Великобритания - тема {88} Лятна Локдаунска Ковидна

  • 29 192
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 257
Оф, това с инцидентите така ми е писнало. Доста бързо ги режа, но веднъж подробно им разказах, че сме имали индидент, при който сме повредили къщичката на един охлюв.От тогава не ми звънят Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 00:43 от Alex_Sandra

# 46
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Veggie, абсолютно същата съм като теб! Не вдигам изобщо и после проверявам в гугъл. Не обичам да говоря по телефон също. Дори и в работата ме научиха, че не си вдигам телефона, да ми пращат мейли.

В офиса ни удължиха ротацията на WFH поне до септември, много се зарадвах, че да се изгледаме с децата през ваканцията.

В неделя наистина го дават страшна жега, ама не знам дали на ММ ще му се става рано да тръгваме и после късно да се прибираме, че трафикът до морето е много зле в такива дни, а пък да се паркира още по-зле.

# 47
  • Мнения: 1 478
Памперс, благодаря за споделянето, сега разбрах за това, сигурно ще е интересно. Ние ако всичко е наред, трябва да се приберем от България тогава, може и да го хванем.

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз съм супер разочарована, утре щях да излизам с колелото. Днес го закарах на сервиз. Уж го бяха гледали преди време и имах списък точно какво ще му се прави, помолих пак да погледнат спирачките, защото докато бяхме в Уелс ужасен шум започнаха да издават предните и ми сервирака, че ми трябвали нови накладки, буквално метал на метал стържело вече, но ги нямали в склада и трябваше да ги поръчаме 🤪 Мъжът не можа да повярва, че няма такива накладки в наличност. Но аз като купувах колелото преди 3 години се изхвърлих на някакво спортно с дискови хидравлични спирачки, защото беше на супер оферта, последна бройка 🤪 Три години яко го карам, нищо не съм сменяла и оправяла по него. Даже се учудих, че след проверка не ми казаха нищо за накладките, като знам колко често сменям накладките на градското ми колело. Та ще излизам с градското утре само до центъра на града на кафе Sad

На тема времето на Острова. Когато казват на Джо Байдън, че щяло да е хубаво, ако имало малко повече слънце в Корнуел, баш сега времето се било смръчкало там, той отвърнал
"Well I'll tell ya, this is so beautiful it doesn't need the sun." 🤪
https://mobile.twitter.com/BBCJonSopel/status/140306053659448524 … rp%7Ctwgr%5Etweet

# 49
  • UK
  • Мнения: 4 308
Не вдигам на непознати номера и аз, те хората си знаят и винаги ако има нещо оставят гласово съобщение и аз се обаждам, когато мога. От училище в учебно време, ако има нещо, звънят или от офиса или от скрит номер, за там си знам.

Приятели и аз много го обичам. Те всичките герои са дразнещи, затова са и готини Simple Smile

Имам билети за БГ като съм предвидила и карантината, мъжът и той е само с три седмици отпуск, затова ще се прибере по-рано и ще си я "излежи" сам с котката. Аз съм си уредила нещата. Само да стане, че ще е много тъжно, ако и тази година се разминем.

# 50
  • London
  • Мнения: 6 732
На мен самия телефон някак си ...ме предупреждава. Изписва.....това може да е спам. Ако ми го изпише не вдигам. Това се случва с компрометирани номера за които има много сигнали. Никога не ги оставям да си водим разговори, защото знам, че институциите не звънят и няма и за какво да ме търсят.

Приятели не съм гледала никога, нещо ми е чужд американския хумор и сериали в които някакъв фонов смях има. Изприщвам се.Joy

Съботата на мен май ще ми замине ще чакам от Хермес да вземат едни сандали за връщане.Cold Sweat Дано минат рано ....

# 51
  • Мнения: 803
То и аз не вдигам на непознати, но защото номерът, от който ми звъняха се изписа HMRC и е реално номера на HMRC help line. Служителката, с която после говорих и прие сигнала ми, каза, че за пръв път чува да ползват реален, техен номер.
"Приятели" гледах преди, като го даваха по Бг телевизиите. Но не е моят сериал.
От американските комедийни сериали имам 2, които мога да гледам непрекъснато: The Big Bang Theory и Modern Family. Всички други не са ми интересни особено.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 172
Скрит текст:
Приложение № 1 към Заповед № РД-01-338/13.06.2020 г.
 ДЕКЛАРАЦИЯ
Долуподписаният/ата
…………………...………………………………………………………………………………
(трите имена на лицето)
пристигащ от ...
 (посочва се държавата-начална точка на отпътуване, независимо от престоя или транзитното преминаване
през други държави)
ДЕКЛАРИРАМ:
1. Нямам симптоми на заболяването COVID-19 (повишена телесна температура,
кашлица, затруднено дишане, загуба на обонянието, нарушение или загуба на вкуса и др.).
2. Не съм бил в контакт с болен от COVID-19 в последните 14 дни и не съм
поставен под карантина.
3. Запознат съм с епидемичната обстановка в Република България, както и с
рисковете от заразяване с причинителя на заболяването COVID-19.
4. Ще спазвам противоепидемичните мерки, въведени със заповед(и) на министъра
на здравеопазването на територията на Република България.
5. Пътувам на свой собствен риск.
6. Цел на пътуването: …………………………………………………………….........
7. Задължавам се незабавно да напусна територията на Република България.
(отнася се единствено за транзитно преминаващите през територията на
Република България лица)
8. Запознат съм, че за неверни данни нося отговорност съгласно законодателството
на Република България.
Данни за контакт с мен:
№ на лична карта/паспорт: …………………………………..…..
Моб. телефон: ……………………….…………
E-mail: ……………………………….……
ДАТА: ПОДПИС:
Здравейте, може ли да ми помогнете  при полет до България трябва ли да попълвам декларация, която изискват от българска страна?

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 15:12 от eli_q

# 53
  • Мнения: 3 222
Така хубаво са нацъфтяли навсякъде тези рододендрони, че ми пълнят душата.







Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 21:57 от Pampers

# 54
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз мисля, че понастоящем няма никакви декларации, но ще се радвам на мнение и аз.

# 55
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Майка ми като се прибираше за БГ от тук (април месец), трябваше да попълни тази декларация и да я прикачи, защото Ryanair не и даваше да се чекира без ъплоуд.

# 56
  • Мнения: 257
То, едва ли не излезе, че по цял ден водя small talk с телефонни измамници. Не вдигам ако разпозная номера, но се е случвало, все пак не върви никога да не отговарям на служебен телефон Smile.

Някой ползвал ли е услугите на нотариус, който да препоръча? Нямам изискване за националност, просто ако има някой от който сте доволни.

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Някой ползвал ли е услугите на нотариус, който да препоръча? Нямам изискване за националност, просто ако има някой от който сте доволни.
Аз ползвах веднъж един в Суиндън, близо до офисът ми. Търсих някой с удобна локация, за да не губя време. Намерих го от тук:
https://www.thenotariessociety.org.uk/

# 58
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Обикновено ми звънят, че съм имала катастрофа с колата.
Викам им, нали ви изпратих смъртния си акт, какво ми звъните.

# 59
  • Мнения: 1 478
Ние открихме сезона най-накрая. Това ни е кварталния плаж, не е много голям и основно местните ходят

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 09:03 от Ronka12

Общи условия

Активация на акаунт