На море 2021 г. северно от Каварна

  • 15 535
  • 209
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 997
Я някой да напомни къде бяха почивните станции на партийно-държавните и други органи и организации през соца - ЦК на БКП, Министерски Съвет, БНБ, БДЖ, големите военни заводи и т.н.?
Така, че нЕма лошо да се популяризира северното Черноморие, ама едва ли ще има ефект - присъдата му е прочетено още през соца.
Laughing направи денят ми забавен
Аз и предпочитам да не се популяризира, ако съдбата му ще е като на южното.

Настоящият комплекс Слънчев ден - още го назовават варненци ЦК; в Св.св. Константин и Елена - Почивната станция на МВР, Министерски съвет, и на Военните ( имат няколко хотела даже )
Двореца Евксиноград
Резиденция Шабла

# 151
  • Мнения: 6 697
БДЖ имат на Приморско.
Някой писа за @чудното плажче@ на Синята Лагуна. Ами няма подобна постсоциалистическа боза. Там беше един къмпинг и СБА то и пукнат хотел от накичените напоследъл и нямаше никакво плажче. Само камънаци като на Камен Бряг и Тюленово. Плажа според мен е изкуствен и е твърде малък за броя на постройките наоколо. И я няма предната природа и аромати на растенията вечер ...
А и на Тюленово и там са лепнали някакви постройки на камъни поляти с бетон.
Както и да е , развива се черноморието.
Недокоснато обаче не може да остане. За сега все още що - годе се ядва.
А Болата беше военна зона. Там не можеше да припариш навремето, без да те гръмнат . Както и почти цялата Калиакра. Всичко наоколо беше защитена зона и не можеше да се гази така с коли. То не се позволяваше с колата да спреш край пътя или да газиш наоколо. Но сега перки и ветропарков,е коли и коловози ... кой го грее за някакви птици, които гнездят в туфите по земята.
И изобщо не е нужно да спорим за каквото и да било. Радвайте му се докато можете . Скоро няма да е и така , както го виждате.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 19:04 от bella-ciao

# 152
  • Мнения: 1 614
Това за соца са пълни глупости !! Студените течения,инфраструктурата и малките плажове / на места/ са причина да няма пренаселеност.
И по- добре... Нека си остане диво,красиво и чисто- само за ценители !!

# 153
  • Мнения: 6 697
По-скоро все още съществуващ статус на защитени зони. Но като им видим сметката и изчезнат птиците, рибите и други животни ... няма да има нужда да са защитени повече.
Както и да е. Интересно е какво ще става . Ще видим. Нали ние ще ходим пак там .
Навремето не беше рядкост рибарите да вадят малки акули. Сега няма акули. Навремето нямаше лято без да видим делфини. Няма вече делфини...

# 154
  • Мнения: 3 727
На къмпинга на СБА ходехме на лагер от спорта ,с който се занимавах. Бяхме в един от хотелите,които бяха новопостроени тогава (това през соца). Помня страхотен плаж,много ми харесваше.Една дискотека,в която танцувахме заедно с един известен тогава БГ дует,които бяха там на почивка ..ех... Даже щях да питам за нещо. Значи това било сега синята лагуна..

# 155
  • Мнения: 6 697
Моя грешка. Бялата Лагуна.  Този плаж според мен не е естествен. Изобщо не си спомням мястото така .
Виж какво намерих в нета. Може би говорим за различни плажове
https://dariknews.bg/regioni/dobrich/bqlata-lagunaad-shte-stopan … lazha-sba-1485937

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 20:43 от bella-ciao

# 156
  • Мнения: 3 727
Ами този на къмпихг СБА си беше съвсем естествен.. Догодина ще отида ,че тази година май приключих с моретата. Simple Smile Освен,ако октомври не отида,но едва ли ще е там..

# 157
  • Мнения: 1 614
Къде е точно този къмпинг СБА ?
Плажа пред хотел " Бялата лагуна" със сигурност не е естествен.
До него е плажа на Иканталъка с концесионер Лайт Гост / това лято го проверих/, той е с хубав пясък ,няма камъни.

# 158
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
По-скоро все още съществуващ статус на защитени зони. Но като им видим сметката и изчезнат птиците, рибите и други животни ... няма да има нужда да са защитени повече.
Както и да е. Интересно е какво ще става . Ще видим. Нали ние ще ходим пак там .
Навремето не беше рядкост рибарите да вадят малки акули. Сега няма акули. Навремето нямаше лято без да видим делфини. Няма вече делфини...
Да не вгорчавам и аз темата с песимизъм, но на южни плаж на Дуранкулак имаше изхвърлен труп на малък делфин с видима рана от пробождане. Беше много тъжна гледка. Човешката алчност и жестокост към природата са безмерни, а надеждата, че нещо може да се промени в положителна посока тлее едва-едва...

Моят призив към всички туристи е да подхождат винаги с отговорност и грижа към околната среда, независимо дали в планината, на морския бряг, в някое китно селце или в някой космополитен град.

# 159
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Едва ли туристи са го направили. По-вероятно е рибарите да са се ядосали, че им яде рибата, и са си го изкарали на делфинчето...

# 160
  • Мнения: 546
Не е на север от Каварна, но е на 5 км. южно от нея - ходихме в един много хубав хотел - Топола Скайс.
Препоръчвам го.

# 161
  • Мнения: 1 614
Не е на север от Каварна, но е на 5 км. южно от нея - ходихме в един много хубав хотел - Топола Скайс.
Препоръчвам го.
Любим хотел е на много от нас.Утре пътувам натам ❤

# 162
  • Мнения: 169
Чакаме отзиви! Приятна вълнуваща почивка, dussie!

# 163
  • Мнения: 1 614
Чакаме отзиви! Приятна вълнуваща почивка, dussie!
Много благодаря ❤ От хотела не очаквам изненади,защото ще сме гости за 5 ти път и винаги е бил на ниво.Моля се само за повече слънце !! 🌞
Ще разказвам после....

# 164
  • Мнения: 1 376
Нека си ходят на Южното черноморие, на мен Северното винаги ми е харесвало повече. Краят на август бяхме 8 дни в Каварна, но понеже правим ремонт не можехме да обикаляме плажовете. Ходихме си на Каварненския, който на мен ми харесва, беше много спокойно, водата беше чиста, топла и ми харесва това, че там няма вълни.

Чакам вече следващото лято, ако можем да отидем за повече време, и да се насладим максимално. Simple Smile

Dussie, много слънце ви пожелавам. Nature High Brightness

Общи условия

Активация на акаунт