спагетите-болонезе и карбонара

  • 14 117
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Харесаха ми, соса става бързо и не се мотаеш много около тенджерата. Wink
А иначе от другите фиксове ползвам за винен кебап и за пилешка кавърма Naughty

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Най после и аз пробвах болонезе/червения/.
Повече ми го похвалиха от карбонара. Доволна съм, хареса ми, защото може би никога не съм опитвала спагети по истинска италианска рецепта. Сложих в соса и малко бяло вино. Много се сгъсти.
До сега съм пробвала спагети по моя си рецепта, която много ми харесва.  Grinning Ще продължа с нея.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Приготвяла съм спагети "Болонезе" - мноого вкусни, по-малко време стоя край печката.
А иначе от другите фиксове ползвам за винен кебап и за пилешка кавърма
Аз използвам същите фиксове, когато разполагам с малко време за готвене.

# 18
  • Мнения: 1 353
Фикса за "Карбонара" е просто супер. Само дето вместо прясно мляко сложих сметана, защото това имах, но направо са превъзходни.

# 19
  • Мнения: 14 490
Фикса за "Карбонара" е просто супер. Само дето вместо прясно мляко сложих сметана, защото това имах, но направо са превъзходни.


и аз така мисля да направя - с готварска сметана ми се струва че по-хубаво ще стане

# 20
  • Мнения: 983
Пробвала съм само фиксът за спагети Болонезе, много хареса на всички в къщи  chef

# 21
  • Мнения: 819
Не ми харесват,предпочитам сама да се справя

# 22
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
 NaughtyКатегорично НЕ!
Спагетите са ми страст, а тези фиксове дори бегло не се доближават до това, което аз наричам - хубав сос!

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Харесаха ни. Малко ги ъпгрейдвам и резултатът е чуден  Grinning

# 24
  • Мнения: 819
Давам веднага рецепта за страхотни спагети-трябва ни кайма,малко риган,мащерка,чубрица,2-3 глави лук,1-2ск.чесън,може и гъби.Освен това 3-4 домата.
Запръжваме в малко зехтин,че е по-здравословно каймата и добавяме лука,чесъна и подправките +солта.Като се поприготви каймата,слагам гъбите,след малко и доматите и след като поомекнат и те,изсипвам всичко това в_у спагетите и обътквам.
Запичам за малко във фурната,после стържа кашкавал отгоре и когато той лекинко се постопи... Hug smile3501 feeding newsm74

# 25
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пробвах фикса за спагети Болонезе, хареса ми и става мнооооого бързо.

# 26
  • Мнения: 2 697
Пробвахме тази вечер фиксът за сос Карбонара...ужасен е, поне по мой вкус... Sick  Майка ми е невероятен майстор на сосовете за спагетки и просто...много бозав и безвкусен ми се стори този сос, да не говорим, че направо си ми приличаше на подобие на супа. Naughty (Иначе някои от другите фиксове на Маги страшно често използваме и ни харесват - за пиле в сметанов сос, пилешка кавърма, така че към фиксовете по принцип не сме предубедени...)

# 27
  • Мнения: 1 153
ужасни са Sick

# 28
  • Мнения: 1 215
А някой би ли ми дал рецепта за сос карбонара. Пуснах го на търсачката, но излезе само тази тема

# 29
  • Мнения: 14 490
на нас пък ни харесаха много. карбонарата повече просто защото може би и дмата с мъжа ми повече харесваме сметановите сосове

Общи условия

Активация на акаунт