Защо ми се гади от любимия ми парфюм?

  • 2 241
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 459
И аз имам същия проблем с  L'Extase на Нина Ричи. Обожавах го, най-накрая си го купих и... мех. За това ли беше целият зор, си помислих. Но бях бременна, сега съм кърмачка и не са се променили нещата, даже ме задушава. При мен го отдавам на полуделите хормони. Както са те посъветвали по-горе, провери за прекаран ковид и може би една консултация с ендокринология няма да е излишна. Той ще прецени кои хормони ще пусне за изследване.

# 16
  • Мнения: 6 930
На мен ми се случи същото с точно този парфюм - белия чай на Елизабет Арден. Не до степен да ми се гади от него де, но както в началото ми се струваше лек и приятен, само за няколко месеца си промених мнението за него и вече никак не ми харесваше. А принципно много неща нося и харесвам и не ми се сменя вкуса така бързо за аромати, нито ми омръзват лесно.
Скоро пък имах подобен епизод с миризмата на зеления кориандър (силантро). Бях чувала, че има два типа хора: такива, които го обожава и такива, които не могат да го понасят, защото им мирише на сапун. Аз обожавам пресен кориандър (особено в гуакамоле!) и никога не ми е миришел на сапун , но наскоро имах едни два дни, в които точно само това усещах! Ужас! После ми мина, и сега пак ми харесва 😀. Но White tea все така не.

# 17
  • Мнения: 1 206
Би могло да е с изтекъл срок на годност. В ДМ на рафтовете по цял ден парфюмите са под силна светлина, която и нагрява, което скъсява 'живота' на козметика и парфюми. При мен Белият Чай е задушлив, плътен моноаромат, който не харесвам, но пък при Вас не е такъв случаят. Както отбелязаха и други, възможно е да сте карали Ковид безсимптомно, което често води до паросмия. Аз самата съм без каквото и да обоняние вече над два месеца и ми е адски депресивно като си гледам парфюмите, чиято бройка е 50+.. Дано е временно при Вас Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 171
Преди години имах проблем с Pure poison на Dior - обожавах го, но в един момент започна да ми се повръща от него. Питах майка ми - миришеше си ѝ също толкова добре. Реших, че ми е втръснал. Оставих го за доста време и сега пак си ми харесва, но го нося само по специални поводи, защото е много тежък и не ми се рискува.

Ползвам различни парфюми зима и лято и като извадих "лятната колекция" - Persive на Avon, щях да получа ароматен удар Laughing Явно от миналата година ми държи влага и не ми е комфортно с него. Реших, че защото все пак е Avon може да се е скапал през зимата - не, половинката потвърди, че си е същия. Зарязах го, купих си L'eau на Кеnzo и съм щастлива и доволна.

Все пак пробвай да дадеш на някой друг да го душне и да видиш дали проблемът е в твоя нос Hug

# 19
  • Мнения: 413
Не се знае какво са сложили вътре.
Има и друго, сестра ми като беше бременна не можеше да търпи никакви парфюми, изхвърли дори ароматозаторът от колата. Не мен като ми дойде и понякога съм същата.

Пробвай да се пръснеш когато не си в цикъл, пробвай и с друг парфюм.

Общи условия

Активация на акаунт