Хотелите във Велинград - 13

  • 74 254
  • 756
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате във Велинград?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 21 юни 2021, 16:20
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 15
  • Мнения: 2 867
Имат обедно меню. Готвят вкусно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 904
Тук не се коментира Вела Хилс, а изглежда добре и е с доста добра оценка в букинг.
Посещавате ли го? Какво му има?

# 17
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Вела Хилс е доста приличен. Стаята ни беше на последния етаж и беше много голяма с чудесна тераса. Банята беше с размера на стая в Арте (харесвам Арте).
Имаха най-хубавата ледена стая, която съм виждала. Изобщо спа центъра е на добро ниво. Вътрешният басейн не е особено голям. Има обособена част за деца, но по време на нашия престой масово скачаха и пищяха в басейна за възрастни.
Като минус бих казала, че ние бяхме някъде втората седмица на юни (не тази година) и външния басейн още не беше пуснат, така че изрично проверете ако ви е важно.

# 18
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
Когато бяхме за 14 февруари в Инфинити имаше една фамилия роми, да. Но си бяха културни хората.
Готвят много вкусно в ресторанта. Предлагат обедно меню, не ми е направило впечатление да е фрапантно скъпо.
Мъжът ми си прави масаж. Доволен остана.

# 19
  • Мнения: 68
Когато бяхме за 14 февруари в Инфинити имаше една фамилия роми, да. Но си бяха културни хората.
Готвят много вкусно в ресторанта. Предлагат обедно меню, не ми е направило впечатление да е фрапантно скъпо.
Мъжът ми си прави масаж. Доволен остана.

Има къщи за гости вече и бях останала доста доволна в хотела съм била 1 път

# 20
  • София
  • Мнения: 537
Тук не се коментира Вела Хилс, а изглежда добре и е с доста добра оценка в букинг.
Посещавате ли го? Какво му има?
Миналото лято  през юли бяхме във Вела Хилс. Като изключим сърдития персонал, всичко друго беше наред. Имат обедно меню, но менюто за вечеря хем скъпо хем не ми беше вкусно. Басейните навън са 2, единия е голям и чист и до него има джакузи. Другия е малък ( голямо топило) ужасно горещ. Вътре има още 2 басейна, джакузи и СПА. Минус беше, че ти дават една кърпа за басейн/спа и цял ден трябва да си я разнасяш. Иначе чисто, хубаво и тихо. Потърси в старите теми, доста сме писали за него. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 510
Момичета, моля за помощ.Трябва да намеря хотел във Велинград , двама сме  без малки деца.Търся открит и голям и дълбок басейн, близо до центъра и различни ресторанти.идеи?

# 22
  • Мнения: 738
Момичета, моля за помощ.Трябва да намеря хотел във Велинград , двама сме  без малки деца.Търся открит и голям и дълбок басейн, близо до центъра и различни ресторанти.идеи?
Двореца отговаря на критериите Ви.

# 23
  • София
  • Мнения: 537
Дами, имате ли идея кой хотел предлага лечение с кални бани(луга) за ставни проблеми във Велинград?
Бих искала да заведа майка ми септември/октомври.

# 24
  • Мнения: 792
Здравейте! В момента сме в Акватоник, за първи път идвам-еми няма да повторя! Учудващо малък хотел, с Учудващо малки басейни, външния знаех, че е малък, ама чак пък толкоз....и пълен с оси и удавени мухи и боклуци-за мен неизползваем. Акватоничния е ок, но също много малък-,в делничен ден при 30 човека около шезлонгите се пренаселват, не ми се мисли какво става уикенда. Отидох до и Аквалабиринта-само като видях колко е мътна водата и се отказах да вляза. Влезнах в солната парна баня, хареса ми, пред другите сауни имаше табела.че не работят. Добре, че сме за 2 нощувки, не бих изтърпяла повече. Трима възрастни ни настаниха във фамилна стая без тераса, да се чуди човек къде да си суши банските, но си премълчахме -имаме няколко чифта. Храната не я коментирам, само със закуска сме-стандартна като навсякъде. Харесва ми, че има и закрит паркинг и бариера ограничава влизането, но не знам какъв е капацитетът на хотела и дали ,ако е пълен,пак няма да има места за колите. Да обобщя-не бих повторила-за тези пари по-добре да съм в Роял-а.
И въпрос от мен -снощи бяхме в ресторант " Парадайс " ,но днес искаме да сменим за вечеря,  бихте ли препоръчали някой? С кола сме и не е проблем да е далече? Бихме отишли в " Чинарите" ,но не сме фенове на живата музика ( не знам дали я има в делничен ден). Предпочитаме тихо и уютно местенце.

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 19:17 от Краси888

# 25
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте! В момента сме в Акватоник, за първи път идвам-еми няма да повторя! Учудващо малък хотел, с Учудващо малки басейни, външния знаех, че е малък, ама чак пък толкоз....и пълен с оси и удавени мухи и боклуци-за мен неизползваем. Акватоничния е ок, но също много малък-,в делничен ден при 30 човека около шезлонгите се пренаселват, не ми се мисли какво става уикенда. Отидох до и Аквалабиринта-само като видях колко е мътна водата и се отказах да вляза. Влезнах в солната парна баня, хареса ми, пред другите сауни имаше табела.че не работят. Добре, че сме за 2 нощувки, не бих изтърпяла повече. Трима възрастни ни настаниха във фамилна стая без тераса, да се чуди човек къде да си суши банските, но си премълчахме -имаме няколко чифта. Храната не я коментирам, само със закуска сме-стандартна като навсякъде. Харесва ми, че има и закрит паркинг и бариера ограничава влизането, но не знам какъв е капацитетът на хотела и дали ,ако е пълен,пак няма да има места за колите. Да обобщя-не бих повторила-за тези пари по-добре да съм в Роял-а.
И въпрос от мен -снощи бяхме в ресторант " Парадайс " ,но днес искаме да сменим за вечеря,  бихте ли препоръчали някой? С кола сме и не е проблем да е далече? Бихме отишли в " Чинарите" ,но не сме фенове на живата музика ( не знам дали я има в делничен ден). Предпочитаме тихо и уютно местенце.
Препоръчвам ресторант Скабрин, невероятни цени миналата година( вечеря за 3-ма за 20лв). Скромно ресторантче, но всичко е ок.
https://www.facebook.com/%D0%A0%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0 … -307324976047162/

# 26
  • Мнения: 2 804
Преди седмица бях в Инфинити и мога да споделя съвсем пресни впечатления от хотела, обслужването и храната.
Това е 4 звезден хотел, който се промотира с 5 звездно обслужване. За съжаление са безкрайно далеч не от 5 звездно, а от 3 звездно обслужване.
Самият хотел е на доста хубаво място, от към локация, спа и интериор е добре хотела. Но до тук му се простират покриванията на изискванията за 4 звезден хотел и рекламите, с които се представят. Персоналът е потресаващ от към обслужаване и отношение към гостите. Просто не знам от къде да започна и как да не напиша ферман.

Рецепцията са относително наясно как да се държат и всъщност ще бъдете поздравявани само на рецепцията - и на спато и на входа. Но най-неадекватни и ужасни без преувеличение са служителите в ресторанта. За първи път се сблъсквам с такава липса на елементарни обноски, елементарни! и хигиента в ресторанта и на служителите е под коментар и то сериозен.
Такава селяния не съм виждала и в 2 звездни хотели,не съм виждала всъщност май никъде чак в таква степен. За 5 дни никой в този прехвален хотел не си отвори устата да поздрави гостите с добро утро или добър вечер, вкл. и смешния паун управителя, който освен да се разхожда с един повдигнат шлем и да оглежда гостите нищо друго не прави. За този така нар. управител си трябва цял отделен пост.
Те не само, че не са запознати с елементарни правила на общуване, но си позволяват да бъдат арогантни и неучтиви с гостите, освен с мен, станах свидетел на още два скандала, заради поведението им. Това са едни селяни, които обикалят около гостите като пукали, блъскат се в тях  и мълчат като брусуци. Няма усмивки, няма отношение, няма поздрав. Маските под врата, без ръкавици, ние гостите на хотела обаче сме задължени.
Имахме закуска и вечеря, и тъй като прочетох само хвалби за храната в хотела нека да да уточня, че откъм закуска в 4 звезден хотел са много зле.
Закуската е съвсем стандартна, нищо, ама нищо специално, и  е крайно еднообразна, единственото разнообразие е, че единия ден имате мекици, на другия пържени филии. Сутрин се слагат зеленчуци останали от вечерята, палачинките и кроасаните им са потрес, студени и полуфабрикати. 3 сутрини подред нямат малки купички за мед и сладко, хорат си слагат в чашите за кафе. На никой не му пука. Седят си на телефоните и на групи и си клюкарят като на селска вечеринка, бъркат си в носа общо взето, докато няма нито чаши за вода и сок чистии заредени, нито купички. Един ден са останали 3 оцапани с масло купички и помолих да донесат други, един мълчалив момък се понесе с бавна лунна походка към кухнята и след малко се връща  и ми казва - Ами нямаме. Е как нямате бе младежи, в ръката ли да си нося аз меда и сладкото  и как може да си позволите Вие с 5 звездното обслужване такива такива изцепки всеки ден!Ми купете, ако нямате достъчни, измийте изцапаните... Една ахолизирана севитьорка ми се кара да не пускам двойно количество топла вода за чай, че щяло да тече, кара ми се и ми говори на ти, и дъха на цигари и алкохол. Такава простащина не съм виждала и в крайпътен мотел. Ако очаквате закуска, която е наистина добра  със свежи продукти всеки ден се откажете от Инфинити, абсолютно стадартна, под средното ниво е. И с половин половин пресен асортимент, другото са остатъци.
 Вечерята е доста по-добре от към разнообразие, единственето, което  е за забележка, че супата за вечеря е остатък от обедната супа. В две от вечерите основните ястия бяха студени и естествено не може да минем без тлъстия черен косъм в яденето, за съжаление. Не знам за Вас какво значи да не е много скъпо, но за супа 5 лева в този ресторант за обяд за мен не отговаря на качесво и цена  не отговаря за абсолютно нищо! Ама абсолютно нищо що се отнася да обслужване и качество на храната. От мненията положителните тук, които прочетох или на тези хора са им доста занижени критериите  и са готови да пляскат на гишето пари за 4 звездно обслужване с 2 звездно качество или никога не са били в хотел с подобващо и отговарящо на звездите си.
Милата женица на бара във фоайето  е от този тип тарикатки, които сами си закръглят сметката и си удържат бакшиш, кафето, което предлагат е в чаша и цена на Лаваца, но не е Лаваца и естествено и там не са ги учили на Добър ден и Благодаря.
В спато, се чисти усърдно само пода, за 5 дни не забърсаха една дръжка или повърхност, и на така нар Кнайп пътека, където има една голяма дръжка, за която се хващат не знам колко хора на ден се подминава от хигиенистките. Всъщност всичко се подминава, свен пода, вклч. и гостите на хотела.

Има само 3 асансьора, които са много бавни и малки, подгответе се да чакате дълго или ще тренрате крака и дупе по стълбите, ако не Ви се чака по 10 мин. Басейните също не се почистват, само се покриват за вечерта.

С една дума, ще мога да изпиша още доста относно реклама и реалност и цена качество, Инфинити в момента е на челна позция в моята класация с най-просташко, неотговарящо за цените си и неадекватно обслужване. Много жалко, защото хотелът е направен добре, спа-то им е добро и е на чудесно място.

И имаше роми, и руснаци и ествествено няма как да минем  без шумния балкански бай Ганьо, който го има във всеки хотел поне по един - от тези, които всички слушат, защото иска да е центъра на вниманието, дето подвиква на жена си - Ей каква си англичанка, а на сина си - ей кашкавал, секне се в басейна, и кряска - Ай, майко какъв съм тигър, мда, нашия бай Ганьо на всяко второ изречение слагаше по едно Ей, с извивка в гласа, че да го чуят и до долния външен басейн, сакън да не остане някой неразбрал, че тигъра с космаците, шкембето и ланците по мръсния си врат е в Инфинитито. Но поне за това хотелът няма вина, само вметка, ако някой си очаква, че гостите на хотела са по-подбрани и няма да го има родния образ на простака или пък роми.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 10:40 от *Serendipity*

# 27
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 670
Леле, доста ти се е насъбрало явно. За отношението в ресторанта съм напълно съгласна с теб. Така наречения управител...направо си заслужава отделен пост. Явно не само на мен ми е направил впечатление. Joy

# 28
  • Мнения: 2 123
Малеееееееее, че то един Елбрус значи е на светлинни години от тоя прехваления, дори само в храната...

# 29
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
На нас пък много ни хареса Инфинити, но с уговорката, че не сме яли в ресторанта. Ходихме в края на юни. Закуската я проспивахме и хапвахме на лоби бара (където няма ПОС терминал, но сметката може да се прехвърли на стая), а вечеряхме навън.
Бесейните обаче са супер. Има три обособени зони с много голям избор басейни, включително дълбоки за плуване.
Инфинити басейнът, който е разположен на тераса, е просто прекрасен. В нито един момент в спа зоните и по басейните не усетихме навалица, въпреки че хотелът беше пълен (за разлика от примерно Арте).

Общи условия

Активация на акаунт