Великобритания - тема {88} Лятна Локдаунска Ковидна

  • 29 219
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Миа и за Пфайзер препоръчват 8 тук, но мин е 4.
ММ с първа доза 1 април, но втора му излезна след 8 седмици, на мен също аз съм по-късно.
 Имам познати обаче и тук, и в Испания  и Дания са с Пфайзер на 4 седмици.

# 706
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 480
И в Ирландия Пфайзер и Модерна са с 4 седмици.
При нас се очаква в следващите седмици да почнат да ваксинират и децата между 12 и 15 години. Ние ще пътуваме до България след 10 дена и се чудя дали ваксината ще даде някакво отражение върху PCR теста. Аз букнах за дъщеря ми тест тук, първо защото ако е положителен, пътуването се обезмисля, а и не ми се чака на летището за тест, нито ми се обикаля София в събота следобяд след цяла нощ път.

# 707
  • Мнения: 11 629
ПСР теста показва наличие на вируса в носоглъдката.
С ваксината се вкарва фрагмент от вируса, за да се "активира" имунната с-ма.
Ваксината няма никакво отношение към ПСР теста.
Но пък можеш да си ваксиниран и да си заразЕн - тогава ще имаш "+" ПСР, въпреки ваксината.

# 708
  • Мнения: 1 479
Файзер в началото когато я пуснаха, беше на 21 дни. Така я слагаха и в България, така беше и декември, когато я слагаха на най-рисковите. После започнаха да я слагат на 12 седмици, за да вмъкнат колкото може повече хора и да им сложат първа ваксина.

# 709
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Имунитет вследствие на ваксиниране е малко мираж. Може да го имаш, може да го нямаш. Една френдка ми сподели за нейна приятелка , в момента на легло с Ковид след две ваксини….няма грам антитела.

На мен лично също ми го казаха, когато си правих тест за антитела в БГ. Има хора с ваксини и никакви антитела.

Така,че тези с ваксините,може да си направите тест за антитела в БГ - 25 лева…и ще разберете имате,нямате или сте някъде по средата.
Същото се отнася и за преболедували Ковид. Приятелка го преболедува миналия Ноември и си сложи ваксина тази година Март, защото нямаше вече никакви антитела.

Успяхме и ние да починем за няколко седмици това лято в родината. Хванахме последния влак пътувахме на 18 Юли новата разпоредба влезе в сила на 19 Юли. В България успяхме да разтоварим поне за малко, за което съм благодарна. Ходихме по северното Черноморие и за първи път посетих Русалка, интересно и красиво местенце. Имат минерални извори извиращи точно до морето с невероятна гледка. Малко е остаряла базата, но си личи че едно време е било на ниво. Приятно се изненадах и от Блачик, отдавана не бяхме ходили станало е много прилично. Имат хубава алея за разходка и ресторанти с прясна риба.
Нагледах се на красиви полета, ние обикновено се прибираме средата на Август и ги пропускаме, но сега беше невероятна красота.. полета със слънчоглед до където ти поглед стига, от другата страна хълмове с лавандула и зелени пасища, толкова се захласнах, че забравих да снимам Simple Smile Много красива ми се видя България този път.
Ковид сякаш няма, много рядко слагат маски. В заведенията ми се видя скъпо и не на ниво храната, определено са завишили цените и намалили качеството.
На връщане правихме антигенен тест от БГ, направете си го навреме, защото има големи опашки. Трябва да е на анг. и да има номера на паспорта. Трябва да си носите и документа, с които ще пътувате на теста.
В UK ползвахме Randox, правихме тест на място. Вчера ни взеха пробите, днес в 7ч получихме резултатите. Никой от NHS не ни е проверявал. По скъпо, е но си спестихме нервите с неполучени, неиздадени резултати и също така невъзможност за работа.
Ние кацнахме на  Heathrow, предвидете си минимум 1 час за проверка на документите, опашките са огромни. Добре е да се има в предвид, ако колата е на паркинг например. Всички полети от всякъде се редят на една опашка, супер безсмислено е това.
За съжаление единият от куфарите ни е смлян (предполагам на българското летище), така е блъскано, че имах пяна за коса, която е в алуминиева опаковка, беше прегъната на няколко места и съответно всичко е в пяна. Писах за компенсация на куфара, той за нищо не става, но нямам касов бон (купуван е преди няколко години) та се чудя дали имам някакъв шанс за компенсация?

Малко встрани от темата, какви ученически чанти препоръчвате/ купувате за девойки в secondary school, със синът ми беше лесно ама девойката е със претенции Simple Smile

# 710
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Ell, моята госпожица сама си купува, голяма дамска чанта за едно рамо. Така и не се съгласи хубава раница да й взема 😔

Аз току що направих антиген за пътуването, става за 10 мин. Ползват абсолютно същия кит, който NHS ни дава безплатно в Англия. Аз си носех и NHS кита и се тествах сама по едно време, че нещо ме задраска гърлото и се притесних да не е Ковид 🤪 Но в лабораторията тук само двете ноздри тестват. Този от NHS бъркам из гърлото и после носа 🤔
Пия си кафето сега в един мол в квартала с гледка към Витоша. И докато пия се чекнах за полета, попълних си PLF формата и билет за влака си взех. Обаче гледката за мен е шокираща. Тук съм родена и израсла. Нашият блок беше последен и от там нататък само полета и къщи с големи градини имаше. Колко сме играли сред тези полета като деца и слънчогледи си спомням крадяхме, да дъвчем семките 😂 Нашите бяха късметлии и успяха да избягат от блока в китна къща с двор, но сега къщата ни буквално е погълната от новото строителство. Преди от всеки прозорец се виждаше Витоша, сега само бетон, а от единия прозорец буквално гледаме в апартамента на хората и те в нашата спалня 🤪 😔
Скрит текст:

# 711
  • Мнения: 3 225
Как така 8 седмици за всички, дори и за Pfizer ли?

Аз съм с Pfizer първа доза на 5-ти юни и втора на 1-ви юли, 4 седмици разлика. Лондон.
Може да е мярка само в Лондон заради много ниския % ваксинирани. 🤔
За останалите райони, в които имам приятели не позволяват под 8 седмици.

Това с антителата е индивидуално много. Има и тежко преболедували без антитела. А хората с имунни заболявания изграждат много малък, ако въобще изградят.

# 712
  • Мнения: 325
Здравейте, момичета! Да не би да има вече нова тема; къде изчезнаха всички?

Въпрос: на чий адрес ДВЛА изпраща съобщенията за глоби и др. проблеми? Кола на изплащане, до изплащане на кредита собственик е финансовата къща. Аз съм registered keeper (и единствен шофьор). Вчера май ме щракна камера, сега 2 седмици ще треперя ще има ли глоба или не.
Благодаря предварително за всякаква информация.

# 713
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Не съм имала глоби, но имах писмо за друго нещо  от ДВЛА и го изпратиха на мен, не на тойота.
Деми тези дни мислех за теб, надявам се си видяла, че отпадна карантината за идващите от Франция.
Аз имам 2 седмици до отпуската и нямам търпение вече и детето и то, че горкото не разбра, че е във ваканция.

# 714
  • UK
  • Мнения: 2 846
Глобите ги пращат на твоя адрес. Аз имам една единствена глоба, баш на Коледа дойде, на кръстовището съм спряла в жълтия квадрат.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 464
Можете ли да ми препоръчате препарат/или каквото друго ви допада, за махане на петна от цветни дрехи?

# 716
  • UK
  • Мнения: 2 846
Аз ползвам спреят на Ваниш, единствено не мога да преборя петната от маркер на ученическите униформи. На цветно съм го оставяла цяла нощ, въпреки че според инструкциите не бива, не съм забелязала да избелява цвета.

# 717
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Здравейте, момичета! Да не би да има вече нова тема; къде изчезнаха всички?

Въпрос: на чий адрес ДВЛА изпраща съобщенията за глоби и др. проблеми? Кола на изплащане, до изплащане на кредита собственик е финансовата къща. Аз съм registered keeper (и единствен шофьор). Вчера май ме щракна камера, сега 2 седмици ще треперя ще има ли глоба или не.
Благодаря предварително за всякаква информация.

Ами зависи кой те е хванал…..не мисля,че идва от DVLA. Моята снимка дойде от Cheshire Police…
щракната в четвъртък 17.00 часа, честитката дойде в събота сутринта.

Отнема повече време , ако е company car …

Глобите се получават директно при registered keeper. Финансите нямат отношение в случая.
Ако обърнеш внимание,на log book си пише,че това не е документ за собственост, а указава е registered keeper.
registered keeper е легално отговорен колата да е с такси, плащане на глоби и т.н.

# 718
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Lynda, тук сме, но повечето са по почивки и затова сигурно е така тихо Simple Smile
На служебните коли хората си получават лично глобите. Не знам дали схемата при тях е подобна като на лизинг 🤔

# 719
  • Мнения: 3 225
Едната ни служебна кола е на изплащане и глобите идват с месечната вноска. До сега нищо директно при нас не е идвало. Последното беше грешна за паркинг и като дойде със закъснение трудно я откоригирахме (клиент не беше отбелязал в системата). Но може би си зависи от договора. И за превишена скорост пак през тях дойде глобата.

Всякакви петна махам само с Napisan. 1 на 1000 да се опъне някое, вкл на мъжа изцапани с масло и градинските петна на малката. Киснеш един час, натъркваш, ако нещо е останало по тъкънта, и переш стандартно в пералнята после. Може и в самото пране към праха да се сложи, но някои петна без натъркване не излизат. Всякакви други пръскала и сапуни не са успявали така успешно да се справят.

Общи условия

Активация на акаунт