Проблема ранно захранване!

  • 6 864
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Буболина
а ти защо всъщност искаш ранно захранване  newsm78
Бебето не яде АМ достатъчно,не наддава или какво му е на сегашното положение Thinking
Защото не й стига АМ.
Другата причина е, че отговора е положителен за всички тези точки
*  Бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg
    * Консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му. На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. Ако Вашето бебе приема над 950 – 1000 ml мляко дневно, вероятно само то не му е достатъчно.
    * Бебето може да хваща различни предмети и играчки (дрънкалка, гумена или плюшена играчка) и да ги слага в устата си. Това е знак, че то е готово да опитва и други вкусове, освен този на млякото.
     *Бебето може да остане в полуседнало положение с подпора отзад, след като вие го поставите така
    * Бебето Ви наблюдава с интерес, когато се храните и като че ли иска да опита от храната, отваряйки уста

Никол , сокове и плодови пюрета не смятам да давам поне още един, два месеца, за зеленчуковите става въпрос  bouquet
чудесно, щом отговаря на всичко и ти вече си решила
Безпроблемно захранване ти желая
Детето си е твое, и най добре си знаеш за него
Направо ми се загуби смисъла че си пуснала тема за дискусия  newsm78 за какво има да се дискутира тук newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Защото все пак имам време, ако открия отговор, който да ме убеди, че захранването не е полезно спирам на мига.
Благодаря за пожеланието  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Съгласна съм с Никол  Peace Така хубаво е написала всичко, че аз няма какво да добавя  Heart Eyes
Само не мога да разбера какво пюрето от моркови ще му даде повече на твоето детенце от АМ/кърма?  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Радвам се, че се включват толкова хора с различни мнения Hug
Jessy , с моркови се започва, след това с картоф, тиква, спанак, оризово брашно нали така? Смятам, че във всеки един зленчук ще има нещо, което да е от полза. Така мисля аз де Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 9 860
Моите дечица са вече по-големички-на 5г и на 2г.Захранила съм рано,ама съвсем рано-на 1 месец сокче,на 3 месеца плодово пюре,на 4-зеленчуково...Слушала съм стриктно педиатъра.Нямах тогава нет и форум.ако сега ми се налага да захранвем,бих го направила на 4 месеца със зеленчуково пюре.Не съм имала проблем със захранването-колики не са имали,алергии досега също.Но наистина бих изчакала да навършат 4 месеца,не повече и ако приемат храната/пюрето ,бих захранила.Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 5 391
Наистина Никол е систематизирала всичко много точно и аз напълно подкрепям Peace
Аз до 5,5 месеца кърмих, тогава се наложи да отбия и започнах захранването.Дори ми се струва рано сега, но тогава бях шашната и така процедирах.Ако сега съм в същата ситуация бих изчакала до навършването на 6 месеца, нищо че е на АМ.

# 21
  • Мнения: 262
започнах рано и не съжалявам,защото си изгради вкусови усещания към вс.храни.
кисело,горчиво няма проблем и не е злояда. Party Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Защото все пак имам време, ако открия отговор, който да ме убеди, че захранването не е полезно спирам на мига.

Не се сърди, но мисля, че не желаеш да намериш такъв отговор. Защото отговорът е навсякъде, но само за този, който иска да го види. Какъв по-силен довод от това искаш, че детето няма в организма си ензими, които да усвояват всякаква по-различна храна от млякото? Това не е ли напълно достатъчно? Все едно ние да започнем да пасем например... Хилядите статии, изследвания, проучвания... Има ги тук навсякъде. Покажи, ти или някой друг, къде са доводите или плюсовете за ранно захранване? Няма такива  Stop Всичко са все още остарелите остатъци от експеримента. Нормално е да умре трудно, но и това ще стане. Продължавай със захранването, не е толкова малка дъщеричката ти, щом си решила, по-добре спокойна, захранваща майка, отколкото изнервена и постоянно тревожеща се такава дали бебето й си хапва достатъчно само с АМ... И последно - ако прочетеш какво съдържа АМ те уверявам, че няма да намериш нищо повече в един мнооого отдавна откъснат, сварен и консервиран морков  Wink

Поздрави, Бубе   Hug

# 23
  • Мнения: 46 518
започнах рано и не съжалявам,защото си изгради вкусови усещания към вс.храни.
кисело,горчиво няма проблем и не е злояда. Party Peace

Дъщеря ми е същата, но с късно захранване.

# 24
  • Мнения: 1 427
Аз съм против ранното захранване.Никол е изброила причините, поради които се наложи късното захранване почти в целия свят.Аз, като майка, след като съм запозната с тях, не бих рискувала.Дори и да е малка вероятноста да прояви алергия, все пак риск съществува!Не бих си правила експерименти с детето....Но в крайна сметка-ти си майката, а всяка майка знае какво е най-добро за нейното дете! Peace

# 25
  • Мнения: 5 391
не съжалявам,защото си изгради вкусови усещания към вс.храни.
кисело,горчиво няма проблем и не е злояда. Party Peace
Бебе, захранено късно, също съвсем спокойно си изгражда вкусовите усещания Peace
Но не в това е въпроса, според мен най-голямият довод да се захранва късно е незрялата храносмилателна система и липсата на ензими, които да разградят поднесената толкова рано твърда храна...за изграждане на вкусови навици ooooh!

# 26
  • Мнения: 3 500
Сигнали за готовност на бебето за захранване с твърда храна
*  Бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg
    * Консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му. На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. Ако Вашето бебе приема над 950 – 1000 ml мляко дневно, вероятно само то не му е достатъчно.
    * Бебето може да хваща различни предмети и играчки (дрънкалка, гумена или плюшена играчка) и да ги слага в устата си. Това е знак, че то е готово да опитва и други вкусове, освен този на млякото.
     *Бебето може да остане в полуседнало положение с подпора отзад, след като вие го поставите така
    * Бебето Ви наблюдава с интерес, когато се храните и като че ли иска да опита от храната, отваряйки уста
Моята бебка отговаря на всички признаци, роди се 3.100, сега е 7.100.Яде по 180 мл. мляко,хваща всичко, което й се подаде и го слага в устата, стои полуседнала без проблем.Обаче аз още не съм захранила и не ми се иска.Ще захраня след 1-2 седмици.Така мисля.Поне към края на 5-я месец.

# 27
  • Мнения: 135
Ако наистина си решила - пробвай...знам от опит, че каквото си науми една майка, никой не може да я убеди в противното...но го прави бавно, много бавно...
Аз също бях решила преди 10 дни, но на петия ден започнахме с проблемите - будехме се нощем, мрънкахме (явно на стомахчето не му хареса новата храна) и естествено спрях...сега сме само на АМ...мисля си да изчакам още...и тогава да почна..Просто след 2-та месеца с колики, проблема с акането...не мисля да докарвам още страдания на детето...
Успех при вас..дано всичко е наред Peace

# 28
  • Мнения: 7 803
подкрепям Никол и Блонди напълно  Peace
освен това дари раннозахранилите не дават глутен толкова рано  Shocked ти решението си го взела вече, няма какво да питаш  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 295
Копирам си поста от една по-стара тема:

Против съм:
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

Ето я и цялата тема: ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?



Напълно подкрепям! И моля да спрем с тези сравнения, че преди са ги захранвали рано, пък са здрави.

Всичко е било различно преди, и храната, и въздуха, и децата не са били толкова изнежени. Ако става въпрос за примери, майка ми е нямала кърма и поради липса на АМ, ме е хранила с кисело мляко. Добре съм, ама я да видим кой ще го направи днес. И киселото мляко е друго и всичко. А и да не забравяме, че е векът на алергиите и те са бичът на нашето съвремие!

Общи условия

Активация на акаунт