Нехуманно отглеждане на куче

  • 3 412
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
Към кой да се обърна за куче, което е системно недохранване. Семейство има малко дете . Как да го кажа, на кучето му се вижда целия скелет. За разговор със собственика и дума да не става, според него кучето е добре, а то не е.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Да не би кучето да има здравословен проблем, за който не сте наясно? При проблеми с щитовидната жлеза може да има такова отслабване.
Иначе на теория би трябвало да има зоополиция, но на практика се съмнявам.

# 2
  • Мнения: X
Според собственика не му трябва ветеринар, кучето било старо на цели 8 години😳

# 3
  • Мнения: 46 516
http://dogs.care.bg/
Тук мисля подадох сигнал преди време (дано не бъркам сайта) за нехуманно отношение към куче в парцела до новострояща се сграда. Огромно животно от типа на каракачанка, вързано на 1 метър въже, без сянка, посред лято. Цял ден виеше, горкото.
Не станах свидетел на проверката и не съм в течение какво точно са направили, но след 2 дни кучето го нямаше.

# 4
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Ужас.. Като чета подобни неща и направо ми се вдига кръвното. 🤯

# 5
  • Мнения: 18 993
Не мисля, че има законова процедура, гледам ги по групите, че все действат импровизирано в такива случаи. Да се обадиш на приюта да го приберат, не решава проблема. Още повече, че прибират само бездомни. Най-големият проблем е, че няма законова рамка, чувстват се безнаказани. Не ги глобяват, не им налагат някакви наказания, и някой да вземе (често и срещу откупуване) страдащото, увредено и болно от такова гледане животно, такива стопани после си взимат следващо и него го докарват до същото отчайващо състояние.

# 6
  • Мнения: 12 770
Да не би да е пък такава порода, които да изглеждат по този начин? Cold Sweat

# 7
  • Мнения: 675
Към кой да се обърна за куче, което е системно недохранване. Семейство има малко дете . Как да го кажа, на кучето му се вижда целия скелет. За разговор със собственика и дума да не става, според него кучето е добре, а то не е.

Доста инфо липсва тук.

1. Какво точно казва собственика? Близък ли ви е, явно да, щом му давате такива съвети?
2. Винаги ли е било кучето така, водено ли е на лекар, пие ли някакви лекарства? Като цяло, Вие от колко време сте в картинката и какво знаете за това куче?
3. С какво го хранят, има ли достъп постоянно до храна и вода?
4. За едро куче ли става въпрос или за дребна порода? За едро куче това си е напреднала възраст и има кучета, които заради възрастта (а някои и цял живот) са ужасно злояди и с каквото и да ги храниш все са си кльощави.

Много хора не обичат да им се бъркат, особено ако съветите са във вид "абе нахранете го това куче, не виждате ли, че е кльощаво?!" - никой няма да каже "ок, веднага ще го нахраня, прав/а си". За да стане кльощаво е нужно време, т.е. дългосрочни действия и неразбиране в тази посока. Трябва да се почне отдалеч, да се изучи добре ситуацията и самия човек, за да можете да му повлияете (ако това е крайната цел, разбира се). Ако просто искате да му вземат кучето, пробвайте да подадете сигнал в комисията за хуманно отношение към животните или както там се казваше това звено на БАБХ.

# 8
  • Мнения: 541
Как да каже? Ние българите акъл не щем, критика също. Все сме прави и никой не може да ни се меси, ако ще и човек да убиваме.
Жената от къде да знае има ли достъп да храна или не? Тя вижда животното, не условията. И на 8 години не  е възрастно, чак на умирачка, че да не го водят и на лекар. Ако роднина е на 70 години не казваме,че е възрастен и да мре,нали?
И да се правим на разследващи, в държавицата ни никой не го интересува някакви си животни. Всеки развъжда,продава, взема за детето за играчка, после изхвърля,щото вече не го искат. И така, масово няма възпитание в тази сфера.
Пример: наскоро бях навън и едно бездомно куче беше легнало и спеше. Малко детенце се доближи до него и оная ми ти майка като изпадна в истерия как щяло да го ухапе и изяде. Като му се развика. Затова говоря. Темата  е необятна и малко хора я разбират.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 14:03 от simonazh.

# 9
  • Мнения: 675
Със заяждания и обобщения също няма да стане. Доста неща от поста ми не сте разбрала, но като гледам няма смисъл да ги обяснявам. Да видим авторката какво ще каже.

# 10
  • Мнения: X
Няма как да знам дали има вода, но храна или има и е болно, или просто не му дават. Попитах какво му е на кучето и собственик каза, ме нищо му нямало. Имаше и малко дете с него. Е, как да му няма кожа и кости, такова нещо бях виждала само в нета и по TV.  Кучето е малка порода френски булдог. Както и да е, разбрах, че няма какво да направя. Така е в нашата клета държавица.

# 11
  • Мнения: 675
Вариант е, ако можете да му предложите дом, да говорите с тях да го (про)дадат. Това или сигнал, друго решение не виждам.

# 12
  • Мнения: 413
Към кой да се обърна за куче, което е системно недохранване. Семейство има малко дете . Как да го кажа, на кучето му се вижда целия скелет. За разговор със собственика и дума да не става, според него кучето е добре, а то не е.
Звъниш в полицията. Вече има зоополиция и цял член в закона, според който насилието над животни е престъпление. Да държиш кучето недохранено определено е насилие. Поискай да вземеш кучето, ако не го дадат заплаши, че ще сигнализираи, и го направи наистина.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 00:48 от Не се сърди, човече

# 13
  • Мнения: 490
Към кой да се обърна за куче, което е системно недохранване. Семейство има малко дете . Как да го кажа, на кучето му се вижда целия скелет. За разговор със собственика и дума да не става, според него кучето е добре, а то не е.
Звъниш в полицията. Вече има зоополиция и цял член в закона, според който насилието над животни е престъпление. Да държиш кучето недохранено определено е насилие. Поискай да вземеш кучето, ако не го дадат заплаши, че ще сигнализираи, и го направи наистина.
Това са глупости ! Ние сме в България, не сме в Америка... Ще ви дам два примера от преди няколко дни. Зад блока са пуснали кон, на който едни малки, миризливи чавета, му висят на гривата, целят с камани и тн. Звъня аз на 112, казвам какво се случва, казаха че ще дойде полиция. Е, висях 2 часа да чакам , полиция така и не дойде. Миналата седмица едно куче не беше добре, отново звъня на 112, от там ми казаха , че ще звъннат на общината и те да се оправят, но ако имам желание да звънна на 4 лапи. Звънях 20 пъти, никой не вдигна, след 3 часа ми върнаха обаждане, но ми казаха, че трябва да звънна на Екото. Всички си предават топката и никой не се интересува от тези сигнали ! Това е нашата мила България !

# 14
  • Мнения: 413
Към кой да се обърна за куче, което е системно недохранване. Семейство има малко дете . Как да го кажа, на кучето му се вижда целия скелет. За разговор със собственика и дума да не става, според него кучето е добре, а то не е.
Звъниш в полицията. Вече има зоополиция и цял член в закона, според който насилието над животни е престъпление. Да държиш кучето недохранено определено е насилие. Поискай да вземеш кучето, ако не го дадат заплаши, че ще сигнализираи, и го направи наистина.
Това са глупости ! Ние сме в България, не сме в Америка... Ще ви дам два примера от преди няколко дни. Зад блока са пуснали кон, на който едни малки, миризливи чавета, му висят на гривата, целят с камани и тн. Звъня аз на 112, казвам какво се случва, казаха че ще дойде полиция. Е, висях 2 часа да чакам , полиция така и не дойде. Миналата седмица едно куче не беше добре, отново звъня на 112, от там ми казаха , че ще звъннат на общината и те да се оправят, но ако имам желание да звънна на 4 лапи. Звънях 20 пъти, никой не вдигна, след 3 часа ми върнаха обаждане, но ми казаха, че трябва да звънна на Екото. Всички си предават топката и никой не се интересува от тези сигнали ! Това е нашата мила България !

При цялото ми уважение, глупости или не, такъв е закона. Така се прави. Авторът пита "какво да правя", ние даваме съвети с всички възможни опции. Има още една - да вдигне пушката, да пръсне тиквите на тъпаците, които не се грижат добре за кучето си, да възтържествува справедливост, а после той да си го излежи, защото "това е нашата мила България."
НИЕ СМЕ БЪЛГАРИЯ! Ние правим от държавата това, което е. И както чакахме руснаците да дойдат и да ни освободят, докато турци ръгаха и дъщерите ни и синовете ни, така ще чакаме някой да дойде да ни реши проблема и с кучетата, и с безработицата, и с всичко останало. Българите това правим - чакаме чудо и ревем, че сме зле.

# 15
  • Мнения: 46 516
Реагират.
Ако не реагират, макар че рядко ми се е случвало, звъня пак. Ако трябва и пак.

# 16
  • Мнения: X
Наистина съществува варианта кучето да е болно и на човека да му е писнало да отговаря какво му има на всеки. Имахме котарак, който се беше сбил с друг и беше останал без половин муцуна и око. Живеехме в къща на оживена курортна улица и той обичаше да спи на оградата, ами на ден по сто човека се извървяваха да ни кажат да го заведем на лекар. Накрая толкова ни беше омръзнало да обясняваме, че го водим всеки ден, че казвахме "Нищо му няма". Когато най-накрая успяхме да се преборим да му сложим яката се родихме, спряха да ни обвиняват, че сме изроди, които не си гледат котката. Разбирам, че хората са добронамерени, но както някой каза и по-напред, добре е първо да се разбере дали става дума точно за липса на грижи.

# 17
  • Мнения: 413
Това е върха на... Знаеш ли колко болести предизвикват хронична анорексия при кучетата? Недохранването не е симптом на болест, а на безотговорен стопанин!

# 18
  • Мнения: X
Ако е към мен, за съжаление рака на стомаха предизвиква такова отслабване и след това летален изход. Другото, за което знам че проверяват ветеринарите са заболяване на червата и болни зъби. Което не означава, че точно конкретното куче не страда от недохранване и не е малтретирано, но има вариант и да е болно, ако говорим за случайно срещнато куче на улицата. Аз не разбрах авторката познава ли стопанина.

# 19
  • Мнения: 46 516
Има си хора, които ще провеярт болно ли е, ако да, от какво и дали му се осигурява адекватно лечение.
Не съветвам авторката да се прави на следовател, нито има знанията, нито ще постигне друго, освен скандал и проблеми. А кучето най-много да го скрият някъде и да продължи да страда (ако допуснем, че случаят е свързан с лоша грижа).
Ако човекът си се грижи добре за него, но става дума за здравословен проблем, никой няма да му го вземе.

# 20
  • Мнения: 413
Ако е към мен, за съжаление рака на стомаха предизвиква такова отслабване и след това летален изход. Другото, за което знам че проверяват ветеринарите са заболяване на червата и болни зъби. Което не означава, че точно конкретното куче не страда от недохранване и не е малтретирано, но има вариант и да е болно, ако говорим за случайно срещнато куче на улицата. Аз не разбрах авторката познава ли стопанина.

За всяко заболяване си има начин да се облекчат симптомите. Ако кучето е толкова зле, та да не може да се храни, и с нищичко да не може да се помогне на заболяването му, тогава следва евтаназия за да му се спестят мъките. Такива заболявания обикновено нападат бързо и състоянието се влошава още по- бързо. Едно куче с рак на стомаха няма да стои с недохранването си месеци.

Общи условия

Активация на акаунт