как да се справя със свекървата?

  • 5 004
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Предполагам,че не съм единствената с този проблем,затова ви моля за съвет.Живея със свекърва си и въпреки че не е лоша жена,дори напротив-помага ми и то много,но точно тази нейна помощ понякога ми идва в повече.Онзи ден,например,започнах да сглобявам детската количка,а тя дойде и направо ме измести в страни,за да се опита тя и въпреки че се мъчи няколко часа така и не успя да се справи.На другия ден се възползвах,че я няма и за няколко минути количката беше готова!Това е само един от многото примери,които мога да ви дам.Не искам и да си представям какво ме чака като се роди внукът й(остават ми 2 седмици до термина).Аз все си премълчавам,когато не съм съгласна с нея,а знам че не трябва да го правя.Е,какво мислите?Имам ли шанс да я променя поне малко?! newsm78
ThinkingДокато живееш в нейния дом никога няма да се справиш с нея.Дори и с правия текст.Така мисля аз,а от къде го знам само аз си знам. Simple Smile
Искам да ти пожелая всичко най -хубаво ,успех,ЛЕКО РАЖДАНЕ Peace

# 16
  • Мнения: 4 406
ОООО не.Няма да ти казва как да го къпеш,мажеш и т.н.Направо ще идва и без да пита ще взема детето и ще го къпе тя.Всичко ще иска тя да прави и то под претекст,че ти си уморена,и че иска да си почиваш.
това е защото , като станат баби, им се пробужда пак майчинския инстинкт...
най- добре да й скръцнеш със зъби още в началото, иначе няма оттърване

# 17
  • Мнения: 127
2 примера от мен.
1--започвам да слагам месо в буркани--става въпрос за най-малко 200 кг месо.Та всичко ми е наредено,подготвено и нямам нужда от никаква помощ.Свеки се изправя до мен и буквално започва да ми пречи-устата не и спира и си бута ръцете в моите.Просто спрях да слагам месо-изкъпах се и излязох.След 4 часа се прибрах-казана вреше и тя пъшкаше че е многооооо уморена.Направо я попитах--Да съм те викала да ми се моташ в краката?
2--започвам да прибирам цветята от вън на вътре.Работа колко искаш--тя пак до мен.Повторих процедурата--тая се скапа от работа.
3456--вече не идва когато правя нещо Laughing
Да ви уточня--месото е изцяло мое-цветята са напълно мои .

# 18
  • Мнения: 2 259
Мила ,няма нищо лошо в това че иска да ти помогне,било и за количката сега.По нагоре пишат ,че ще ти се меси как да го къпеш и т.н . Все пак тя има опит,а е похвално че има и желание да ти помага.Знай ,че има много момичета на които няма кой чашата да им премести и им е много трудно сами да се оправят.Гледай само едно,да не ти се меси в отношенията с мажа и в личните вещи да ти рови.Пак ако иска да помага,чисти,пере  -защо не.Ти по цял ден на разходки.ВАРНЕШ СЕ КАЩАТА ОПРАВЕНА,ЧИСТО,НАГОТВЕНО,ОПРАНО.ХЕЙ  някой плащат за това.Ако друго всичко е наред,споко.Аз съм живяла със свекърва една година и нещо,никак не ми беше зле.Сега сме сами и синчето и се опитва да се оплаква,и от време на време му тегля по една и го пращам при майка му като нему харесва.Ама не тръгва,щото ако трагне......

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Мила ,няма нищо лошо в това че иска да ти помогне,било и за количката сега.По нагоре пишат ,че ще ти се меси как да го къпеш и т.н . Все пак тя има опит,а е похвално че има и желание да ти помага.Знай ,че има много момичета на които няма кой чашата да им премести и им е много трудно сами да се оправят.Гледай само едно,да не ти се меси в отношенията с мажа и в личните вещи да ти рови.Пак ако иска да помага,чисти,пере  -защо не.Ти по цял ден на разходки.ВАРНЕШ СЕ КАЩАТА ОПРАВЕНА,ЧИСТО,НАГОТВЕНО,ОПРАНО.ХЕЙ  някой плащат за това.Ако друго всичко е наред,споко.Аз съм живяла със свекърва една година и нещо,никак не ми беше зле.Сега сме сами и синчето и се опитва да се оплаква,и от време на време му тегля по една и го пращам при майка му като нему харесва.Ама не тръгва,щото ако трагне......
Да бе, ама като не искаш никой да ти готви, пере, чисти и подрежда ТВОЯТА КЪЩА? Моят дом, моята крепост. Аз разгоних всички - баби (моите баби), майки и свекърви. Бебето си е мое и го гледам сама. Чистя когато и колкото мога, стаята където стоим с бебето всеки ден, другото най-много веднъж в седмицата. Свеки идва на гости!!!!!! за по един-два часа да си поиграе с бебето, майка ми и тя и всички сме доволни. Аз ако имам нужда от помощ ще се обадя, ама не съм се обаждала още.

# 20
  • Мнения: 316
Сега съм в твоето положение и знай, че положението ще става още по зле.После ще започне да ти казва как да го къпеш, къде да го мажеш и ще стои на главата ти, за да те напътства, което страшно дразни.Аз не успях да накарам моя да се изнесем, но ти ако можеш бягай на далеч.
Аз и казвах, че мога и сама и не е нужно всеки път да ми казва едно и също.Също така и дадох да разбере, че така ме дразни, но стана по-лошо и тя започна да ми повишава тон.Да ми казва, че аз не съм отгледала пет деца и че много неща не съм знаела и че тя ще ме научи на тях.Пак ти казвам по добре е да сте отделно, не се примирявай с този начин на живот.

ОООО не.Няма да ти казва как да го къпеш,мажеш и т.н.Направо ще идва и без да пита ще взема детето и ще го къпе тя.Всичко ще иска тя да прави и то под претекст,че ти си уморена,и че иска да си почиваш.Моята е такава.На момент се чудя,аз ли съм раждала това дете или тя? newsm78
И друго,ще търси черти само на нейният род.Детето ще прилича само на баща си,леля си,на дядо си или на нея.ТВОЕТО дете няма да има нито една твоя черта.Ще прилича само на тях.Това при мен се повтаряше многократно,до един момент в който я запитах тя ли е раждала това дете,че прилича само на нея?Много се бях ядосала,ама от тогава и дума не е ставало на кого прилича.Изведнъж почна да прилича на себе си.На кого били тези очи,че нито баща му,нито леля му били с такива?АЗ къде съм в цялата история? newsm78
Оффф извинявай,че се отплеснах,ама знам колко много дразни.И да ти кажа,че решението е на страни.Не знам как още 3-4- месеца ще издържа. Cry
Ужас!!! Точно такива са всичките Shocked
"То детето цялото на баща си пу пу пу!"
Моето свеки все съвети дава без да съм ги искала  Crossing Arms Той и таткото е за бой, че първите седмици беше в паника и й звънеше, защото детето кихнало или хълца  Crazy
Тя пък ми звънеше да ми каже да го обличам, че да не настине, а в стаята 40 градуса (и тя много добре знае!). Аз пък (патица) я послушах и детенце беше с топлинен изрив  #Cussing out
Ама според тати мама му е НАЙ и сме стигали до там да го питам що майка у не му е родила детето, че да е спокоен...
Аз като родих и свекито се почуства стара може би и почна диета и свали 10+кг за 2 месеца. Започна да се конти и да си купува дрешки... Абе откачи жената.
Един ден беше дошла "на гости", а аз си имам работа и си я върша между другото и тя ме пита с какво да ми помогне. Като и казах да преповие детето и тя като се опули  Joy Не искала да се цапа, а и памперси никога не била слагала и не знаела как...  Wink От тогава проблеми с татито си нямаме. Като каже "майка ми каза..." Аз му казвам "като дойде да смени един памперс - тогава ще казва"  Joy
То за да се оправи човек с такъв ДЗВЕР трябва да му намери цаката  Party

# 21
  • Мнения: 189
От опит мога да ти кажа 2 неща.
1. Не можеш да я промениш и 2. Докато започнеш работа наистина ще стане още по тежко.
Опитай се да и кажеш, че ти отнема малките удоволствия да си съпруга и бъдеща майка и ако не разбере от дума бягайте на квартира или се опитай да не объщаш внимание.
Желая ти успех Peace

# 22
  • Мнения: 14 133
ThinkingЕдва ли ще успееш да промениш мисленето и начина на действие на един възрастен човек, но просто можеш да й кажеш напр. в случая, че ще се справиш и сама и, че ако имаш нужда от помощ ти сама ще я помолиш т.е. не си премълчавай за каквото и да било. Не е нужно да й повишаваш тон, просто казвай всичко в "прав" текст. Дано сама осъзнае как стоят нещата - никой не обича да му дават излишни съвети и "тон" в живота. Joy Пожелавам ти успех в тази наистина нелека борба.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 199
Според мен не можем да слагаме всички свекърви под един знаменател. От свекърва до свекърва има разлика.
Моята например е страхотна!!!  Peace

# 24
  • Мнения: 143
Прочети моята тема, дано не стигнеш до там.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, колко много теми за свекърви.............

# 26
  • Мнения: 1 564
Аз вече сетказах от идеята да бъда разбрана правилно и затова преустанових опитите, а пък и желанието ми за контакт се изпари - водя разговори само при необходимост, но ние не живеем заедно все пак.
=======================================================================
При нас положението е същото.Няколко пъти сериозно съм се карала с мъжа ми заради тях.Има моменти в които само като се сетя за нея и Sick.Спрях да се дразня от това което казва и прави(все едно не е казала нищо),а тя направо откача.Това е най-доброто решение лично за мен.

# 27
  • 7800
  • Мнения: 243
Аз вече сетказах от идеята да бъда разбрана правилно и затова преустанових опитите, а пък и желанието ми за контакт се изпари - водя разговори само при необходимост, но ние не живеем заедно все пак.
=======================================================================
При нас положението е същото.Няколко пъти сериозно съм се карала с мъжа ми заради тях.Има моменти в които само като се сетя за нея и Sick.Спрях да се дразня от това което казва и прави(все едно не е казала нищо),а тя направо откача.Това е най-доброто решение лично за мен.
Peace Абсолютно!!! Даже вече почти не се впечатлявам от ежедневните ́и странни хрумвания (стига да не ме засягат лично). Whistling

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Според мен нещата наистина ще се влошат с появата на бебето. дано греша, но се съмнявам. Ние също живеем със свекървата и се получи точно така - до появата на малкия нямахме сериозни противоречия, но след раждането му - стана неудържима. Сърдеше се, че не следвам неотклонно всичките й съвети за гледане, къпане, обличане и най-вече хранен на детето. Настана едно домашно бойно поле.
Единственото решение на проблема намерих като престанах да й се впечатлявам. Правя се, че не я чувам или отговарям с "добре", а си правя каквото намеря за добре. Но като цяло ситуацията е доста изнервяща.

# 29
  • Мнения: 5 103
Като чуя свекърва и #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт