Инфекции - като подарък от родилното?!

  • 2 385
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
За протокола - в "Св. София", където родих, миеха бебетта на всеки три часа, с топла вода, преповиваха ги. Памперси си носех.
Изписаха ни точно на 7-мия ден и нямаше никакви проблеми. Миеха и чистеха по всяко време, почти непрекъснато миришеше на дезинфектанти.

# 16
  • Мнения: 2 237
Еееееех...... Стафилококи,Шейново.И на мен ми беше отговорено че пъпките и залепналите оченца били нещо нормално Sad Чак в последствие разбрах че е заразена.На годинка и два месеца така се разраснаха че направи страшна инфекция,с много висока Т.Сега уж е добре,но знае ли човек.....

# 17
  • Мнения: 998
И аз да се " похваля" със стафилококи от Майчин дом - София. Добре, че майка ми (лаборантка )се усети, веднага се обадих на 2 момичета, с които раждахме заедно и при тях диагнозата беше същата. На моя приятелка детето, пак там раждано, му правиха операция на 1.5год. на слъзния канал от не навременно лекуване на стафилококите. В последствие попитах лекаря при когото раждах и ела да видиш как едва ли не ми се обиди, че съм казала такова нещо!

Моля, напишете в кое списание и кога ще излезе статията. Интересно ми е дали някой ще си признае, за вътрешноболнична инфекция.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 21:50 от GERA

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Подсети ме  ooooh!
Бях забравила , че и баткото имаше залепнали очички от....конюктиовит ( така ли се пише?  Embarassed )

# 19
  • Мнения: 5 370
Не съм съгласна, че "нямало болница без вътреболнична инфекция".
За протокола-Болница Лозенец, никакъв проблем.
Идеална хигиена, поддържане, и от санитарки, и от лекарски и сестрински персонал.
Нямам абсолютно никакви забележки.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
след 15 дневен престой на бебето ми в неонатологията на Майчин Дом - София, се прибрахме със следните придобивки:

1. недоизлекувани гъбички - по дупето, в окото, в червата - вследствие на приема на антибиотици. не са направили нужните изследвания, за да видят дали са останали гъбички и да ги лекуват, та трябваше аз месец и половина след това да го установя и да лекувам сама.

2. стафилококи в окото

3. най-гнусното - Ешерихия коли, патогенен серотип, в червата. всички лекари и лаборанти бяха категорични, че е вътреболнична инфекция - първо, защото никой у дома не е носител на такава бактерия (изследвахме се) и второ, защото се оказа изключително устойчива на всякакви антибиотици. в резултат, сега детето ми се води заразоносител, не се лекува с нищо, защото няма с какво и тръпна от ужас, когато се загърчи от болки в корема...

всичко това - в отделението по ИНТЕНЗИВНА ТЕРАПИЯ на клиниката по НЕОНАТОЛОГИЯ!

# 21
  • Мнения: 7 803
Съжалявам, че така се е получило!
И смятам, че това е направо недопустимо
в една държава от ЕС през 21-и век!!!
В болницата, където аз раждах, нямаше
такива инфекции, бяхме две жени в стая,
имахме баня и тоалетна в стаята, и отделно
мивка до масата за преповиване и шкафа
с дрешките за бебетата и памперсите, имаше
и достатъчно дезинфекционни средства, мрежести
гащи за еднократна употреба и огромни превръзки.
Както казах, препарати за дезинфекция в
банята и препарати за дезинфекция до
масата за преповиване на бебоците.
Преди раждането ни изследваха за стрептококи,
та ако евентуално имаме, да могат да реагират
медиците, та да не се заразят бебоците.
Болницата е на Червения кръст, не е частна.
Може би сравнението би било полезно за материала.
Успех!


Абсолютно същото беше и при мен.
и при мен беше така, държавна болница

# 22
  • София
  • Мнения: 2 104
За протокола - в "Св. София", където родих, миеха бебетта на всеки три часа, с топла вода, преповиваха ги. Памперси си носех.
Изписаха ни точно на 7-мия ден и нямаше никакви проблеми. Миеха и чистеха по всяко време, почти непрекъснато миришеше на дезинфектанти.


и при нас беше по същия начин, доволна съм, изписаха ни на 5ия ден

# 23
  • Мнения: 1 938
Не знам дали е за тук, но - ето. Копирам го от друга тема.
И аз изпатих от частна клиника. Не тази на Мазнейкови, а печалноизвестната пазарджишка "Хигия".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130711.0
След ревизиото ми откриха Е. коли и Ентерококи в цервикалния секрет и кръвта. #2gunfire

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Преди три години раждах - в София в "Света София" - изписаха ми детето със здраво дупе и без гадини, а поседяхме повечко.

# 25
  • Мнения: 229
 Привет!
Искам да представя същата история, но погледната от друг ъгъл. Аз самата преди да родя имах стафилококи във влагалищния секрет. Двама гинеколози ми обясниха, че си било нормално и сега стафилококи имало навсякъде и най-вероятно съм се заразила при някой болничен престой. Можете ли да си представите - аз трябваше да настоявам да ми ги лекуват, аз трябваше да им обръщам внимание, да настоявам за нов секрет, за да се види дали лечението е имало резултат. Да не говорим, че като постъпих в болницата никой не се поинтересува от историята за моите стафилококи. Да, това е наистина престъпно, може да не се умира, но се страда от различните инфекции, някои органи и системи се увреждат трайно. Да, действително в голяма част от болниците работещите там са престъпно небрежни.
Естествено, сега моето детенце има секреция от едното оченце и множество пъпки по лицето и ще се лекуваме - страдания, време, пари, нерви ...
А за себе си - някои признаци ме карат да се съмнявам, че са ми добавили и нов вид вътреболнична инфекция.
Моля, напишете статията, ще Ви помогнем с каквото можем.

А, дъщеря ми - на 4 години е родена във Варна - дойде си с ешерихия коли във влагалищен секрет и някакви ентерококи. От форума за деца с бъбречни заболявания ще разберете кокво е ешерихия коли, какво причинява, когато не е на мястото си и каква борба се води с нея.

# 26
Благодаря на всички, взели отношение по темата.
Желая ви всичко най-добро! Simple Smile
Дима

# 27
  • Мнения: 511
Аз нямам оплаквания. Къпеха бебо пред мен в нашата стая. На всеки 3 часа преди хранене му сменяха памперса и пак го миеха. Дрешки, памперси, превръзки - всичко ми беше предоставено от болницата...Все пак дадох толкова много пари за частна болница, остана и инфекция да ни пуснат...
Peace

Общи условия

Активация на акаунт