а на колко навършени години е Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 951
Еее, стига де  Laughing
На 1 навършена година е, но е във втората си година от живота  bowuu Както и момичето е в 31-ва г.с.  Peace
Ние докато си спорим тя сигурно е завършила 31-ва и е в 32-ра  Wink

# 28
  • Мнения: X
В 31-ва разбира се. 30-тата вече е приключила, завършила е и всички процеси, които е трябвало да станат тогава според дебелите книги са станали. Започва да се развива бебчето вече в 31-вата си седмица. Иначе споровете за годините, май не са много приложими в този случай, и двете страни имате право според мен.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Ти си на 30 навършени седмици и си в 31 г.с.! Аз също имах известни колебания по въпроса, но в Тина Киркова ме приеха, когато бях бременна 10 г.с. и 2 дни и докторът беше доволен, че плодът си отговаря на 11 г.с., в която съм!

В 31-ва разбира се. 30-тата вече е приключила, завършила е и всички процеси, които е трябвало да станат тогава според дебелите книги са станали. Започва да се развива бебчето вече в 31-вата си седмица. Иначе споровете за годините, май не са много приложими в този случай, и двете страни имате право според мен.
Peace Споровете за годините също са приложими - има доста хора, които казват "Аз съм на 20 навършени, карам 21-ва година" примерно!

Допълвам - а как броим месеците на бременността? На започнат или на навършен месец? По същия начин казваме - аз съм в 7-ми месец (карам 7-ми месец), макар че той още не е завършил. Защото иначе би трябвало всички да раждаме в 8-ми навършен месец и да казваме, че сме в девети, само ако преносим!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт