Кой какво сервира снощи....кой какво ще готви днес

  • 24 304
  • 562
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 495
Снощи-пържени картофи, салам и салатка зеле и моркови и салата "Европа"
Днес-пилешки бонфилета панирани и отново салатка Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 370
Днес направих фарфалето с филе и сметана, много е вкусно!

# 32
  • Мнения: 2 609
снощи -принцеси с кайма и пържени картофки
днес - леща, за десерт крем "Дипломат"

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 686
В неделя - турски пилаф с пилешко;

Снощи -    спагети карбонара с готовите фиксове. Хубави са.

Днес  -      Принцеси с кайма по 1 рецепта от форума, каймата се смесва с лютеница, кашкавалени кубчета и още нещо имаше. Сега ще видя.
М/у другото пробвах панирания кашкавал в картофените люспи на БЕЛА и страшно много ми хареса, да не говорим, че става много бързо. Видях, че така сте панирали и пилешко месо.

# 34
  • Мнения: 2 495
Днес  -      Принцеси с кайма по 1 рецепта от форума, каймата се смесва с лютеница, кашкавалени кубчета и още нещо имаше. Сега ще видя.
Като намериш рецептата за принцеските, би ли я постнала тук- и за мен Laughingще съм ти много благодарна  bouquet

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 686
В темата Ресторантски/кръчмарски рецепти има 2-3 рецепти за сочни принцеси, при които каймата не се събира в средата на филията. Търси рецептите на Snake, MiRa 55, Виви Ан:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.msg2463898

# 36
  • София
  • Мнения: 625
снощи- от прословутите кюфтенца с кисело мляко/наистина са много вкусни-аз ги поръсих и с кашкавал накрая/
днес-мусака

# 37
  • Мнения: 1 352
Снощи пиле с кисело зеле и ориз. За днес има същото и една салата с кус-кус ще направя.

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
снощи- от прословутите кюфтенца с кисело мляко/наистина са много вкусни-аз ги поръсих и с кашкавал накрая/
днес-мусака
Нещо съм пропуснала, какви са тези кюфтенца с кисело мляко?  newsm78

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
снощи- от прословутите кюфтенца с кисело мляко/наистина са много вкусни-аз ги поръсих и с кашкавал накрая/
днес-мусака
Нещо съм пропуснала, какви са тези кюфтенца с кисело мляко?  newsm78

Ето я рецептата, да ме извини момичето, което я постна, аз си я имам копирана и от там я пуснах. Наистина са интересни тези кюфтенца.

Бързи кюфтенца с кисело мляко
« сряда, 07 юни 2006, 10:24 »   

 
Една рецепта и от мен, която се изпълнява много бързо и лесно.

Приблизителна цена 3лв

Продукти:

за каймата - 500гр. кайма, 1 яйце, 1 с.л. червен пипер, 1 ч.л. черен пипер, 1 ч. л. кимион, 1 ч.л. чубрица, сол на вкус

за сосът - 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, 3 скилидки чесън (пресовани), сол на вкус

Оформят се малки кюфтенца, които се овалват в брашно и се нареждат в намазнена тава. Заливат се със соса. Поръсват се с 1-2 с. л. олио. Пекат се в загрята фурна до зачервяване.

Иначе аз днес ще правя супичката с топено сирене и картофен огретен.

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
marulka_s, сърдечно благодаря! Ще я пробвам!

# 41
  • Мнения: 1 448
Спагети с червен сос  Wink

# 42
  • Мнения: 1 353
За вечеря мусака

# 43
  • Мнения: 422
Вчера : замесих едно хубаво тесто, разточих го и намазах с масълце и поръсих с шарена сол, навих на руло и изпекох.Кебапчетата  и зелева салатка с морковче и майонеза.Сега пека мързеливия сладкиш с тиква и грис, че като прочетох всички похвали за него....,а и едно пиленце чака да го измайсторя, но засега търся вдъхновение:)

# 44
  • Мнения: 867
току що замесих тесто, та пица с шунка и  кашкавал ще е  вечерята Laughing

Общи условия

Активация на акаунт