Лято 2021/2022 в Ахтопол

  • 24 709
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 787
Valian1  пътят от Морска сирена до плажа по стълби ли е? Какви са възможностите за купуване на кафе, само от заведението към база 1 ли?

# 151
  • Мнения: 2 500
Не е по стълби. Има чак накрая стълби, но те са само 4-5 стъпала. Не са онези стръмните стълби като на другите бунгала. Кафе може да се купи от заведението на първа база, както и от заведенията на плажа.

# 152
  • Видин
  • Мнения: 685
Давам моето мнение за Морска сирена.
Миналата година бяхме в База 1, и тази година ще сме там от 30.07. Има малко заведение в База 1, в което предлагат за обяд готвени ястия. Миналата година опитахме ориз с пиле, картофи с пиле, таратор, шкембе. Има си и меню, от което можеш да поръчаш. Децата много харесаха морските дарове, филенца с корнфлейкс и панирани сиренца със сладко от боровинки. Храната беше много вкусна и не сме имали проблеми. Толкова ни хареса всичко, че всеки ден сме вечеряли там.
Кафе можеш да си вземеш от заведението, което отваряше в 7-7:30ч. Има и кафе машина, но е малко по-далеч. Ние си носихме кафе машина, но не сме я ползвали.
Плажът е много близо през горичката и не е проблем за малко дете. Лунапарка също е много близо.
За База 2 не мога да дам мнение, освен, че наистина самите бунгала са по-големи от тези в База 1.
Като цяло много ни хареса, за това още началото на годината запазихме отново там. Самия град също е много спокоен. Идеално е за семейства с деца.

# 153
  • Pazardjik
  • Мнения: 206
Благодаря за отзива , Ние ще сме от 02.08.

# 154
  • Русе
  • Мнения: 727
Има ли някой в момента в Ахтопол да каже как са цените по заведенията на плажа? Ние живот и здраве в събота пътуваме и ще мога да дам актуална информация.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 13 606
Миналата година бяхме на разходка в Ахтопол и ми хареса градчето, бях ходила там като дете през 1995г., от тук разбрах за тези бунгала и се решихме да ги посетим евентуално през август.

# 156
  • Мнения: 2 691
Някой с пресни отзиви от ескада бийч ?

# 157
  • Мнения: 1 948
Шейковете в бара пред Ескада тази година за нищо не стават- воднисти и безвкусни.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 13 606
Мнение за бунгала Ирп и бунгала Слънчев ден може ли да дадете.
Близо ли е до плажа /и кой/. Как е изхранването, че виждам предлагат пакет.

# 159
  • Мнения: 72
Здравейте! Планираме да почиваме в Ахтопол началото на август и ни се иска бунгало което е близо до плажа. Обаче моя близка спомена, че има гущерчета и много комари. Естествено и вярвам, но може би просто са били доста близо до горичката. Бихте ли ми препоръчали подходящо местенце за двама влюбени което е близо до плажа и шанса да се натъкнем на неприятни животинки е малък, аз имам фобия….

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 13 606
Започвай да звъниш от сега за резервация. Миналата седмица за 8 дневен престой за средата на авгусн прозвъних на що бунгало видях в интернет и греда. Накрая открихме своето местенце все пак.

# 161
  • Мнения: 2 500
Щом имаш фобия от буболечки, явно бунгало не е твоето място за почивка. Всички бунгала са в горичка.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 491
Не си представяй пълчища гущери, но по пътя до плажа вероятността да виждаш такива е голяма.
Виждала съм и по сградите, какво остава за бунгалата.
Също така таралежи и костенурки.
За комари, пеперуди, паяци, калинки, оси, пчели, мравки и други насекоми да не говорим. За щастие стършелите са рядкост, даже май не съм виждала в Ахтопол, което не означава, че няма. Комарите обаче ни нахапаха докато преминем (само) веднъж през горичката на връщане от Делфин. Иначе, в града, на плажа и в хотела нямахме проблем с тях.

А във водата (при скалите в началото на плажа) освен традиционните риби и раци, е пълно със скаридки и малко водни змии.

То си е част от преживяването. За мен лично означава, че природата е чиста. Ако имаш фобия, по-добре хотел с басейн.

# 163
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 805
Гущери, костенурки, таралежи, че и някой смок, това е част от природата, даже преди две-три години видях язовец, близо до плажа, шмугна се в една гъста смокиня - храст.
Обаче много щипалки сега има в морето, явно не на всички им пречат, но аз усещам че ме щипят, като вляза. На другите места също ли е така, чудя се. Различно е било през годините, но тази година като че ли са много тук.

# 164
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 787
В петък се върнахме от Ахтопол. Бяхме в бунгала Морска сирена. Не съм видяла по пътя към плажа и около бунгалата гущери, костенурки и под. От четвъртък имаше щипалки. Не са приятни, но сме се къпали. Хората от съседното бунгало са ходили до Синеморец. Там също е имало щипалки.

Общи условия

Активация на акаунт