Созопол 2021/2022 г. - мнения, впечатления и препоръки

  • 55 789
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 937
Здравейте. Видях, че коментирате плажовете. Точно това ме касаеше. Харманите обаче така и не разбрах подходящ ли е за деца? Има ли наистина много подводни ями?

# 76
  • Мнения: 5 086
Измежду всички възможни плажове в радиус 6 км, този е с най-опасно дъно. Независимо в коя част на лятото ще плажувате, винаги спазвайте предупредителните флагове и сигналите на спасителите.

# 77
  • Мнения: 146
Здравейте, някой дали има вече впечатление от новия хотел във вилно селище Санта Марина? Казва се Вива Маре. И може ли мнение за плажа на Санта Марина?

# 78
  • София
  • Мнения: 6 151
Не ходете на Хармани нито на Централния плаж. Мръсно, претъпкано, с ями. Каваци или Златна рибка са към 100 пъти по добре. Хармани ще разболеете децата от мърсотията

# 79
  • Мнения: 5 086
И двата плажа са със Син флаг.

# 80
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
На централния е хубаво юли, даже и юни, при топло време сме се къпали. Знам, че сега не е такова Wink Август  сме били две поредни лета и не е толкова чисто, има народ, фасове, вълнение.

# 81
  • Мнения: 6 391
Това със Синят флаг е най-голямата заблуда. Там е който има пари да си плати, му обяват плажът за такъв със Син флаг. Така например Абаджиевите преди да ги заключат си плащаха стабилно и Елените бяха най-най. Сега вече не са. Диневите и те си плащат здраво, а там от Марината и яхтите морето е петролено, ама пък плажът да видите бил супер, да ама не. Мисля, че имаше отзив от май, че централният плаж от този сезон е много чист, разширен и с много чадъри и шезлонги. Така че нека не лежим на стари спомени. Нещата всяка година се променят. Променят се концесионери, наематели на плажни ивици и те от своя страна къде по-добре, къде по-зле поменят нещата на плажовете, които стопанистват.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 151
Това за Хармани и Централният плаж ви го преразказвам от наш приятел, възрастен рибар, който живее в Созопол над 30 години. Живее в града целогодишно. Пък дано знае какво говори Stuck Out Tongue Winking Eye  Катогорично ни праща на плаж на Каваци и подобни...

# 83
  • Мнения: 5 086
Аз не го преразказвам и съм от града, и живея в града целогодишно Grinning, но не ми се спори Simple Smile плажове много - изборът си е ваш

# 84
  • София
  • Мнения: 6 151
Аз не го преразказвам и съм от града, и живея в града целогодишно Grinning, но не ми се спори Simple Smile плажове много - изборът си е ваш
И смятате Хармани за чист плаж? Confused

# 85
  • Мнения: 5 086
Смятам плажа в Стария град за чист, да. На харманския не съм стъпвала от години, но предвид работещата пречиствателна станция за какви замърсянания става въпрос?

# 86
  • Мнения: 5 478
Миналото лято бях и на двата плажа, според мен също бяха добре поддържани. Говоря за юли и август в началото.

# 87
  • Мнения: 3 383
3 поредни лета в края на август сме ходили на плажа в стария град. Учудващо и за мен, е чист. Е няма къде да идат фасовете, които цяла сутрин някои индивиди заравят в пясъка, а вие минете следобед. Сутрин е чист, тъй като в 6 ходя на плажа да снимам. Но в края на август морето не става за къпане. Миналата година 7 дни беше с червен флаг. Дори заливаше шезлонгите на втора линия. На Смокиня беше една идея по - спокойно, но къпането пак беше забранено. Гледах цените на плажни принадлежности на плажа в стария град - 7 лв на артикул. Ми множко е. Миналата беше по 3.50 лв.

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 19:27 от beba2

# 88
  • София
  • Мнения: 5 206
Миналата година от 1 до 7 септември Централният плаж беше чист и много приятен, всяка вечер се почистваше и заравняваше.
А и през деня няма кой да търчи и да събира боклуците...

# 89
  • Мнения: 5 086
Разбира се чистят всяка сутрин плажовете. Ако имам време ще снимам утре сутрин, минавам от там всеки ден.
Под "мръсни" се характеризира водата, но и това е в миналото.

Общи условия

Активация на акаунт