Ядосвате ли се много когато бебето плаче повечко??

  • 7 622
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Нормално е все пак хормоните все още бушуват в теб. И аз бях така с дъщеря ми, но сега приемам по спокойно плача на Даниел. Все пак той е бебе и не може да разбере защо мама се ядосва. Гледам да намеря начин да го успокоя и най вече причината за плача му.

# 16
  • Мнения: 3 360
Познато чувство......И аз бях така в началото/пък и сега май?/Много е неприятно да се чувстваш безсилен и мнооого уморен-та чак да ти се плаче Cry ,и все пак да се опитваш да бъдеш спокойна,усмихната,ведра... Но децата го заслужават!  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 164
И аз съм голям нервак по принцип, но на детето никога не съм се нервила... Изкарвам си го на който ми падне, но никога не съм се дразнила на Крис. Нито с коликите, нито със зъбите. Плаче много, защото му е дискомфортно, осъзнавам го и не мога да му се сърдя. Ако започна да губя търпение се обаждам на мъжа ми и му се карам и той идва от работа да помага. Embarassed

# 18
  • Мнения: 2 757
Остави всякаква работа на заден план.Бебенцето се нуждае от внимание.Но не забравяй...когато си с него трябва да си СПОКОЙНА.То усеща всяко твое напрежение.Когато се успокои, обърни внимание на себе си.С първото си дете бях много нервна и агресивна,сега е на 5г.и е същия,а с второто разликата е голяма.Чувстваш се по спокоен,опитен да гледаш едно такова голямо злато.
И как става номера да си СПОКОЙНА когато си ядосана и нервна? Че то като гледам ще е най-здравословно за бебока да му назначат един безчувствен робот да го гледа и удовлетворява нуждите. Аз все още съм жив човек, с човешки нужди и емоции и това, което трябва ми е невъзможно да го правя, колкото и да се опитвам.
То човек се насилва, насилва и или свиква и се пречупва или откача. За сега няма изгледи да свикна - все по-зле става. Затова пък прогресивно откачам и си го усещам. Чудя се кога ли ще мина границата и ще ме хоспитализират  Crazy
Страх ме е да не повредя детето си в някой от отчаяните ми изблици. Направо не знам. Душа да ни е яка на нас майките  Praynig

# 19
  • Мнения: 11 004
А ако една млада майка без опит не може да разбере защо бебето плаче, дали го боли нещо или е гладно, и какво да направи? Тогава?  Rolling Eyes

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз по принцип съм нервна, но с децата не съм. Чрез плача изразяват нужда. Гушкам ги много и двете, за да се чувстват сигурни. Мамите трябва да дават и излъчват любов. Когато сте изнервени - усмихвайте се и гушкайте бебетата - помага и на тях, и на вас.

# 21
  • Мнения: 1 432
Не ме нападайте,но се 4удя как може да се нервите на Ва6ето малко ,безпомо6тно бебе,което пла4е за6тото му има не6то.не говорим за порасналите деца ,които реват от лиготия. Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не ! Давам го на баща му, а те двамата много се разбират... по мъжки  Turn-l

# 23
  • Мнения: 2 757
Не ме нападайте,но се 4удя как може да се нервите на Ва6ето малко ,безпомо6тно бебе,което пла4е за6тото му има не6то.не говорим за порасналите деца ,които реват от лиготия. Peace
Не че понякога и бебетата не реват от лиготия де...  Wink
Не се изразихме може би точно - не се нервим на детето, а това, което то прави ни изнервя. Самото дете си го обичаме, ама човек като му избият балансите и може си го изкара на малкото човече, което е беззащитно и можеш да си праиш с него всичко.  И после на всички ни е гадно ако го накажем незаслужено. Проблемът си е в нас самите, но понеже не можем да се справим, затова казвам, че имаме нужда от помощ отвън.
Тук когато една майка се оплаче, че не може да се справя, не може да прави това, което знае, че трябва да прави и се предлагат различни варианти за помощ, и в никакъв случай не се упреква за нищо - хората са по-човечни и се опитват да разберат другия и да му помогнат. А не да го направят на пух и прах заради слабостта и грешките му, които така или иначе го измъчват много.

# 24
  • Мнения: 1 455
Не ме нападайте,но се 4удя как може да се нервите на Ва6ето малко ,безпомо6тно бебе,което пла4е за6тото му има не6то.не говорим за порасналите деца ,които реват от лиготия. Peace
   Ами може,никой не е застрахован.Сина ми беше(и все още е) много ревливо дете.Разликата между децата е огромна повярвай ми и понякога наистина може да те изкара от равновесие.И до ден днешен е способен да ми разклати нервите,докато малката не е успявала.

# 25
  • Мнения: 3 500
Всичко е от натрупването на напрежение, липсата на почивка, релаксация и някакво забавление.Понякога, когато две седмици съм била нон-стоп с бебето 24 часа в денонощието и излизам само с него всеки ден, накрая ми избиват нервите и понякога когато плаче след като е нахранена, преобута, наспана и т.н. и просто си личи, че плаче от скука, а аз имам нужда от почивка направо  Sick #Crazy CryОбаче, когато поне един ден в седмицата съм излязла за един час на кафе с приятелка или сме излезли тримата с татито на разходка, нещата стоят по друг начин.Дори и да плаче без причина несе ядосвам, даже ми е забавно.много по-спокойна съм.Така че, момичета, почивка му е майката.

Някъде четох, че около 4-5 месечна възраст бебетата започват да изпитват /търпението  Grinning/ на майките си и плачат безпричина, очаквайки тя веднага да дотича при тях и че ако смятаме, че бебо наистина не се нуждае спешно от мама, да не се втурваме веднага в стаята при него.

# 26
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ами нервя се,как да не се нервя ooooh!Ама много бързо ми минава,когато ми пусне 1 усмивка,направо се разтапям,но дава усмивка в мига в който я взема на ръце.Ха сега ,не са ли хитрушки де? Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 1 432
Ама е моето е от рвливите да знаете.....те и съседите знаят Joy Joy Joy.......................ама такъв е живота нали,лсагаите си розовите о4ила и гледайте през тях Hug

# 28
  • Мнения: 1 294
Рядко, но по много Mr. Green

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 561
Бебо си проявява лошотийката само от 1 седмица и все още приемам нещата от веселата страна. А и той не реве, а вика- като не му омръзне да се занимава сам и ме привиква да му говоря  : Flutter
Чувствам се, като жена на повикване, но пък като ми се усмихне.....   Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт