Страсти – градините в София, кампания 2021/2022 - тема 2

  • 41 846
  • 778
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 851
Ами те просто не са ясли, а частни центрове, съжалявам. Тези, които са си се регистрирали по регламент, както си е редно, работят.

# 286
  • Мнения: 758
Напълно съм съгласна, че е така, просто изборът за родителите го знаем какъв е-нямат такъв и където има места.

# 287
  • Мнения: 807
До какъв етап могат да ме карат да взимам детето си от яслата на обяд ?
Случаят е, че той ходи 2 пълни седмици, не е боледувал. Но госпожите казват: много плаче, не се е адаптирал.
Какви варианти имам ? Притеснява ме да не е по-сложно след това оставането за по цял ден.

# 288
  • София
  • Мнения: 6 172
Нямат право да те задължават да си взимаш детето на обяд.
Преди много години, когато синът ми тръгна на ясла, още първия ден сестрата ме предупреди, че мога да го прибирам по-рано най-много седмица, защото ще свикне така и после ще е много по-трудно да остане цял ден.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 554
По наредба до месец трябва да полажат усилие за адаптацията на детето. След това вие си решавате дали са го октовите да плаче , което ще е някакъв период, или ще продължавате да го взимате по средата на деня.

# 290
  • Мнения: 1 401
При голямата ми дъщеря беше така и сестрите ми казваха, че още не е готова и просто един ден, след около две-три седмици, ми казаха, че и тя тръгва с другите деца да ляга, така че вече мога да я оставям. После не съм имала проблем.

# 291
  • Мнения: 807
По наредба до месец трябва да полажат усилие за адаптацията на детето. След това вие си решавате дали са го октовите да плаче , което ще е някакъв период, или ще продължавате да го взимате по средата на деня.
Къде го има в наредбата, знаете ли ?
И в коя наредба - тази за прием в ясли и градини ли ?

# 292
  • Мнения: 278
По наредба до месец трябва да полажат усилие за адаптацията на детето. След това вие си решавате дали са го октовите да плаче , което ще е някакъв период, или ще продължавате да го взимате по средата на деня.
Къде го има в наредбата, знаете ли ?
И в коя наредба - тази за прием в ясли и градини ли ?
да не сте в 31 ДГ ?

# 293
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
По наредба до месец трябва да полажат усилие за адаптацията на детето. След това вие си решавате дали са го октовите да плаче , което ще е някакъв период, или ще продължавате да го взимате по средата на деня.
Къде го има в наредбата, знаете ли ?
И в коя наредба - тази за прием в ясли и градини ли ?

То в Наредбата пише и че родителият присъства краткосрочно в периода на адаптация, ама само си го пише.
чл. 39 от НАРЕДБА № 5 ОТ 3 ЮНИ 2016 Г. ЗА ПРЕДУЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

# 294
  • Мнения: 807
В 21 ДГ сме.
Да, за адаптация с родител питах няколко пъти, опитах все пак. Отказаха ми, разбира се.

# 295
  • Мнения: X
Каква адаптация, при нас не дават да се припари до групата.. Децата се оставят на входната врата и нито крачка повече. Постъпването на ясла става по най-стресовия, за децата, начин. Никой не мисли за децата, да се чувстват добре и да са спокойни. За съжаление, грижите за деца в България са на много ниско ниво.

# 296
  • Мнения: 468
Дами, помня, че е коментирано, но не мога да намеря инфо с търсачката.
Въпросът е следния: възможно ли еда се разменят 2 деца, приети с равен брой точки в градини в един квартал (и район), но от различни набори? Децата са родени 2019 и 2020 и са ясленчета, но в различни групи реално.

# 297
  • София
  • Мнения: 6 010
Мисля, че само за деца с еднакъв набор могат да се правят размени.

# 298
  • Мнения: 2 670
Правилно ли съм разбрал че според новите критерии е отпаднала допълнителната точка по месторабота?
И допълнителна точка при по-голямо дете се дава само ако са в едно заведение.

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Точно така.
Критерий месторабота вече отдавна не съществува.
Допълнителна точка се дава само, ако децата ще са в едно и също ДЗ.

Общи условия

Активация на акаунт