Сред хора преди 40-а ден

  • 2 329
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля, че е много вредно едно новородено да стои 40 дена вкъщи.
А майката да не излиза 40 дена е още по-вредно най-вече за нервите и.

# 31
  • Мнения: 1 029
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace

И аз така! Не ми се струва нормално да държиш бебето си цели 40 дни затворено без да излезе на чист въздух, особено когато времето е хубаво.

# 32
И аз много се чудех, преди да спазя "закона", не за друго, а защото според мен в много от поверията има истина. Но миналата година по това време /когато се роди синът ни/ имаше такова циганско лято  Mr. Green и толкова много ми се излизаше, че след като чух от лекарката какво "предписва" излязохме на 5-тия ден като ни бяха изписали на 4-тия и то не за 15 минути, а за 2 часа. Ако не бяха тези разходки, сигурно щях да полудея. Тъй че ако детето е здраво-давай смело докато е хубаво времето. Hug

# 33
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аман от глупавия поверия  Naughty
Извеждай си детето на разходка и не се притеснявай!
Peace

# 34
  • Мнения: 54
Моето бебе сега е на 25 дена.Още на 10 ден го изведох навън защото мемога да издаржа вкъщи.Сега докато има слънчеви дни ще се възползвам постоянно да го извеждам.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....
Аз мисля, че няма такива работи, преди 40-я, дори преди 10-я ден съм ги извеждала. И хора са ги виждали, нали и те са човешки същества, какво им пречи да бъдат видяни. Не съм давала само да ги пипат чужди хора, а домашните с добре измити ръце само.

# 36
  • Мнения: 3 042
Малкият на 20 ден вече беше навън сред хората. Peace

За каката не помня, кога съм започнала да я разхождам, защото когато се роди времето още беше студено.

# 37
  • Мнения: 437
Според мен няма проблем. Все пак и аз мойта Вики я показах на всички преди 40 ден. Не съм давала обаче на всеки да я гушка и целува.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
За мен това са идиотски истории- какво полезно има да си седиш вкъщи 40 дни... Бабини поверия за лохусата ( родилка до 40 ден), новороденото, което може да се урочаса от зли сили...  Stop #Crazy

# 39
  • Мнения: 1 097
Ние го изведохме на 10 дни, а една приятелка го гушна на 1 ден в родилното  Crazy
Много се шашкате с тоя имунутет и това стерилизиране... и аз бях така, докато бременеех. Като се роди бебо нещата се промениха, почнах да мисля съвсем по друг начин, щото видях, че няма смисъл от толкова пазене  Grinning

# 40
  • Мнения: 942
Ние го изведохме на 10 дни, а една приятелка го гушна на 1 ден в родилното  Crazy
Много се шашкате с тоя имунитет и това стерилизиране... и аз бях така, докато бременеех. Като се роди бебо нещата се промениха, почнах да мисля съвсем по друг начин, щото видях, че няма смисъл от толкова пазене  Grinning
PeaceИ ние така.Още повече че имам четири племенници, които още от родилното са я за гушкали Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 242
А ти да не мислиш, че на 41я ден имунитета се влива през носа на бебето? Шегувам се. Много приятели видяха и пипнаха детето ни далеч преди да стане на 40 дена. Е поне видимо болни не е имало.

И аз тъй Peace Даже още в болницата идваха да ни видят  Wink

# 42
  • Мнения: 1 953
Никога не е рано да се изведе детето  Peace

# 43
  • Мнения: 6 164
Изведох го на 11-я ден, просто всеки го гледаше отстрани, без да го пипа и да се завира в количката.

# 44
  • Мнения: 289
Нашата педиатърка ни каза, че след 12-ия ден трябва да започна да го извеждам.

Аз обаче имах желание да спазя тези 40 дни, излизахме само на терасата, и на лекар, разбира се. Иначе, и досега - 6 месеца вече - се чудя как да се отърва от познати, които се хвърлят да го гушкат и щипкат!!! Знам ли кой какви вируси носи, дори да не изглежда видимо болен.. притеснено ми е някак като много го доближават, все пак е бебенце. Мразя да го пипат по бузите, по ръцете, мразя да го гушкат.. и доколкото е възможно, не позволявам такива волности Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт