Детски ясли...храна..отношение....очаквания 2

  • 10 651
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 588
Айде и аз да се наредя в отбора на ясленците, Пухкавия ли е най - малкия дето ходи на ясла?
Днес става на 1 година и 2 месеца.

Вчера му беше първият ден на ясла, стои само до обяд, като го дадохме сутринта въобще не обърна внимание че си тръгваме, не знам как им е протекъл деня нататък.
Дават ми отчет на лист какво са правили
и пишеше:
1.Игри с топка
2.Песнички подходящи за възрастта
3.Игри в парка (водят ги в Заимов)

След това какво е ял на обяд (взимат от частна кухня)
И после пишеше:
спокоен, усмихнат, лесно адаптиране

Той и още едно детенце са сутринта, а следобяд казаха че има още три дечица, ама тях не ги вижда, понеже го взимам преди да дойдат.
Очакват след около месец да дойде едно детенце на 1 г 8 месеца.
Гледат ги две педагожки и една леля.

Вчера следобяд като се прибрахме веднага заспа и спа три часа следобеден сън  Shocked
Днес е същата работа като гледам, много се уморява май.

Вечерта не беше обаче усмихнат както обикновено Sad нямам идея защо.

Единственото което ме трвожи е че днес ревна ама яката пищя като отидох да го взема, а лелката го взе на ръце да го свали до първия етаж, понеже аз бях с раницата.
Сигурно си е помислил че ще го връщат обратно, направо ми се свива сърцето Sad

Оф, пуста работа...

# 271
  • Мнения: 412
не се притеснявай-първият ден на ясла на Макс бе точно на 1 год и 1 мес
и друго,когато баща му ходеше да го взима(близо две седмици)той пищеше неистово.Ние си го обянявахме с това, че заигравайки се там-забравя малко или много за нас и когато види баща си изпитва внезапен страх,че той само идва да го види и пак ще изчезне....но и това премина

# 272
  • Мнения: 588
Ох ужас

вкиснах се ужасно Sad
От това че плака така.

# 273
  • Мнения: 412
Ох ужас

вкиснах се ужасно Sad
От това че плака така.
да, и мъжът ми бе изпаднал в криза
очакваш детето да умре от радост,като те види, а то започва да пищи,като че го колят Rolling Eyes
спокойно,трудните моменти ще отминат, а знаеш ли колко  хубаво,когато видиш как отива с желание и как се развива там(и как прави гимнастика раз-два на 1год и 2 мес и държи да ти я покаже Embarassedне се сдържах и пак за тази гимнастика се сетих,изинете ме)

# 274
  • Мнения: 5 254
Като ви чета, някак си ми става по спокойно, не знам защо, но от вчера черните мисли дадоха път на надеждата , че всичко ще е наред  Rolling Eyes Или поне се надявам  Praynig

# 275
  • Мнения: 412
Как са новите ученици? Wink
Моят Макс бе малко на баба си на гости и си мислех,че е забравил яслата,но както Краси бе казала няккъде-така си влезе все едно цял живот на ясла е ходил...
направо си умирам от радост....

# 276
  • Мнения: 154
Аз пък искам да се оплача и да потърся съмишленици (ако въобще има такива). Моята Лара тръгна на ясли, когато беше на 1год и 10 мес., и сега 5 месеца по-късно продължава да си реве сутрин и това е. Лелите казват че после се успокоявала и си се хранела добре, но аз като я чуя сутрин как жално плаче и ми се къса душата. Напоследък е доста редовна в посещенията, но пак неможе да свикне да влиза навътре без проблем. Незнам докога ще продължава така....Sad Иска ми се да влезе усмихната, та и аз да съм спокойна. Има ли някое друго детенце с такъв проблем?

# 277
  • Мнения: 412
Аз пък искам да се оплача и да потърся съмишленици (ако въобще има такива). Моята Лара тръгна на ясли, когато беше на 1год и 10 мес., и сега 5 месеца по-късно продължава да си реве сутрин и това е. Лелите казват че после се успокоявала и си се хранела добре, но аз като я чуя сутрин как жално плаче и ми се къса душата. Напоследък е доста редовна в посещенията, но пак неможе да свикне да влиза навътре без проблем. Незнам докога ще продължава така....Sad Иска ми се да влезе усмихната, та и аз да съм спокойна. Има ли някое друго детенце с такъв проблем?
а млъква ли веднага,имам предвид,след като си тръгнеш?
защото сигурна съм,че се скриваш до вратата и слушаш какво става,след като излезеш. Wink
нашите лели все ми разказват случка с дете от тяхната група,което в продължение на една година си е плачело всяка сутрин,иначе й е било много хубаво с децата,по цял ден играела,ядяла,спяла,всикчко ок,но просто й било трудно и така и не свикнала да се разделя с мама сутрин.
исках просто да ти кажа,че може да й е хубаво,но просто да й става мъчно сутрин,защото знае,че ти тръгваш

# 278
  • Мнения: 154
А аз си мисля че тя просто трудно понася раздялата, защото по принцип през другото време е постоянно с мен. Сутрин нямам време да стоя да слушам какво става, защото бързам за работа, но лелите казват че  се успокоява. Иначе и аз си мисля че няма да свикне да не реве, то този ритуал е някак си задължителен при нея. Може би като мине още малко време и мога вече да я залъжа с нещо, нещата да са по-добре.... или просто се надявам:)

# 279
  • Мнения: 412
Може пък и да й мине по-нататък
Успех,както на нея,така и на теб!

# 280
  • Мнения: 755
Аз пък искам да се оплача и да потърся съмишленици (ако въобще има такива). Моята Лара тръгна на ясли, когато беше на 1год и 10 мес., и сега 5 месеца по-късно продължава да си реве сутрин и това е. Лелите казват че после се успокоявала и си се хранела добре, но аз като я чуя сутрин как жално плаче и ми се къса душата. Напоследък е доста редовна в посещенията, но пак неможе да свикне да влиза навътре без проблем. Незнам докога ще продължава така....Sad Иска ми се да влезе усмихната, та и аз да съм спокойна. Има ли някое друго детенце с такъв проблем?
Моят син също трудно понася раздялата сутрин... Wink един път плаче друг път не...като го водя гледам да му говоря за нещо друго и да го разсея от основнота му мисъл , че отива в дг. Е, там помрънква или се отпуска да плаче , но вече сякаш свикнах с това явно му е мъчно при раздялата и това е. Учителките казват , че през деня е много спокоен там, а това е по-важното. Simple Smile Peace Не се притеснявай ...моята майка твърди , че аз през цялото време докато съм ходила на градина сутрин съм нареждала и мрънкала , че не искам да ходя , а трябва да ти кажа , че към днешна дата имам само хубави спомени от детската градина. Peace

# 281
  • Мнения: 381
Ние малко сме със хрема и затова сме си в къщи пак SadАма се зарази от нас.Ние с тати подред изкарахме вируса.И Дани накрая в събота се предаде ooooh!

# 282
  • Мнения: 755
Ние малко сме със хрема и затова сме си в къщи пак SadАма се зарази от нас.Ние с тати подред изкарахме вируса.И Дани накрая в събота се предаде ooooh!
Да оздравявате бързо! Hug  bouquet
Днес Борис се напикал два пъти в дг... Shocked учителките вече ми правят физиономии. Обаче синът ми е научен да ходи сам до тоалетна от вече близо две години ще станат и въобще не се напикава в къщи дори и нощем. Не мога да разбера , защо не ми вярват и не разберат , че е на психологическа основа , не че си е пикльо... #Cussing out Naughty Утре сутрин ще си поговоря с учителката дано включи за какво иде реч. Тази вечер детето ми каза , че го е страх или по-скоро срам /си мисля аз/ да си каже... колкото и да е странно  Rolling Eyes това ми обясни.Той е малко по-притеснителен и бавно се адаптира към обстановката /нищо че мина доста време откакто ходи на градина, нали все беше болен/ и предполагам , че се притеснява да заостря вниманието към себе си пък било то и по нужда. Сега говорим по темата и обяснявам , че всичко е наред и трябва да не се изпуска така , защото пък не е системно това. Много странна ситуация ... сложно нещо е детската психика и начин на възприятие.

# 283
  • Мнения: 1 734
Fortune, напълно те разбирам. И адаша от скоро ги прави тези работи. Откакто свалихме памперса през лятото Боби изобщо не се е напикавал, дори и вечер когато спи. А сега какво му стана няколко пъти като го взимам от яслата ми казват че се е напикал. Той вкъщи винаги си казва, но там предполагам че се срамува или и аз не знам защо, но явно не казва когато му се пишка. Дори веднъж поискал от сестрите да му сложат памперс и следобед като го взимам гледам го той с памперс Shocked. Поговорих с едната сестра и й казах, че аз памперси не съм носила, той няма нужда от тях, този явно е чужд и да не му слагат повече. Но сестрата смутено ми каза, че той настоявал Thinking. Честно казано това поведение малко ме притеснява.

# 284
  • Мнения: 412
Без да съм експерт в детското поедение,нито в гледането на деца-мисля,че проблемът не е в децата ви,а по-скоро в отношението на жените....
може би по някакъв начин те смущават децата..не може би,ами съм сигурна
кой знае,детето когато поиска гърне какво му се сопкат,защото те нали по някаква схема ги слагат и ако вашите деца са казали,че им се пишка извън уреченото време,кой знае как са се отнесли към дечурлигата и са ги смутили
мисля,че е добре да вземете някакви мерки,защото все пак,освен липсата на възможност да ги гледаме по цял ден,ние ги пускаме на ясла да се обогатяват,а не да забравят и да се отказват от вече наученото
успех,мамички, и моля ви дръжте ме в течение....

Общи условия

Активация на акаунт