Дисхидроза

  • 810
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте ,от една година имам екзема-тип дисхидроза .Първоначално,когато излезе беше само едно малко петно само на едната ръка,като след това се разрастна и сега е и на двете ръце и по краката.Била съм при доста лекари ,какво ли не съм мазала-различни кортикостероидни кремове.Разни скъпи марки кремове и измивни гелове- avene,bioderma,uriage и т.н .
Има временно подобрение и то много малко ,но след няколко дни на ново излизат мехури и всичко на ново и като ,че всеки път като се появява все едно става още по-възпалено и се разраства все повече.
Не е алергия тъй като не съм сменяла нищо от години ,нито козметика  ,нито препарати -няма никаква промяна в нищо,което използвам.
Някакви съвети ?

# 1
  • Мнения: 4 408
Имаше друга такава тема, потърсете я, имаше някои съвети в нея.

Моят (за облекчаване на мехурчетата и бързото им минаване) е да се топят/мажат засегнатите места със сребърна вода.

Но за да не се появяват..не знам. При мен помага да си ексфолирам ръцете с пемза/морска пяна, понеже аз само там имам мехурчета.

# 2
  • Мнения: 10
А сребърната вода изсушава ли кожата ,тъй като освен мехури ,ръцете са ми и сухи и се белят ?
Имаше друга такава тема, потърсете я, имаше някои съвети в нея.

Моят (за облекчаване на мехурчетата и бързото им минаване) е да се топят/мажат засегнатите места със сребърна вода.

Но за да не се появяват..не знам. При мен помага да си ексфолирам ръцете с пемза/морска пяна, понеже аз само там имам мехурчета.

# 3
  • Мнения: 4 408
При мен, да. След нея, третираните участъци се обелват.

Обаче наскоро имах леки мехурчета по едното палче, с нищо не ги мазах; когато се спукаха/минаха, кожата пак се обели, така че..


Моите ръце също са със суха кожа. Навсякъде имам кремове, дори само с вода да ги намокря, стават сухи като шкурка и шумолят като хартия. Предполагам, че това е и една от причините за дисхидроза -  потта не се отделя, а се задържа в тези мехурчета. Тоест, поне на мен ръцете ми почти изобщо не се потят.

Общи условия

Активация на акаунт