Краят на ДЕСЕТОКЛАСНОТО приключение идва с НВО вълнение

  • 29 109
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 056
Армията имат хубаво представление по Железният светилник. Бих го гледала отново и ще го черпя един театър. 😅

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 290
Върнах се години назад. Признавам, като ученичка не четях много задължителната литература. Но си спомням ,че с мн голямо желания прочетох Тютюн и Железният светилник. Особено последният страшно мн ме впечатли. Не си спомням да сме учили , но четох и др романи Преспанското камбани и Гласовете ви чувам.
Наборчето обича да чете и даже препрочита любими книги, но от "задължителната" литература мн малко е прочел .

# 32
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз много харесвам ,"Железният светилник" и другите части. Страхотни образи. С голямо желание я рекламирах и предоставих на сина ми. Започна я и там остана. Та не знам, може би това лято да я преоткрие, ама надали.

# 33
  • Мнения: 8 758
И аз харесвам страшно много Железния светилник.И Петя Дубарова, емблематична за моите гимназиални години, заедно с Омар Хаям.Ама сега къде ти набора да го срещам с тях.Тотално нежелание да се чете задължителната литература.Друго пипва от време на време,но според моите възприятия е нищо.
    Учителката в края на учебната година им дава списък с ОТКЪСИТЕ на произведенията,които да прочетат.Е, как да му обясня, че това е неправилно?!

# 34
  • София
  • Мнения: 6 559
Един върл фен на "депресарския" Далчев в мое лице ! Bowtie
Талев също ми е любим, а баба и дядо имаха цялата класика - книги с твърди корици от плат и хартиена мека обвивка отгоре. Това ми е любим спомен от детството - миризмата на тези книги и четенето през ваканциите в Търново. (Бях яко книжен плъх до 16-17 г., но сега това ми се отблагодарява чат-пат, освен в случаите, когато някои "приятели" ме мислят за сноб в некомпетентността и невъзможността си да се изкажат по дадени теми от обща култура. Flushed)

# 35
  • Мнения: 8 758
Оооо, Биби, и мама има тази класика,че и световна класика има в такъв вид.Едно време си беше много връзкраска работа да се сдобиеш с изданията,поне в прованса.Има и невероятни кристални сервизи за всякакви напитки.Аз съм казала,че искам класиката,но тя все още не  се разделя с нея.Стоят си в апартамента в Плевен,цяло лято заключени сам самички книжките.Виж,част от кристала е на село и си го ползва.
   Много ме е яд,че не можах да възпитам тази любов към четенето в децата си.А не е като да не съм им чела,ама нещо в пубертета яко се бъгнаха.
    Гледам,че гаджето на набора му подарява книги,личи им , че се отварят,а дано поне момата го поумни.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 280
И младежът като bibi  е фен на Далчев, цитираше разни стихове от него, обясняваше кое какво.
Младежът измоли едни домашни дни, но не е сигурно, че ще му се случат всичките, защото едва вчера занесе бележките, а трябваше да е от днес.
Днес обаче така ми вдигна кръвното с домашната кокошка, че го заплаших, че ще се вдигна до училището и ще да оттегля заявлението.

# 37
  • Мнения: 8 758
Desem, домашна кокошка е някакво кодово име ли?

# 38
  • София
  • Мнения: 8 280
Не, Joy, домашният любимец, който сутрин буди всички.
Скрит текст:

Всяка сутрин едно и също младежът мърмори "затвори вратата... пречи ми"

Беше комшия на едни аратинги във фермата, от където го взехме и е научил разни неща от тях.
Не позволява никакъв шум, трябва той да е по-шумен.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 056
Ако докато спи, това му хвърка... Малко мрънка, аз други действия бих предприела. Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 11 998
Котлон, тенджера и малко сол? Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 8 280
... и ориз.

Слънце, хвъркането не е проблем, крещи Joy

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 17:40 от Desem

# 42
  • Мнения: 8 758
Много ви наперена кокошката, бре!

# 43
  • София
  • Мнения: 7 056
Докато гледахме декоративно зайче, всяка вечер го пренасяхме с клетката в тоалетната. Нощно време пощуряват тия животни. Искаше да излиза от клетката и го правеше. Започнахме да заключваме клетката, а той в знак на протест, хващаше клетката със зъби и започваше да дърпа и да я тресе. Сигурно и комшиите се будеха.

Ми, беше ми жал за животното, защото ние спим до 12, но нямаше начин! Joy
Не може ли да го покривате с нещо това пиле, да спи и то, докато децата спят?

# 44
  • София
  • Мнения: 660
На мен най-много ми беше жал за хамстера на приятелката на големия ми син - по цяла нощ се опитваше да излезе от стъкления аквариум.Такова желание да избяга не можех да повярвам, че може да има у това дребно животинче. На пластмасовия аквариум му разказа играта - почти беше успял да го прегризе. Все пак през времето, докато живя у нас, добре че котката не го отразяваше Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт