Плюс и минус, А, Б, В учи нашето дете!

  • 7 141
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 492

Нашият сборник изглежда по същия начин, но за 1 клас/ не можах да му намеря картинка в интернет/ . Ползват го веднъж в седмицата.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 709
При нас също се събират 4 почивни дни. В петък ще ги водят на кино да гледат филма "Колите" (някой чувал ли е нещо за него  Rolling Eyes), а после ще има спортен празник в училище до обяд. В понеделник няма да учат.

Ками, и ние ползваме този сборник по математика.

Вили, надявам се всичко да мине безпроблемно при зъболекаря. Нормално е да почнат да те болят всички зъби при асоциацията, която правиш. Но според мен Рали няма да я боли, защото млечното зъбче няма корен и... просто трябва да се махне, за да направите място на новото другарче.
Една приятелка много се притеснявала, че трябва да ходи на зъболекар и тогава 4 годишният й син, за да я окуражи (както обикновено тя прави с него), когато тя тръгва й казва: "Мамо, бъди мъж!" Честно казано този израз се превърна в нарицателно и много често след това го използвахме с усмивка на лице. Така че днес, Вили, и ти трябва да бъдеш мъж!!!

Приятен ден за сега от мен  Hug

# 32
  • Мнения: 168
 При нас не работят със сборници по математика още,не е ставало въпрос и да купуваме  Thinking.Ако остане време след написването на домашните аз самата му измислям някакви допълнителни задачи.  
Велислава,ще стискам палци при зъболекаря всичко да мине добре.На нас ни се наложи да извадим 2 предни наведнъж и то няколко дена преди 15 септември.Аз също се притеснявах  малко и затова пратих Пепи с баща му.Оказа се,че дори му било интересно преживяването-после разказваше как лелята го вдигнала  със стола "като асансьор,а после ми пръсна първо вятър,а после и малко дъжд в устата".Тоест изобщо не е усетил някаква болка! Naughty
Приятен ден на всички и само положителни емоции!!!  bouquet  

# 33
  • ново
  • Мнения: 5 966
Привет, мами Hug
Ние в началото на уч. година събирахме пари за помагала. Взехме на Слово, ето така изглежда това по математика

http://kids.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=5693&cat=3517&shop_id=37

имат и по БЕЛ.

Мами, вашите дечица запомниха ли вече имената на всичките си съученици? Стели чак преди няколко дни каза, че вече ги е запомнила ooooh!, в класа са 21 деца, като има 4 двойки с еднакви имена - Александър, Красимир, Йоана и Стиляна по 2 бр. Laughing Доста време и отне да запомни останалите hahaha

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
И ние нямаме сборници по математика. По ЗИП математика решават задачи в отделна тетрадка. Мисля си, че няма нужда от сборници на този етап - все пак са до цифрата 5 Wink По БЕЛ сме на О. Засега добре се справяме в училище, а домашните ги пише в занималнята. Единственото трудно нещо е ставането сутрин Tired А и в занималнята, след като напише домашните и допълнителните задачи, които давала учителката било "голям скуч" Joy
Още нищо не ни е казвано относно неучебни дни около изборите newsm78 Нито за петъка...трябва да се поинтересувам. Относно имената - ами не ги знае всичките Embarassed На 10-ина деца, не повече. Това са тези, с които общува и с които след обяд остават на занималня.

# 35
Verdad, не се притеснявай за зъбчето, и ние извадихме първите два почти без да се клатят, пръснаха я само с едно обезболяващо, уф забравих му името, дето е като спрей, после моята се оплакваше че е много горчиво, не е споменавала да я боли  Simple Smile
Така че няма страшно, по-добре да се вадят навреме.
И ние имаме сборник със задачи и го ползват един път седмично.
Моята калпазанка вчера донесе забележка от госпожата че е хапвала зрънчо в час по математика. Та уж се разбрахме по въпроса. А в петък малко са се посдърпали с още 2, 3 деца, говорихме, говорихме, дано да има ефект. Знам, че е нормално да има конфликти, но все пак трябва да се опитваме да ги сведем до минимум.
Иначе и аз имам чувството че не са много натоварени, но не виждам проблем в това, така или иначе няма да е винаги така.
Днес мен ме боли гърлото, дано и ние да не се натръшкаме  Sad
Айде лек ден от мен  Simple Smile

# 36
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856

Нашият сборник изглежда по същия начин, но за 1 клас/ не можах да му намеря картинка в интернет/ . Ползват го веднъж в седмицата.
и нашия е такъв. На издателство "Просвета" е, ползват го вече втора седмица.

# 37
  • Мнения: 29
Привет, момичета! Ние не ползваме сборници. На занималня госпожата им е ксерокопирала листчета със занимателни задачи, има и за оцветяване.
За стола капитулирахме. От днес отново сме с на стол, оказва се че от всички деца на занималня само тя не е обядвала вчера, то пък за нейна зла участ имало кюфтета с картофена салата, та снощи беше голям рев, молби и обещания, че "поне" супата и десерта ще си изяжда.
В нашето училище още няма информация нито за петък, нито за понеделник. Чакаме заповед от директорката; Най-много в петък да им измислят някой спортен празник newsm78
Чао за сега, че малкият се събуди и вече оглася квартала!

# 38
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За стола да ви кажа, че може да се разберете със стола, като не ядат нещо да не им слагат, а да им дадат например повече супа или десерт. Просто отидете и питайте те ще ви кажат, какво може да се направи.

# 39
  • София
  • Мнения: 223
Весела 77 и ние работим с това помагало,но имаме и още три,по БЕЛ също имаме допълнителни помагала по които си работят,но на кое издателство са newsm78
 И аз нямам инфо още за неучебните дни!
 Стола не ме притеснява толкова,доколкото разбирам все хапва по нещичко,което ме радва,че и той е един на тема ядене..........
 Сега чакам да се върне от театър и да разказва,дано всичко е минало нормално и е доволен!Хайде и приятен ден!

# 40
  • Мнения: 3 164
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

Само червени ли е имало?
Не е фатална емблемата, лесно може да се махне.

другият цвят е синьо-за момче Grinning
а вие получихте ли си спортните обувки, че на нас ни казаха да проверим другата седмица, а срока ни е до 20.10. newsm78

и друго-възмутена съм , как може да предлагат тези дрехи само в два размера #Cussing out анцунга и тениската са ни тотално малки и нямало по-големи #Crazy а като попълвах декларацията ми искаха и размер да пиша, е за какво им е бил #2gunfire сега този анцунг и тениската незнам какво да ги правя.Мисля да пратя един мейл до МТСП адресиран до самата Масларова-нека ми отговори как да ги оползотворя дрехите им Crossing Arms или това беше по-скоро за "измиване на ръцете", а не на реална помощ Naughty

ако някой знае сайта на Министерството на социалните, моля.

# 41
  • Мнения: 1 492
Моля http://www.mlsp.government.bg/bg/contact/index.htm
Ако ще пак да я заринем тази Масларова с писма, за съжаление няма да променим нещата.
Виж Коала май питаше какви са екипите. Да се появи по телевизията, дано се засрами тази г-жа,най-накрая. #Cussing out

# 42
  • Мнения: 3 164
Камелия, благодаря за линка  bouquet
а относно екипа-гола-вода Tired дебел полар, нашият е в черно и светло синьо-трепач Mr. Green (съжалявам, но нямам снимка) но имаше и някаква разцветка и в оранжево-може би за момиче newsm78
за якето- по-гроззно нещо не бях си представяла Crossing Arms може ли въобще да нямат грам въображение тези хора, та това са дрехи за деца а не за обслужващ персонал Tired А пък това с емблемата-няма въобще да го кометнирам Sunglasses, и без емблема да са , пак ще се знаем Wink

# 43
  • Мнения: 1 937
Grinning, привет!
Вече сме със зъбче по-малко.
Само се оглежда в огледалото и реди - сок, Стефан, съжалявам. Проверявала дали съска.
Впечатлена съм от подхода на зъболекарката. Показа й всички инструменти за "дъжд" и "вятър", подобно на In4e, возеха се на стола надолу-нагоре..., после упойка с инжекция. Аз обаче вече се бях изпарила, защото ми прилоша. Никакъв мъж не можах да бъда!  Confused
Имам си ухилено, беззъбо първолаче, което размишлява какво да прави с грижливо увитото в пликче зъбче. Дали феята щяла да го откупи!?!, или да го мята на покрива за враната срещу желязно.
Тази фея много ме озадачава, не е българска традиция, ясно.
Ралица реши да го остави тази нощ под възглавницата и ако утре е още тук, да го носи на враната.
Мисля през нощта да оставя нова четка за зъби, като подарък от феята, но и зъбчето да не пипам, за да го хвърли на покрива сутринта.


Работят по "Моят сборник в първи клас", издателство Димант, Бургас, 2-ри вариант, със забележка под черта "По новата учебна програма".
Препоръчвам ви го, доста сполучлив и подходящ за самостоятелна работа.
Взех й допълнително и "Задачи за първолаци", пак на бургаско издателство, но понеже не й е достатъчно, а математиката се налага като предпочитан предмет, ще погледна и това на Просвета.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 272
Вердад, браво! Ралица май е по-смела от теб Wink Това за зъбната фея моят син го знае от едно детско по Картуун Нетуърк. Зъбната феичка оставя през нощта подаръче или паричка. Аз бях оставила за първото сменено зъбче едно желязно левче, но забравих да взема зъбчето Embarassed На другия ден, като падна и второто зъбче, Боби размисли и каза: "Ще ги оставя и двете под възглавничката. Така ще имам още 2 левчета!" Голям хитрец е!

Общи условия

Активация на акаунт